we speak english
Меню
Наші послуги

Догляд за обличчям після 30 років або як зберегти молодість?

Що відбувається зі шкірою після 30 років?

Профілактика старіння після 30

3 правила догляду за обличчям

Етапи догляду за шкірою в домашніх умовах

Як зрозуміти, що пора омолоджувати шкіру

ТОП-3 косметологічних процедур для шкіри після 30

ЧЩо не варто робити для омолодження шкіри після 30

Поширені питання

В силу фізіологічних змін, піcля 30 років шкіра втрачає здоровий вигляд і починає в’янути. Так як шкіра у жінок більш тонка і ніжна, ніж у чоловіків, такі вікові зміни стають спочатку помітніше у представниць прекрасної статі. Ступінь зів’янення багато в чому обумовлена доглядом за шкірою, наявністю шкідливих звичок, генетикою, ритмом і способом життя. Потрібно розуміти, що у кожної окремої людини зовнішні вікові зміни проявляються по-різному.

Що саме відбувається зі шкірою в цьому віці і як зберегти і продовжити її молодість – відповіді в цій статті.

Що відбувається зі шкірою після 30 років?

Після 30 років в жіночому організмі скорочується вироблення гіалуронової кислоти (ГК), колагену й еластину, відбувається порушення захисного ліпідного бар’єру, зменшується вироблення естрогену й інших гормонів, порушується природний процес відновлення в клітинах. Наслідками стають:

  • втрата шкірою тонусу і пружності;
  • її витончення;
  • сухість;
  • поява зморшок;
  • втрата свіжості і сяйва кольору обличчя.

Шкірі вже не досить зволоження, вона має потребу в живленні, відновленні і захисті. Догляд повинен бути комплексним на регулярній основі.

Профілактика старіння після 30

Оптимальним для жінок, які переступили 30-річний рубіж, є дотримання кількох ступенів догляду:

  • Щодня очищати, тонізувати, зволожувати шкіру обличчя, шиї, декольте і повік, підбираючи засоби по типу. Також слід не нехтувати турботою про губи.
  • Регулярно робити скрабування (не частіше 1-2 разів на тиждень) і живильні і зволожуючі маски (не рідше 1-2 разів на тиждень).
  • Звернутися до дерматолога для підбору професійних процедур для підтримки краси.
  • Налагодити режим рухової активності. Для організму в цілому і шкірі вкрай важливо вводити фізичні навантаження 2-3 рази в тиждень. Це може бути такий спорт, який приносить задоволення. Кров людей, що регулярно займаються спортом, багата поживними речовинами, гормонами, киснем. Також у них активніше синтезується колаген та еластин, підвищується м’язовий тонус, поліпшується кровообіг, що грає провідну роль в детоксикації шкірного покриву.

Останні роки все більше популяризується напрямок фейсфітнеса (фейсбілдінга). Це комплекс з вправ для гімнастики м’язів обличчя і масажних маніпуляцій, завдяки яким можна попередити втрату м’язами тонусу, зняти лицьові затиски, домогтися підтягнутого овалу, скорочення зморшок, зняти набряклість. Вправи найкраще виконувати 2-5 разів на тиждень.Уход за лицом после 30 лет

  • Налагодити режим дня. Коли людина спить мало, знижується місцевий імунітет шкіри. Відбувається трансепідермальна втрата вологи, разом з цим знижується її тонус і еластичність, також розширюються кровоносні судини. Важливо забезпечити 8-годинний сон і лягати спати не пізніше 23:00. З точки зору ендокринології перша глибока фаза сну, яка починається до півночі, є піковою для вироблення основних гормонів молодості: гормону росту і мелатоніну.

Наносити нічні засоби дерматологи рекомендую за 1-2 години до сну, щоб не перевантажувати шкіру (і не пізніше 23:00).

Уход за лицом после 30 лет 2

  • Збалансувати харчування. Для шкіри вкрай шкідливі цукор, сіль, борошняні вироби, копчені продукти. Слід замінити їх корисними, поживними, вітаміновмісними продуктами: свіжими або приготованими на пару овочами, свіжими або замороженими фруктами і ягодами, рибою, зеленню, горіхами, вівсяними пластівцями, сухофруктами, молочними продуктами, зеленим чаєм тощо.

