we speak english
Меню
Наші послуги

Які існують види підтяжки обличчя

Види та методи підтяжки обличчя

Підтяжка обличчя у клініці Goldlaser

Шкіра обличчя піддається віковим змінам, таким як: зменшення товщини підшкірно-жирової клітковини, втрата пружності, птоз (опущення), а також поява зморшок. Важливими факторами, що впливають на старіння шкіри, є зміни в гормональному фоні, уповільнення обмінних процесів, зниження синтезу колагену та зміни у структурі кісткової тканини.

Для боротьби з віковими змінами багато людей звертаються до хірургічних або нехірургічних методів, які допомагають повернути чіткі контури обличчя та згладити зморшки, складки та дефекти проблемних зон. Які види підтяжки існують у сучасній медицині та яка підтяжка обличчя краща – з’ясовуватимемо в цій статті.

Види та методи підтяжки обличчя

Існує кілька видів підтяжки обличчя, кожен з яких передбачає різні методи та цілі. Давайте докладніше розглянемо кожен із них.

Підтяжка контуру обличчя без операції: нехірургічні методи

Якщо вікові зміни на обличчі неявні, існує варіант того, що пацієнту буде показано безопераційну підтяжку обличчя у косметолога: за допомогою апаратних методик та ниток. Розглянемо докладно варіанти нехірургічного ліфтингу.

 • SMAS-ліфтинг. Є альтернативою операції і здійснюється за допомогою сфокусованого високоінтенсивного ультразвуку, спрямованого на м’язово-апоневротичний (SMAS) шар. Ультразвук стимулює скорочення SMAS-шару, за рахунок чого досягається ліфтинг тканин, а також він активізує синтез нового колагену та еластину.

Перед початком процедури на заздалегідь зазначені ділянки корекції дерматолог наносить провідниковий гель, який полегшує пересування маніпули по шкірі. Завдяки вбудованим датчикам апарата визначається глибина розташування SMAS-шару, а потім підбирається насадка з діаметром від 1,5 до 4,5 мм відповідно до цієї глибини. Процедура дії ультразвуком проводиться вздовж масажних ліній шкіри. Важливо, що SMAS-ліфтинг не потребує знеболювання.

SMAS-ліфтинг показаний при нечіткому овалі обличчя, опущенні куточків рота, “брилях”, птозі повік та/або брів, виражених носогубних зморшках.

 • RF-ліфтинг – це методика омолодження, за якої використовується апарат, який передає радіохвильові імпульси через позолочені мікроголки в глибокі шари шкіри. Увійшовши в шкіру, голки забезпечують рівномірне розігрівання шарів дерми, що призводить до руйнування старого колагену, стимуляції синтезу нового колагену та еластину, поліпшення кровообігу та нормалізації клітинного живлення. Крім того, RF-ліфтинг сприяє детоксикації клітин шкіри та виведенню продуктів метаболізму через лімфатичну систему. Процедура RF-ліфтингу виконується під місцевою аплікаційною анестезією та рекомендується для ліфтингу, омолодження в’янучої, атонічної шкіри з глибокими зморшками та птозом.
 • Лазерна підтяжка шкіри обличчя, також відома як лазерне шліфування, дозволяє оновити верхній шар шкіри і одночасно стимулює процеси регенерації у глибших шарах. Під впливом лазерного променя епідерміс та шари дерми піддаються фракційному “випарюванню”. Цей термічний процес стимулює вивільнення факторів росту та активацію фібробластів на рановій поверхні, при цьому відбувається руйнування старих білків, таких як колаген та еластин. Шліфування сприяє підтяжці шкіри на 20-25%. Процедура зазвичай виконується із застосуванням місцевої анестезії і рекомендується у випадках фотостаріння III-IV типів, наявності зморшок різного ступеня вираженості, атонічної шкіри, гравітаційного птозу в нижній частині обличчя та дефектів шкіри в ділянці повік.
 • Нитковий ліфтинг. Використовується для корекції помірного птозу м’яких тканин і передбачає введення ниток, що біодеградують, під шкіру за допомогою спеціальної гнучкої канюлі. Ці нитки створюють новий каркас обличчя, покращують його контур, сприяють розгладжуванню зморшок і складок. Після введення нитки поступово обростають колагеновими та еластиновими волокнами, забезпечуючи додаткову підтримку. Процедура зазвичай виконується із застосуванням місцевої анестезії та рекомендується у випадках втрати пружності шкіри, опущення брів, повік, наявності носогубних складок, нависання чола, подвійного підборіддя та “брилів”.

Хірургічні методи підтяжки

Хірургічна підтяжка – найкардинальніший спосіб корекції вікових змін і він рекомендований тоді, коли косметологія не дає бажаних результатів омолодження. Розрізняють два методи хірургічної підтяжки.

 • Кругова підтяжка обличчя включає видалення зайвої шкіри та жиру з подальшим переміщенням м’язово-апоневротичної системи. Операція проводиться під загальним наркозом та охоплює верхню, середню та нижню частини обличчя, брови та повіки. Доступ до тканин здійснюється через надрізи в області вушних раковин або вище за лінію росту волосся. При підтяжці шийно-лицьового комплексу робиться додатковий надріз під підборіддям.

Круговий метод підтяжки обличчя рекомендується для пацієнтів доросліше 45-50 років, які мають подвійне підборіддя, “брилі”, опущення щік, повік, брів та зовнішніх куточків очей, глибокі мімічні зморшки та заломи на обличчі.

 • Ендоскопічна підтяжка обоиччя є менш травматичною хірургічною корекцією, при якій використовується ендоскопічна техніка. Цей метод дозволяє усунути ознаки старіння без складних та агресивних втручань. Для цього хірург виконує невеликі надрізи (близько 1 см) у волосистій частині голови, та вводить ендоскоп у тканини чола та щік, що дозволяє переміщати та піднімати тканини за допомогою якірних швів. Операція також потребує загального наркозу.

Ендоскопічний ліфтинг показаний для пацієнтів віком від 35 до 45 років за наявності виражених зморшок на лобі, опущення верхніх повік та/або брів, якщо є необхідність у корекції носогубних складок, а також при опущенні куточків рота.

Домашні методи

Можливо, вас зацікавить відповідь на запитання “Як здійснити підтяжку обличчя в домашніх умовах?”. Фахівці у галузі естетичної косметології та хірургії скептично налаштовані на ліфтинг обличчя без спостереження професіонала. Але не варто все ж таки недооцінювати результативність таких процедур, як масаж, тейпування та лицьову гімнастику. Важливо, щоб ці способи омолодження проводилися правильно і були індивідуально підібрані під анатомічні потреби людини.

Підтяжка обличчя у клініці Goldlaser

У нашій клініці ми пропонуємо своїм пацієнтам всі вищезгадані варіанти фейсліфтингу: кругову та ендоскопічну підтяжку, СМАС-ліфтинг, RF-ліфтинг, лазерне шліфування та біоармування нитками. Запрошуємо вас на консультацію до наших фахівців для оцінки стану вашої шкіри та підбору оптимальних та дієвих методик омолодження та ліфтингу.

Джерела:

 1. «Young!: Look Half Your Age Or Less!», Alexander Jumbo.
 2. Principles and Methods of Preparation of Platelet-Rich Plasma: A Review and Author’s Perspective, Rachita Dhurat, MS Sukesh.
 3. М.О. Луцький, А.М. Земсков «Неврологія».

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×