we speak english
Меню
Наші послуги
Онлайн запис

Гіперплазія ендометрія

Гіперплазія ендометрію – це аномальне потовщення і розростання внутрішньої оболонки матки – ендометрія. Ендометрій збільшується під впливом естрогену і прогестерону. Захворювання частіше діагностується при порушенні менструального циклу і в постменопаузальному періоді. Саме по собі захворювання є доброякісним, але, у виняткових випадках, може стати передвісником раку матки.

Гиперплазия эндометрия лечение киев

Види гіперплазії ендометрія

Класифікація гіперплазії ендометрія:

Залозиста форма. Проста залозиста гіперплазія розвивається при розростанні залозистої тканини. Як правило, причини криються в попередніх механічних пошкодженнях (вишкрібання, аборт, хірургічне втручання) або в гормональних порушеннях. Захворювання не характеризується атиповою зміною клітин і не схильне до злоякісності.

Залозисто-кістозна форма. Еепітелій, що розрісся, складається з залозистої тканини в поєднанні з доброякісними кістами.

Кістозна форма. На тлі збільшення залозистої тканини з’являються множинні кісти, наповнені рідиною або кашоподібним вмістом.

Атипова форма (аденоматоз). Це передракова форма захворювання, ознакою якої є зміна мікроскопічної структури ендометрія. Імовірність перетікання аденоматозу в рак ендометрія – 1 з 10 випадків.

Причини появи гіперплазії ендометрія і основні симптоми

Причинами патології вважають:

 • дисбаланс гормонів, виражений перевищенням естрогену і дефіцитом прогестерону. Має місце в клімактеричний період, при неправильно призначеній гормонотерапії, при ендокринних патологіях;
 • супутні хвороби: діабет, гіпертонія, ожиріння, патології молочних залоз і наднирників, захворювання яєчників;
 • захворювання матки запального характеру;
 • вишкрібання, аборт, хірургічне втручання, довге використання внутрішньоматкових контрацептивів;
 • аденоміоз і міома матки;
 • синдром полікістозних яєчників;
 • генетичний фактор.

Симптоми:

 • тривалі і рясні менструації;
 • повна відсутність менструації;
 • аномальні виділення кров’яних згустків з піхви між менструаціями;
 • порушення циклу менструацій;
 • хворобливі відчуття під час і після статевого контакту;
 • біль внизу живота.

Діагностика гіперплазії ендометрія

Підтвердити діагноз в сучасній гінекологічній практиці можливо за наступною схемою:

 1. Збір анамнезу.
 2. Повний гінекологічний огляд із застосуванням дзеркал і кольпоскопа.
 3. Ультразвукове дослідження (УЗД) органів малого тазу для отримання картини товщини ендометрія і наявності/ відсутності поліпів в матковій порожнині.
 4. Гістероскопія з біопсією порожнини матки і цервікального каналу – огляд на предмет зміни слизової оболонки матки з використанням спеціального оптичного приладу з наступним забором невеликого фрагмента тканини для гістологічного дослідження.
 5. Оцінка гормонального статусу жінки з метою підбору лікування.

Види лікування гіперплазії ендометрія

При гіперплазованому ендометрію застосовують комплексне лікування, яке включає консервативні (фізіотерапевтичні та фармакологічні) і оперативні методи. Розробляючи лікувальну програму, доктор-гінеколог враховує вік, функціональний стан статевої системи, репродуктивні плани, причини розвитку та клінічні особливості патології, реакцію на медикаменти, наявні протипоказання і паралельно протікаючі захворювання.

Консервативні методи лікування

Жінкам репродуктивного віку за умови, що гістологічний аналіз не підтвердив присутність атипових клітин, призначають щадну терапію, що включає пероральні комбіновані контрацептиви.

При підтвердженні гіперплазії призначають медикаментозне лікування агоністами гонадотропін-рилізинг-гормонів. Препарат прямо впливає на гіпофіз, який регулює продукцію естрогенів.

Хірургічне лікування

Якщо існує загроза переродження здорових клітин ендометрія в злоякісні, можуть бути призначені вишкрібання або аблація ендометрія, видалення матки.

Вишкрібання – вид хірургічного втручання, що передбачає зняття патологічного шару ендометрія скальпелем з лікувальною або діагностичною метою. Операція проходить під седациєю – внутрішньовенною анестезією. Щоб мінімізувати ризик післяопераційних ускладнень і форсувати процес реабілітації, при вискоблюванні використовують гістероскоп – надтонкий оптичний інструмент, що вводиться через піхву в шийку матки. Гістероскоп дає зображення досліджуваної порожнини і забезпечує візуальний контроль за процесом на комп’ютерному моніторі.

На противагу традиційному вискоблювання, хірургічна гістероскопія виключає ймовірність випадкової перфорації порожнини матки і значно скорочуєть період відновлення.

Аблація ендометрія (абляція, резекція) – це малоінвазивне оперативне втручання з видалення ендометрія зі збереженням самої матки. Аблація найбільш часто в сучасній гінекології проводиться шляхом лазерної, радіочастотної або електродеструкції під контролем гістероскопа. Травматизм при цій процедурі мінімальний, розрізи і шрами відсутні. Процедура передбачає внутрішньовенну седацію.

