Птоз це генетичне або придбане явище?
Причини появи птозу і з якого віку він розвивається?
Симптоми появи птозу верхніх повік
Основні методи терапії блефароптозу
До якого лікаря слід звернутися для лікування птозу?
Чи можна вилікувати птоз назавжди?
Птоз – це опущення тканин або органів. Він викликаний різними факторами. Як правило, птоз спостерігається з віком, коли тканини і органи людини втрачають свою пружність, організм продукує меншу кількість колагенових і еластинових волокон і гіалуронової кислоти. Також глобальні вікові зміни зачіпають поверхневу і глибоку підшкірно-жирову клітковину, що тягне опущення м’яких тканин обличчя і тіла.
До птозу в організмі схильні внутрішні органи, сідниці, шкіра на колінах, груди, обличчя. На обличчі птоз може проявлятися в такий спосіб:
У даній статті ми будемо говорити про птоз верхніх повік – видиме опущення краю верхньої повіки на 2 мм і більше щодо краю райдужної оболонки. Дефект нерідко є причиною погіршення зору. Також птоз вражає нижні повіки, але ця патологія діагностується не так часто.
Птоз повік буває генетично зумовленим і набутим. Природжений найчастіше викликаний недорозвиненням м’яза, який піднімає повіко, або патологією нерва.
Набутий може з’явитися як реакція на ураження окорухового нерва через:
Грамотна діагностика причин блефароптозу дає можливість лікарю вибрати адекватну схему усунення.
Серед факторів появи птозу верхньої повіки розрізняють:
Таким чином, не зовсім коректно робити прив’язку цієї патології до віку, оскільки його провокують чинники, властиві для різних вікових груп. Але все ж найбільш часто він зустрічається у осіб старше 40 років.
Серед симптомів:
За ступенем вираженості розрізняють птоз:
При легкому птозі повік дискомфорт відсутній. Виражене і повне опущення можуть супроводжуватися:
При запущеній стадії має місце порушення зору, двоїння в очах, ризик косоокості.
Щоб визначити схему лікування птозу, необхідно виявити його першопричину. Для цього офтальмолог повинен провести огляд пацієнта і оцінити основні показники здоров’я повік. Додатково можуть бути призначені:
Після виявлення причин доктор підбирає лікування. Лікування може включати консервативні або хірургічні методи. При будь-якій природі птозу спочатку необхідно усувати причину, тому що птоз – всього лише симптом, здатний зникнути разом з першопричиною.
Коли медикаментозні і фізіотерапевтичні методи не дають поліпшень, проводять хірургічне втручання з метою скорегувати положення верхньої повіки. Оперативне усунення птозу передбачає укорочення м’яза, який піднімає верхню повіку.
Резюмуючи вищесказане, виділимо основні методи терапії блефароптозу.
Вправа №1: Кругові обертання очей. У положенні сидячи здійснювати повільні обертання очима за і проти годинникової стрілки по 10 разів.
Вправа №2: Опускання повік. У положенні сидячи закинути голову назад і, піднявши погляд до стелі, плавно опускати і піднімати повіки.
Вправа №3: Часте моргання. Підняти очі вгору, злегка відкрити рот, прискорено моргати 30-60 секунд.
Рекомендовано виконувати вищевказані вправи щодня по три рази.
Для основи компресу або льоду можна використовувати відвар ромашки, шавлії, берези або сік петрушки. Для компресу ватні диски змочити в свіжоприготовленому відварі і накладати на повіки. При використанні крижаних кубиків відвар попередньо заморозити в формах. Їм протирати очі 1 раз на добу.
Тонізуючі маски готують з використанням лікувальних трав і масел (чебрець, розмарин, ромашка) і наносять на повіки на 20-30 хвилин. Залишки змивають теплою водою.
Вилікувати птоз верхніх повік вдома неможливо. Перераховані варіанти домашньої терапії однозначно допомагають послабити симптоми хвороби, але не здатні усунути причину.
Єдиним довічним способом лікування птозу є операція.
Проблемою птозу займається лікар-офтальмолог. На етапі діагностики та з метою підбору максимально ефективного лікування, офтальмолог може направити пацієнта на консультацію до невролога, фізіотерапевта, нейрохірурга, невропатолога. Оперативне лікування птозу проводять лікарі офтальмологи-хірурги або пластичні хірурги.
Тому так важливо своєчасно звернутися до офтальмолога за професійною допомогою. Для цього слід вибрати клініку з хорошою репутацією, в якій проводять пластичні операції і фізіотерапевтичні процедури, які позитивним чином впливають на тонус повік.
За допомогою операції змінюється положення і довжина м’яза, що відповідає за підняття повік. Тільки хірургічне втручання дає стійкий терапевтичний результат і практично не пов’язане з ризиками рецидивів.
Профілактика птозу верхньої повіки передбачає своєчасне лікування захворювань, що провокують опущення. Наприклад, при невриті лицьового нерва не потрібно зволікати з візитом до невропатолога.
У клініці Gold Laser працюють досвідчені офтальмологи і пластичні хірурги, які більше 10 років успішно вирішують проблему птозу повік на будь-якій стадії! Звертайтесь до професіоналів!
Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.
Хірург, пластичний хірург, онколог, мамолог
Лікар дерматолог-косметолог, спеціаліст у галузі лазерних технологій та естетичної медицини.
Головний лікар
Лікар-хірург першої категорії, пластичний хірург.
Кандидат медичних наук.
Лікар – пластичний хірург
Лікар-гінеколог-акушер першої категорії.
Лікар дерматолог-косметолог, трихолог, фахівець в області лазерних технологій в естетичній медицині.
Лікар дерматолог-косметолог, трихолог, спеціаліст у галузі лазерних технологій та естетичної медицини.
Лікар дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій в естетичній медицині
Лікар-пластичний хірург
Лікар-анестезіолог першої кваліфікаційної категорії.
Вітаю! Я багато років ходжу в клініку “Gold Laser” і дуже від цього щаслива. Така затишна атмосфера, приємні ціни та сервіс! Ніколи не було ніяких зауважень. Хочу щиро подякувати своєму лікареві. Роблю у неї багато процедур для вікової шкіри. Люблю філери. Вони надають молодий і свіжий вигляд. А головне, я впевнена в якості препаратів. Спілкуючись читать далее …
Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.