we speak english
Меню
Наші послуги

Як прибрати щоки і зробити вилиці

Чому з’являються товсті щоки

Як прибрати щоки домашніми методами?

Як зробити вилиці за допомогою косметології та пластичної хірургії?

Об’ємні щоки можуть бути причиною комплексів та незадоволеності своїм зовнішнім виглядом як для чоловіків, так і для жінок. Розуміння причин виникнення є важливим кроком до досягнення бажаного зовнішнього вигляду. Сьогодні поговоримо про те, чи можливо прибрати щоки і зробити вилиці та які методики для цього існують.

Чому з’являються товсті щоки

Для розуміння такого явища, як пухкі щічки, важливо розглянути його з різних точок зору, включаючи аспекти здоров’я, спосіб життя та генетику:

 • Спадкова схильність. Деякі люди мають природну схильність до об’ємних щок, що може бути обумовлено наявністю грудок Біша. Грудки Біша – це капсули з жирової тканини, розташовані в області щік. У дорослих людей вони не мають жодного функціонального значення, але візуально збільшують об’єм нижньої частини обличчя. Навіть при зниженні ваги грудки зберігають свої розміри завдяки щільній структурі.
 • Вікові зміни. З віком м’язи обличчя слабшають і не можуть підтримувати жирові відкладення на обличчі, шкіра втрачає пружність та еластичність. Все це може спровокувати появу “бульдожих щік”.
 • Зміни у вазі. Різкі коливання ваги, включаючи набір чи втрату кілограмів, також можуть вплинути на об’єм обличчя. При наборі ваги жир може накопичуватися в області щік, тоді як швидка втрата ваги може спричинити провисання шкіри.
 • Спосіб життя. Неправильне харчування, нестача фізичної активності, надмірне вживання алкоголю або куріння можуть сприяти накопиченню жиру в області щік та набряклості. Також стреси, нестача сну та неправильний режим дня можуть позначитися на загальному стані шкіри, надаючи обличчю втомленого та набряклого вигляду.

Як прибрати щоки домашніми методами?

Прибрати щоки в домашніх умовах можливо, вдавшись до нескладних і регулярних маніпуляцій, серед яких:

 • Фейсбілдинг (лицьова гімнастика). Фейсбілдинг є комплексом вправ для обличчя, спрямованих на зміцнення і тонізацію м’язів, поліпшення контурів і зменшення об’єму обличчя. Ці вправи можуть бути корисними у боротьбі з великими щоками, тому що допомагають зміцнити м’язи обличчя і зробити контури більш виразними. Підібрати вправи можна самостійно або разом із тренером з лицьової гімнастики.
 • Масаж. Регулярний масаж обличчя не тільки сприяє поліпшенню кровообігу, але й активізує роботу м’язів, що призводить до зменшення об’єму щік та надання обличчю більш підтягнутого вигляду. Крім того, масаж сприяє виведенню зайвої рідини з тканин, а це допомагає знизити набряклість. Самостійно можна виконувати ручний масаж, масаж із використанням спеціальних силіконових баночок або скребка Гуаша.
 • Харчування. Відіграє важливу роль у тому, як схуднути в обличчі. Включення в раціон продуктів, багатих вітамінами, мінералами та антиоксидантами, сприяє загальному здоров’ю шкіри та м’язів обличчя, зберігаючи їх еластичність, пружність та молодість. Обмежене споживання солі та цукру, алкоголю, вуглеводів, жирів, кави допоможе скоротити кількість підшкірно-жирової клітковини та нормалізувати роботу лімфи, відповідальної за набряклість.
 • Водний режим. Питний режим відіграє ключову роль у підтримці здоров’я шкіри та зниженні обсягу щік. Вживання достатньої кількості води допомагає організму позбавлятися токсинів і зайвої солі, що сприяє скороченню набряклості та зменшенню об’єму обличчя, включаючи щоки. Рекомендується вживати не менше 8 склянок води на день для забезпечення оптимального рівня гідратації та підтримання здоров’я шкіри.
 • Візуальна корекція зовнішності. Прості методи зменшення видимості щік включають: вибір відповідної зачіски, використання контурного (акцентного) макіяжу та аксесуарів. Подібні прийоми не можуть кардинально змінити об’єм обличчя та щік, але здатні грамотно сховати недоліки зовнішності.

Як зробити вилиці за допомогою косметології та пластичної хірургії?

У нашій клініці лазерної косметології та пластичної хірургії Gold Laser прибрати великі щоки та сформувати вилиці можливо кількома способами – від косметологічних до більш радикальних – хірургічних.