При електродеструкції ендометрій відсікається за допомогою петлевого електрода резектоскопа. Решта середовища ендометрія в області дна матки і маткових труб обробляють кульковим електродом резектоскопа. Серед недоліків методу – складність повного видалення патологічного осередку в області дна матки, устів маткових труб і бічних стінок матки через застосування жорстких інструментів. Також великий ризик перфорації матки.

Радіочастотна абляція передбачає введення в матку зонда, який передає радіочастотну енергію. Сфокусовані радіочастотні хвилі нагрівають і випаровують патологічну тканину.

Використання гнучких лазерних світловодів для обробки дна, устів маткових труб і бічних стінок матки дозволяє уникнути перфорації матки, травм сусідніх органів, кровотечі з великих судин бічних стінок матки. Обробка проводиться за безконтактною методикою через канал гістероскопа. Лікар повністю контролює глибину ушкодження тканин. Перевагами методу є: висока точність видалення патології, навіть у важкодоступних ділянках матки, супутній бактерицидний ефект, низька травматизація тканин, легкий перебіг післяопераційного періоду.

У клініці Gold Laser видалення гіперплазованого ендометрію проводять лазером під контролем гістероскопа. В ході гістероскопічних операції робиться забір тканин зі стінок матки і цервікального каналу для лабораторної біопсії.

Видалення матки (гістеректомія) – радикальний спосіб, який застосовується виключно при атиповій гіперплазії при існуючому ризику ракового захворювання. Виходячи з вибору доступу до репродуктивних органів, гістеректомія може бути проведена абдомінально (через розріз у нижній частині живота), через розріз у верхній частині піхви, за допомогою лапароскопа через мікронадрізи на животі. Процедура проводиться в умовах стаціонару під загальним наркозом.

Особливості лікування хірургічними методами

Лікування повинне проходити в такій послідовності:

 • Діагностика захворювання, визначення тактики подальшого лікування, виходячи з виду гіперплазії.
 • Введення консервативної гормональної терапії, спрямованої на супрессію (придушення) ендометрія.
 • При неефективності гормональної терапії – видалення патології з подальшою гістологією.
 • Спостереження у лікаря після гормональної терапії і хірургічного втручання.

Хірургічне видалення гіперплазії передбачає використання гістероскопа для контролю над процесом видалення і мінімальної травматичності втручання. Сама операція вимагає введення пацієнтки в стан поверхневого медикаментозного сну – седацію. Операція займає близько 30-40 хвилин. Після чого в цей же день пацієнтка відправляється додому.

Реабілітаційний період після лікування лазером гіперплазії ендометрія

Щоб післяопераційний період протікав без ускладнень, пацієнтці важливо дотримуватися рекомендацій по режиму і догляду за своїм здоров’ям. Терміном на 4 тижні важливо:

 • виключити фізичні навантаження;
 • відмовитися від статевих контактів;
 • не відвідувати басейни, лазні і сауни;
 • дотримуватися інтимної гігієни та використовувати гігієнічні прокладки замість тампонів.

Складнощі захворювання гіперплазія ендометрію в менопаузі

Згідно статистичних даних, ризик малігнізації гіперпластичних процесів в період менопаузи є високим. Сам період менопаузи при гіперплазії ендометрія протікає з кровотечами. Гістероскопія з вискоблюванням порожнини матки і цервікального каналу може бути проведена тільки при нормальній товщині ендометрію. Це можливо не завжди.

У постменопаузі частота патологій ендометрію становить 60-70%. З них частота раку ендометрія – 9,3%.

Чи можна завагітніти з діагнозом гіперплазія ендометрію?

Гіперплазія ендометрію івагітність не сумісні. Гіперплазія ендометрію вимагає негайної терапії для запобігання безпліддя. Поставивши діагноз вірно і вчасно, почавши грамотне лікування, є високі шанси на те, що вагітність буде успішною.

Чи може гіперплазія “минути” сама?

Без лікарської допомоги вилікувати цю недугу неможливо. Слизова матки, що патологічно розрослася, не повернеться в стан норми без терапії.

Скільки коштує лікування гіперплазії ендометрія?

Ціна видалення гіперплазії ендометрія в клініці Gold Laser індивідуальна для кожної пацієнти, виходячи з клінічної ситуації.

Лікування гіперплазія ендометрія

Індивідуально

Гістероскопія I категорії важкості 4000 грн
Гістероскопія II категорії важкості 6000 грн
Гістероскопія III категорії важкості 8000 грн
Гістероскопія IV категорії важкості 10000 грн
Гістероскопія V категорії важкості 12000 грн
Біопсія шийки матки 2000 грн
Вискоблювання цервікального каналу 2500-4000 грн
Седація 8500-13000 грн
Онлайн запис

Спеціалісти по послузі

 • Мініна Ольга Юріївна

  Лікар-гінеколог-акушер першої категорії.

  Услуги врача

  (более 10 направлений)
  • Пластика полових губ (Лабіопластика)
  • Пластика малих статевих губ

Відгуки клієнтів в клініці Gold Laser

 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Новини
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×