Рекомендована денна норма – 1,5-2 літра води. Також мають значення вітамінні комплекси з вітамінами А, В1, В2, В6, В12, С, D, цинком, калієм, селеном, йодом, кальцієм, хромом, рибофлавіном.

  • Вести здоровий спосіб життя. Це говорить про те, що, поряд з усім перерахованим вище, важливо відмовитися від частого вживання алкоголю, нікотину, оберігати себе від стресів, більше часу проводити на свіжому повітрі.

Всі ми не стаємо молодшими і все, що відбувається з роками з нашою зовнішністю, – природний незворотний процес. Але існують нескладні дії, які дозволяють продовжити молодість і красу!

3 правила догляду за обличчям

Як ми згадали раніше, догляду вимагає обличчя, область очей і губи.

Правило №1. Догляд за обличчям. Він повинен складатися з послідовних етапів: очищення, тонізації, зволоження (навесні і влітку) або живлення (восени і взимку), регулярних масок, скрабів, а також кремів з сонцезахисним фільтром SPF в період активного сонця.

Уход за лицом после 30 лет 3

 

Правило №2. Догляд за околоорбітальною зоною. Тонка і чутлива шкіра навколо очей потребує особливої уваги. Для цієї зони існують окремі креми, сироватки і маски, ніж для обличчя. Важливо підбирати засоби, виходячи з наявної або назріваючої проблеми: для ліфтингу, від набряклості, від зморшок, темних кругів, від сухості, від пігментації тощо. Щоб уникнути можливих алергічних реакцій, купуючи засоби, слід звертати увагу на позначку “пройшов офтальмологічний контроль”.

Уход за лицом после 30 лет 4

Правило №3. Догляд за губами. Тут основними правилами будуть: щотижневе використання професійних скрабів для губ або скрабу з меду, приготовленого в домашніх умовах; масляних масок для губ; щоденне використання бальзамів при кожному виході на вулицю, після прийому їжі, на ніч. Знімати стійкий макіяж з губ потрібно спецзасобами.

Уход за губами

Етапи догляду за шкірою в домашніх умовах

Очищення. Очищення – це основа всього догляду. Якщо шкіра залишається не до кінця чистою, нанесені засоби не настільки ефективні і можуть навіть спровокувати алергічну реакцію. Ранок слід починати з очищення обличчя м’якими гелями або молочком, а після використовувати тонік. Увечері процедура очищення повинна включати міцелярну воду або молочко для зняття макіяжу.

Тонізація. Завдання тонізації – пом’якшити негативний вплив очищувальних засобів, відновити pH шкіри і підготувати її до наступного етапу.

Зволоження/ живлення. Для цього краще підбирати крем за типом шкіри і керуватися порою року. Для холодних температур рекомендований живильний крем, для теплої пори – зволожуючий. Також на ранок і на ніч повинні бути креми з відповідною позначкою. Окремо купуйте крем під очі.

Курс сироваток. Сироватки мають високу концентрацію біологічно активних компонентів, вони швидко проникають в глибокі шари епідермісу. Наносити їх потрібно перед кремом вранці і/ або ввечері. Слід обов’язково використовувати сироватки в період авітамінозу – навесні та восени.

Скрабування. Скраби і гоммаж покликані видаляти ороговілі клітини епідермісу, вони покращують клітинне живлення, сприяють поліпшенню рельєфу шкіри. Використовувати ці продукти необхідно не частіше 1 разу на 7-10 днів.

Використання масок. Маски можна робити самостійно або купувати в косметичних відділах. Маски бувають декількох типів: зволожуючі, що живлять, очищають, заспокійливі, освітлюючі, тонізуючі, що відновлюють, омолоджуючі тощо. Наносити слід 1-2 рази в тиждень.

Як зрозуміти, що пора омолоджувати шкіру?

Якщо до 30 років Ви не спостерігаєте ніяких вікових змін, тут теж можуть бути “підводні камені”. Косметологи стверджують, що в таких випадках старіння може наступити несподівано. Підійдуть профілактичні заходи і здоровий спосіб життя.