SMAS-ліфтінг

Дана апаратна методика спрямована на відновлення пружності м’язів та шкіри за рахунок впливу сфокусованих ультразвукових хвиль на глибокий шар СМАС. За допомогою цієї процедури можна скоригувати обсяг щік, що сформувався внаслідок сил гравітації, які порушили стан та положення м’язів обличчя та спровокували провисання шкіри. SMAS-ліфтинг є альтернативою хірургічній підтяжці та проходить без розрізів та рубців. Ультразвук впливає на м’язи, зв’язки, підшкірно-жирові пакети, а також стимулює процес синтезу нових колагенових та еластинових волокон. Це, у свою чергу, сприяє покращенню пружності тканин та зниженню обсягів обличчя.

Процедура відноситься до одноразових і проводиться не частіше 1 разу на 1-2 роки. Результат пролонгований та оцінити його можливо не раніше 4-6 місяців після корекції.

Мікроігольчастий RF-ліфтинг

Мікроігольчастий RF-ліфтинг є інноваційною процедурою, що використовує радіочастотну енергію для омолодження та корекції. Апарат оснащений позолоченими мікроголками, за рахунок яких енергія надходить у цільові глибокі шари шкіри, не ушкоджуючи епідерміс. Прогрів підшкірних структур радіохвильовою енергією стимулює синтез колагену, покращуючи пружність, еластичність та тонус шкіри. Також процедура скорочує локальні жирові відкладення на обличчі та сприяє ліфтингу шкіри.

Часто ефект стає помітним після першої процедури, але для досягнення оптимальних результатів рекомендується проведення серії з 3-5 процедур з інтервалами в 1-1.5 місяця.

Контурна пластика

Контурна пластика вилиць – це естетична процедура, мета якої полягає в ін’єкційній зміні форми та обсягу вилиць з використанням наповнювачів, таких як гіалуронова кислота або гідроксіапатит кальцію. Під час корекції лікар вводить препарат високої щільності у певні точки вилиць для досягнення бажаного положення, форми та розміру. Контурна пластика підходить для людей з опущеними або недостатньо розвиненими вилицями, надає обличчю молодшого та свіжішого вигляду. Однак вона не рекомендована людям з масивною областю щік, оскільки створює додатковий обсяг на вилицях, що в результаті може стати причиною занадто округлого обличчя.

Контурна пластика проводиться раз на 1-2 роки, залежно від обраного препарату, його щільності та особливостей лімфатичної системи пацієнта.

Нитковий ліфтинг

Процедура також не здатна зменшити щоки, але завдяки їй можна підтягнути ділянки щік, що опустилися, і зробити вилиці більш виразними. Ми використовуємо біорозкладні нитки, які розсмоктуються протягом 1-1,5 років. Однак їх ефективність спостерігається значно довше через те, що за цей період у зоні введення нитки стимулюють синтез колагену та обростають волокнами, формуючи цим міцний каркас.

Така безопераційна підтяжка проводиться в середньому 1 раз на 2-2,5 роки.

Видалення грудок Біша

Видалення грудок Біша – це хірургічна процедура, спрямована на зменшення об’єму щік та покращення контуру вилиць. Під час операції пластичний хірург видаляє скупчення жирової тканини між щокою і вилицею, відомі як грудки Біша, які можуть надавати обличчю більш округлої форми. Видалення проводиться з боку слизової щік, відповідно, розрізи та рубці на шкірі обличчя повністю виключені. Операція дозволяє створити виразні контури обличчя лише за 1 годину під місцевою анестезією.

Якщо у пацієнта недостатньо жирової тканини в ділянці грудок Біша, процедура може бути недоцільною або навіть неможливою.

Ліпосакція щік

Ліпосакція щік – це хірургічна процедура, спрямована на видалення надлишкового жиру з щік з використанням спеціальної апаратури. У нашій клініці проводиться лазерна та ультразвукова ліпосакція. Під час процедури хірург через невеликі надрізи в зоні щік вводить канюлу, через яку за рахунок лазерної або ультразвукової енергії розріджує жирові клітини, а потім аспірує їх за допомогою вакууму. Операція миттєво зменшує обсяг щік та викреслює вилиці.

При ухваленні рішення про проведення будь-якої з вищезазначених методик корекції “бульдожих щік” і вилиць важливо пройти консультацію у досвідчених лікарів дерматологів або пластичних хірургів клініки Gold Laser. Лікар враховує безліч факторів, включаючи медичну історію пацієнта, його цілі та очікування, а також показання та протипоказання до процедури перед тим, як обрати оптимальний спосіб корекції.

Джерела:

 1. Moura LB, Spin JR, Spin-Neto R, Pereira-Filho VA. Buccal fat pad removal to improve facial aesthetics: an established technique
 2. Bowen RE. Stromal Vascular Fraction from Lipoaspirate Infranatant: Comparison Between Suction-Assisted Liposuction and Nutational Infrasonic Liposuction. Aesthetic Plast Surg.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×