we speak english
Меню
Наші послуги
Онлайн запис

Пересадка волосся методами FUE і HFE

Пересадка волосся – це хірургічний метод відновлення втраченого волосяного покриву шляхом переміщення здорових фолікулярних об’єднань в ділянку з їх недостатньою кількістю. Причини алопеції або випадіння волосся часто пов’язані з генетичною спадковістю, але волосся може випадати і через хронічні захворюваня, порушення клітинного живлення, інфекційні ураження цибулин волосся.

Методика трансплантації волосся кропітка, вимагає багато часу і терпіння, але отриманий результат допоможе повернути не тільки красу та молодість, а й впевненість. Суть операції в тому, що зі скроневої або потиличної областей пересаджують не ділянки шкіри, а окремі волосяні цибулини.

Серед сучасних і найменш травматичних виділяють методи FUE і HFE. FUE (від англ. Follicular Unit Extraction – екстракція фолікулярних об’єднань) – це oтримання трансплантатів (графтів) за допомогою спеціального пробійника і їх вживлення імплантером без розрізів і швів. HFE (від англ. Hand Follicular Extraction – ручна екстракція фолікулів) – поодиночний витяг графтів мікропанчами та введення імплантером.

Показання до пересадки волосся

Пересадка дозволяє дієво позбутися таких естетичних недоліків, як:

 • вікове та спадкове облисіння;
 • утворення залисин;
 • часткова втрата волосся внаслідок опіку або травми;
 • очагова алопеція, обумовлена видаленням новоутворень.

Протипоказання до пересадки волосся

Трансплантація волосся протипоказана у випадках:

 • інфекційних уражень голови;
 • патологій крові;
 • цукрового діабету;
 • онкології;
 • вагітності та періоду лактації;
 • непереносимості препаратів,що використовують під час операції.

Переваги методу трансплантації волосся

 

Серед основних переваг процедури можна виділити:

 1. Приживлюваність волосся більше 90%.
 2. Для пересадки беруть власне волосся, воно має ту ж структуру, що й інше волосся, тобто їх можна стригти, завивати, фарбувати, і вони завжди будуть виглядати натуральним чином.
 3. За одну процедуру можна пересадити більше 10000 волосяних фолікулів, що буває достатнім для хорошого косметичного ефекту.
 4. Операція проводиться під місцевим знеболенням і є безпечним і зручним способом відновлення волосся, адже під час операції можна дивитися телевізор, випити чашечку кави, зробити перерву. Все це робить даний метод хірургії несхожим на операцію, а єдина незручність полягає в тому, що операція триває кілька годин.
 5. Завдяки нескладному відновлюваному періоду операція з пересадки волосся має величезну кількість позитивних відгуків і набуває все більшої популярності.
 6. Пересаджені цибулини приживаються протягом 10 днів. Після операції не залишається таких післяопераційних явищ, як набряклість, гематоми, головні болі.
 7. Операцію проводять як чоловікам, так і жінкам. При великій довжині волосся існує можливість не голити донорську і реципієнтну зони, а трансплантувати волоски наявної довжини.

Процес пересадки волосся методом FUE

Імплантація волосся виконується шляхом безшовної пересадки (фолікулярна ізоляція).

Безшовна методика передбачає нарізку невеликих клаптів шкіри (графтів) з 1-3 волосяних фолікулів і їх пересадку в ділянки облисіння, що виключає утворення рубців. При цьому за сеанс можна перенести близько 3000 трансплантатів.

Залежно від обсягу роботи трансплантація триває від 2 до 8 годин.

Після операції на ділянку забору накладається стерильна пов’язка для запобігання утворення припухлостей, гематом, її можна зняти вже через 1-2 дні. Приблизно 2-3 дні необхідно дотримуватися домашнього режиму, а також виключити миття голови.

Ризик відторгнення невеликий і становить близько 5-10%. З огляду на швидкість росту волосся, ефект можна оцінити лише на 3-4 місяць.

Результати пересадки волосся

Як правило, якщо потрібно відновити велику площу облисіння, то операцію по відновленню волосся роблять в кілька етапів. Чим більше площа пересадки волосся, тим рідше ростуть на ній волоски. При повторних операціях або збільшують площу пересадки, або збільшують густоту волосся на вже існуючій області.

Пересаджувати чужі волосини або їх синтетичні аналоги не рекомендується. Чуже волосся відторгається організмом, як і все чужорідне, а синтетичнє волосся пересаджувати легше, а доглядати набагато важче.

Ціна пересадки волосся в Києві

Назва процедури Головний лікар Пластичний хірург
Трансплантація волосся (менше 1000 графтів), 1 графт 40 грн
Трансплантація волосся (більше 1000 графтів), повне вистрігання, 1 графт 30 грн
Трансплантація волосся (більше 1000 графтів), часткове вистрігання (лише потилицю), в тому числі трансплантація волосся жінкам, 1 графт 40 грн
Трансплантація волосся (брови, вії, борода),        1 графт 50 грн
Трансплантація волосся, брів, без вистрігання, 1 графт 75 грн
Плазмотерапія волосся післе пересадки 2000 грн

Результати пересадки волосся та фото до та після представлені нижчє

Питання-Відповідь

Скільки разів потрібно робити пересадку волосся

За один сеанс пересадки волосся хірург-трансплантолог може пересадити загалом 4000 графт. Ця кількість є комфортною для пацієнта з точки зору травматичності. Якщо пацієнту необхідно пересадити більше волосяних фолікул, операцію можна проводити у два і більше етапів з інтервалами у 3-4 місяці. Пересаджене під час операції волосся приживається на 90-95%, що виключає необхідність повторювати пересадку волосся в зоні в майбутньому.

Скільки не можна стригтися після пересадки волосся

Не рекомендовано стригтися 1 місяць після операції, щоб не нашкодити фолікулам.

Через скільки днів виростає волосся після пересадки

Пересаджене волосся росте в тому ж темпі, що й до операції.

Чому не можна спати на боці після пересадки волосся

Не рекомендовано спати на боці перші 2 тижні після операції, щоб уникнути набряклості, яка може мігрувати на обличчя.

Які шампуні використовувати після пересадки волосся

Не слід використовувати агресивні шампуні. Хірург видає рекомендації щодо догляду. Найчастіше це засоби з міноксидилом для лікування алопеції.

Скільки потрібно графтів

Точну кількість графтів визначає хірург-трансплантолог у рамках очної консультації та оцінки ступеня облисіння ділянки.
Онлайн запис

Фото до та після

Відгуки клієнтів в клініці Gold Laser

 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Новини
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×