we speak english
Меню
Наші послуги
Онлайн запис

Підтяжка чола

Подтяжка лба 1Віковий птоз чола, брів і, як наслідок, повік виникає у людей старшого віку через втрату тонусу м’язів та м’яких тканин обличчя. Сучасна пластична хірургія пропонує ефективні методи боротьби із цією проблемою. Повернути обличчю привабливість та молодість можна за допомогою підтяжки чола та/або брів.

Підтяжка чола і брів спрямована на скорочення зморшок на лобі та в області міжбрів’я, на ліфтинг брів, що опустились та закривають верхні повіки.

Підтяжка брів – броуліфтинг

Підтяжка брів – це процедура, яка дозволяє змінити форму та положення брів шляхом усунення надлишку шкіри та підтяжки м’язів. Ця операція допомагає створити більш виразний погляд та покращити зовнішній вигляд обличчя в цілому, давши відстрочку старінню.

Ліфтинг брів: показання до операції

Підтяжка брів для розгладження зморшок, відновлення форми та розташування повік та брів найчастіше показана жінкам та чоловікам після 40 років.

Показаннями до маніпуляції є такі ознаки:

 • “гусячі лапки” (невеликі зморшки у куточках очей);
 • глибокі зморшки в області чола та перенісся;
 • опущення тканин обличчя (верхньої частини);
 • втрата тонусу шкірних покривів в області скронь;
 • птоз верхньої повіки;
 • надмірно низьке розташування брів.

Операція з підтяжки брів може здійснюватися як самостійно, так і спільно з підтяжкою чола або як етап кругової підтяжки обличчя.

Хірургічна підтяжка брів може виконуватися як класичним способом, так і закритою (ендоскопічною) методикою.

При класичній підтяжці брів втручання відбувається в області скроні. Шкіра підтягується шляхом видалення зайвої шкіри у зоні волосистої частини голови біля скроні. Іноді вдаються до скроневого ліфтингу з ліпофілінгом – ін’єкції власного жиру пацієнта в ділянку скроні, за рахунок чого відбувається натяг тканин у ділянці брів.

При ендоскопічній підтяжці брів хірург робить невеликі розрізи в шкірі на лінії брів і, вводячи ендоскоп (прилад з мікрокамерами) підшкірно, видаляє надлишок шкіри та закріплює м’язи брів у новому положенні.

Хірургічний ліфтинг брів може зайняти від однієї до двох годин і зазвичай виконується під загальним наркозом.

Післяопераційний догляд після броуліфтингу

Подтяжка лба 2Після хірургічної підтяжки брів необхідно 1 день залишатися в клініці під наглядом фахівців. Після операції будуть значні гематоми та набряки, які сходять за кілька тижнів. У цей час пацієнт носить спеціальну пов’язку. Після загоєння післяопераційних рубців необхідно ретельно доглядати шкіру обличчя, очищати та зволожувати її.

Після ліпофілінгу пацієнт може вирушити додому вже за кілька годин після завершення операції.

Як і у будь-якої хірургічної процедури, існують ризики та обмеження, пов’язані з хірургічною підтяжкою брів. Ризики включають інфекцію, кровотечу та невеликі зміни чутливості шкіри в області обличчя. Однак, для багатьох пацієнтів хірургічна підтяжка брів може бути ефективним способом удосконалити їхній зовнішній вигляд. Ця процедура може допомогти покращити форму брів, зробити очі більш виразними та знизити видимість зморшок на лобі та міжбрів’ї.

Підтяжка чола – показання до операції

Підтяжка чола – це метод пластичної хірургії, який розгладжує зморшки та складки верхньої третини обличчя, сприяє ліфтингу брів, надає обличчю молодшого вигляду.

Показання до проведення підтяжки чола

Найчастіше підтяжку чола роблять жінкам та чоловікам віком від 40 до 60 років. Тим не менш, пластику можна порекомендувати всім, у кого з’явилися зморшки або складки в цій області як результат гравітаційного птозу. Підтяжка чола допомагає у таких ситуаціях:

 • опущення брів;
 • глобальне опущення тканин верхньої третини обличчя;
 • зморшки та складки в області кореня носа;
 • в’ялість шкіри у скроневій ділянці та в куточках очей;
 • косі та вертикальні лінії на лобі.

Способи проведення підтяжки чола

Хірургічна підтяжка чола може бути проведена класичним або ендоскопічним методом. Найчастіше її поєднують із ліфтингом брів.

Під час класичної (коронарної) підтяжки хірург виконує невеликий розріз уздовж чола по лінії росту волосся, від вуха до вуха та перерозподіляє тканини. Це травматична операція, яка може залишити шрами та рубці, саме тому її популярність така низька.

Ендоскопічний ліфтинг чола виконується за допомогою ендоскопа, що вводиться через кілька невеликих розрізів на лобі. Ендоскоп забезпечує лікареві відмінний огляд області, що дозволяє точно визначити місця, де необхідно зробити корекцію. За допомогою інструментів, введених через невеликі розрізи, хірург модифікує тканини та м’язи чола, щоб досягти бажаного ефекту. Процедура виконується під загальним наркозом та займає приблизно 1-2 години. Більшість пацієнтів можуть повернутися до роботи через тиждень після операції, хоча остаточний результат може тривати кілька тижнів.

Однією з головних переваг ендоскопічної підтяжки чола є відсутність великого розрізу на лобі, що дозволяє знизити ризик інфекції та прискорити час реабілітації. Також, завдяки ендоскопічному огляду, результати процедури точніші та передбачуваніші, ніж при класичній підтяжці чола.

Як і будь-яка інша хірургічна процедура, підтяжка брів та чола має ризики та обмеження. Деякі ризики можуть включати кровотечу, інфекцію, зміну чутливості шкіри на деякий термін. Також є протипоказання:

 • Підвищений тиск;
 • серцева недостатність;
 • цукровий діабет у стадії декомпенсації;
 • гострий інфекційний процес;
 • порушення згортання крові;
 • місцеві інфекції: гнійничковий висип на лобі, акне, флегмони та абсцеси;
 • шкірні хвороби: екзема, нейродерміт, дерматити;
 • непереносимість анестезії.

Підтяжка чола також протипоказана під час вагітності та лактації.

Якщо ви розглядаєте можливість підтяжки брів та/або чола, важливо обговорити всі ризики та переваги цієї процедури з пластичним хірургом нашої клініки. Найновіше обладнання, кваліфіковані та компетентні фахівці, європейський рівень обслуговування – все це Gold laser.

Ціни на підтяжку брів та лоба у Києві.

Вартість підтяжки чола та брів залежить від обраного методу та зони втручання. Клініка Gold Laser пропонує такі ціни на дану послугу в Києві.

Назва процедури Головний лікар Пластичний хірург
Підтяжка брів, скроневої зони з ліпофілінгом 1700 євро
Підтяжка лоба 1500-2000 євро
Підтяжка брів шляхом висічення шкіри 800 євро 800 євро
Седація 8500-13000 грн 8500-13000 грн
Загальний наркоз 14500-18500 грн 14500-18500 грн

Записуйтеся на консультацію онлайн або по телефону. Наші спеціалісти допоможуть підібрати методику, розкажуть про особливості процедур та усунуть зморшки та складки з лоба всього за один сеанс.

Онлайн запис

Відгуки клієнтів в клініці Gold Laser

 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Новини
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×