При сухості епідермісу, незначних зморшках, легкому опущенні тканин, пігментації тощо важливо не займатися самолікуванням, а звернутися за допомогою до фахівця. У нашій клініці лікарі-дерматологи проводять багатошарову діагностику шкіри на сучасному американському устаткуванні Zemits Skin Analysis System. Суть її ;полягає в тому, що, за результатом 15-ти секундної інтерактивної перевірки шкіри обличчя пацієнт отримує 12 звітів по 12 маркерам: стан пір, наявність вугрової висипки, стан зморшок, пігментація та інші.

Завдяки діагностиці дерматолог об’єктивно підбирає засоби для домашнього використання і призначає косметологічні процедури, а також робить прогноз за станом шкіри на майбутнє.

ТОП-3 косметологічних процедур для шкіри після 30

Так як в 30 років шкіра обличчя не має грубих вікових змін, то необхідність в інтенсивному омолодження відсутня. Пацієнткам, як правило, можуть бути призначені:

Плазмоліфтінг. Це ін’єкція власної очищеної і збагаченої факторами зростання плазми пацієнта. Плазмотерапія на клітинному рівні активізує регенеративні процеси, забезпечує ефекту ліфтингу й омолодження, розгладжує дрібні зморшки, вирівнює рубці постакне і іншого генезу, усуває пігментацію, покращує стан шкіри.

Біоревіталізація. Це ін’єкційне введення під шкіру препаратів з ГК низькій концентрації. Біоревіталізація спрямована на активне зволоження шкіри, вона також активізує вироблення власної ГК і стимулює синтез колагену й еластину.

Фотоомолодження. В основі процедури лежить застосування шірокоімпульсного світлового потоку фотосистеми, який активізує синтез колагену й еластину, сприяє вирівнюванню зморшок, допомагає освітлити пігментні плями, прибрати судинну сітку, надає локальну бактерицидну дію.

Всі три процедури курсові, необхідно пройти від 3 до 7 сеансів. Обіцяне покращення стану шкіри помітно вже після першого сеансу.

Що не варто робити для омолодження шкіри після 30?

Лікар-дерматолог клініки Gold Laser Дзюба Карина Володимирівна:

Ми не рекомендуємо проводити косметологічні маніпуляції вдома або в некваліфікованих салонах або приватних косметологічних кабінетах. Не варто довіряти тим фахівцям, які для віку 30 років призначають агресивні і травматичні процедури. Як показує практика, в них немає необхідності в такому віці (за винятком рідкісних випадків).

А також хочемо застерегти від самопризначень. Іншими словами, для того, щоб підібрати засоби для догляду, краще звернутися до професіонала.

Щоб зрозуміти, що саме підходить вашій шкірі, запрошуємо Вас на консультацію дерматолога та діагностику обличчя в клініку Gold Laser. За результатами діагностики Вам буде запропоновано той догляд і ті процедури, які дадуть оптимальний результат!

Поширені запитання:

Догляд за обличчям після 30 років – чи потрібно?

Відповідь: Обов’язково! Після 25 років важливо регулярно доглядати за шкірою обличчя, щоб продовжити її молодість і не витрачати її ресурс на надолуження нестачі догляду! Після 30 це робити ще важливіше!

З чого почати догляд за обличчям після 30?

Відповідь: З діагностики шкіри. Вона дасть розгорнуту картину за станом шкіри на всіх шарах, а також прогноз на майбутнє. Виходячи з результатів діагностики, косметологу-дерматологу простіше підібрати оптимальний, об’єктивний догляд і перелік можливих процедур.

Які процедури робити після 30?

Відповідь: Ми не рекомендуємо приступати до “важкої артилерії” в області косметології. Досить в 30 років пройти курс плазмоліфтінга або біоревіталізації, фотоомолодження або лазерної шліфовки (якщо є прямі свідчення). Після 35-40 років це може бути RF-ліфтинг, СМАС-ліфтинг, нитьова підтяжка тощо.

Що дає діагностика шкіри обличчя?

Відповідь:  Вона дає повне уявлення про стан шкіри пацієнта на поточний момент по 12 пунктам. За результатом діагностики лікар-дерматолог призначає об’єктивно необхідні засоби долгяду і косметологічні процедури.

Джерела:

  1. В. П. Федотов, В. О. Бочаров, Є. Ю. Корецька та ін. “Основи практичної косметології”.
  2. United Kingdom National Health Service.
  3. The National Center for Biotechnology Information.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×