we speak english
Меню
Наші послуги

Причини появи ранніх зморшок на обличчі та як з ними боротися

Чому з’являються зморшки в ранньому віці

У якому віці з’являються зморшки на обличчі

Як попередити передчасні зморшки

Поява зморшок асоціюється з першою ознакою старіння шкіри. Часто це викликає негативні емоції в людини, особливо якщо її вік трохи більше 20-25 років. Перші складочки виникають саме у тих зонах обличчя, де активна міміка. У цій статті розберемо, які причини ранніх зморшок на обличчі та що з цим робити.

Чому з’являються зморшки в ранньому віці

У молодому віці зморшки можуть виникати з кількох причин. Ми їх умовно розділимо на зовнішні та внутрішні та поговоримо про кожну детальніше. Зовнішні фактори:

  • Систематичний недосип – призводить до виділення гормонів стресу, які негативно впливають на стан шкіри. Епідермісу, як і будь-якому іншому органу людського організму, потрібний повноцінний нічний відпочинок.
  • Сон на животі можна розглядати як фактор, що провокує зморшки. У скільки з’являються перші зморшки під очима і на обличчі при такому положенні під час сну – важко сказати, проте раніше, ніж це могло бути.
  • Куріння. Шкода від куріння пов’язана не тільки з відкладенням токсинів і зниженням рівня кисню в клітинах, але й з тим, що курець складає губи трубочкою, що сприяє утворенню кисетних зморшок навколо губ.
  • Пасивний спосіб життя. Недостатня фізична активність уповільнює метаболізм та кровообіг, що призводить до нестачі кисню та поживних речовин у шкірі.
  • Надмірна фізична активність. Парадоксально, але надмірне фізичне навантаження на організм може спричинити збій гормонального фону, що може призвести до появи зморшок у молодому віці.
  • Незбалансоване харчування. Нестача важливих вітамінів та поживних речовин, а також часті дієти та голодування можуть призвести до того, що організм почне “забирати” цінні ресурси зі шкіри, нігтів та волосся, щоб забезпечити нормальне функціонування життєво важливих органів.
  • Часті інсоляції призводять до фотостаріння, оскільки УФ-промені виснажують шкіру, руйнують захисний бар’єр, колаген та міжклітинні структури, роблять її сухою та нееластичною.
  • Несприятливі погодні та екологічні умови, такі як сухе повітря, мороз, вітер, забруднення повітря руйнівно впливають на шкіру.
  • Стрес. Стресові стани викликають виділення глюкокортикоїдів та адреналіну в крові, які можуть заважати кисню та поживним речовинам досягти клітин шкіри.
  • Невідповідні засоби догляду за шкірою. Продукти, що містять спирт, кислоти та відбілюючі компоненти, можуть пересушувати шкіру та руйнувати її природний гідроліпідний бар’єр.

До внутрішніх причин появи ранніх зморшок слід віднести такі, як:

  • Активна міміка обличчя призводить до того, що мімічні зморшки формуються швидко і на їх місці з віком можуть утворюватися заломи.
  • Генетична схильність. Генетика може впливати на схильність до раннього старіння шкіри.
  • Тип старіння. Існує 4 типи старіння: втомлений, дрібнозморшкуватий, м’язовий та деформаційний, а також комбінований, коли одночасно є ознаки 2 або більше типів. Відповідно до них старіння шкіри обличчя “зумовлено” певним чином.
  • Гормональний дисбаланс. Зміни у гормональному фоні можуть прискорити процес старіння шкіри.

У якому віці з’являються зморшки на обличчі

Поява зморшок на обличчі – індивідуальна історія, яка залежить від багатьох факторів, про які ми говорили раніше. Однак, як правило, перші зморшки починають виявлятися у віці 25-30 років, коли з природних причин шкіра починає втрачати колаген та еластин – два важливих білка, що забезпечують пружність та гладкість покриву. Гарний догляд за шкірою та здоровий спосіб життя можуть допомогти уповільнити процес старіння та зберегти молодість шкіри на більш тривалий час.

Як попередити передчасні зморшки

Для того щоб допомогти організму відстрочити передчасне старіння шкіри, ми рекомендуємо вживати таких заходів:

  • Регулярно відвідуйте ендокринолога для перевірки гормонального фону один раз на рік.
  • Підтримуйте здоровий спосіб життя, що включає регулярні фізичні вправи, активні прогулянки на свіжому повітрі, повноцінний сон та збалансоване харчування.
  • Двічі на день використовуйте якісні засоби догляду, розроблені спеціально для вашого типу шкіри.
  • Наносьте косметичні засоби акуратно, слідуючи масажним лініям шкіри та уникаючи зайвого натиску.
  • Обов’язково використовуйте засоби для захисту від ультрафіолетового випромінювання щоразу перед виходом на вулицю.
  • Пийте достатню кількість води. Кількість рідини, що рекомендується, можна розрахувати за формулою: 30 мл води на кожен кілограм вашої ваги. Наприклад, для людини з вагою 50 кг кількість становить 1500 мл води на день.
  • Пам’ятайте, що надмірна міміка обличчя може сприяти утворенню зморшок. Тому намагайтеся контролювати мімічну звичку.
  • Коли з’являються зморшки на лобі, навколо очей, на переніссі тощо, не нехтуйте такими процедурами, як ін’єкції ботулотоксину, які блокують рухливість м’язів і не допускають утворення зморшок, складок і заломів.

У клініці Goldlaser ми займаємося проблемою ранніх х та давніх зморшок. Наші висококваліфіковані лікарі-косметологи підберуть для вас саме ті процедури, які допоможуть зберегти молодість та красу на довгі роки!

Джерела:

  1. Stery W., Paus R., Burgdorf W. «Dermatology».
  2. S. Weinkle «Injection Techniques for Revolumization of the Perioral Region with Hyaluronic Acid».
  3. Дєєв А.І., Ернандес Є.І. «Апаратні впливи різних модальностей в косметології та естетичній медицині».

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×