we speak english
Меню
Наші послуги

Вікові зміни шкіри обличчя у чоловіків

Причини старіння шкіри у чоловіків

Домашній догляд за шкірою обличчя

Ін’єкційні процедури для омолодження чоловічого обличчя

Хірургічні методи омолодження чоловічого обличчя

Лазерне омолодження

Зморшки обличчя є головними “сигналами” вікових змін шкіри як у чоловіків, так і у жінок. Вони з’являються із зменшенням вироблення колагену і еластину в організмі, при цьому шкіра швидше втрачає вологу, стає атонічною і сухою.

Зморшки можна розділити на вікові, гравітаційні, мімічні.

Вікові – викликані природним процесом старіння клітин шкіри і організму. Вони виражені глибокими складками і заломами дерми. Шкіра втрачає еластичність, стає в’ялою, має місце птоз тканин, її клітини практично не утримують вологу, обмінні процеси всередині клітин порушені.

Гравітаційні – це зморшки, що з’явилися як наслідок впливу сили тяжіння. Вони формуються при зниженні еластичності і пружності шкіри. Такі деформації виражені провисанням м’яких тканин обличчя.

Мімічні – зморшки, в основі яких закладено фактор активної мімічної діяльності м’язів обличчя. Зайва регулярна рухливість м’язової системи обличчя провокує появу локальних заломів.

Причини старіння шкіри у чоловіків

Будова чоловічої шкіри відрізняється від жіночої: чоловіча більш щільніша, ніж жіноча, її фібрилярна мережа значно міцніше, що обумовлює її високу стійкість до впливу агресивного середовища. Відповідно, вищезгадані процеси старіння в шкірі чоловіків відбуваються набагато повільніше.

Однак, з віком в організмі чоловіків знижується рівень статевих гормонів, які крім своєї головної функції, “відповідальні” за роботу сальних і потових залоз, які, в свою чергу, грають важливу роль додаткового зволоження шкіри і захисту. Також, в ході старіння у представників чоловічої статі спостерігається витончення кровоносних судин, що провокує збільшення чутливості шкіри і виникнення невластивого червонувато-фіолетового відтінку.

Також прискорюють процес вікових змін шкіри такі фактори, як некоректний домашній догляд, часті й тривалі інсоляції, стресові стани, куріння, зловживання алкоголем, незбалансоване харчування, дисбаланс вітамінів, недостатній питний режим, несприятливий стан навколишнього середовища.

Домашній догляд за шкірою обличчя

В якості найважливішого профілактичного заходу до передчасного старіння шкіри у чоловіків слід віднести грамотний домашній догляд і дотримання деяких простих правил. Поговорімо про них детальніше.

Очищення. При очищенні шкіри важливо не використовувати надто гарячу воду, відмовитися від використання лужних засобів, застосовувати максимально м’які пінки і муси, які не здатні порушити цілісність ліпідного бар’єра шкірного покриву, виключити спиртовмісні продукти для обличчя. Також важливо регулярно проводити апаратну чистку в клініці.

Зволоження та живлення. Оскільки чоловіча шкіра більш щільна за структурою, для належного живлення слід вибирати креми на жирній (масляній) основі. Також для підтримки оптимального рівня зволоженості епідермісу варто акцентувати увагу на гіалуроновмісних засобах, а також тих, у складі яких є антиоксиданти, амінокислоти, мінерали.

Важливо для чоловіків і використання спеціальної піни або гелю для гоління, оскільки без цих засобів існує високий ризик травмування шкіри, появи запальних і алергічних реакцій, її сухості. 

Водний баланс. Нормою для людського організму вважається 2 літра води на добу. Оптимальний водний баланс дозволяє знизити навантаження на печінку і нирки, прискорює детоксикацію організму. Вода – невід’ємна частина кожної клітини і міжклітинної рідини. Відповідно, при її нестачі (зневодненні) обмінні процеси в клітинах сповільнюються, шкіра стає сухою, спостерігається її стягнутість, лущення на поверхні епідермісу, з’являються передчасні зморшки і складки. Також недолік води призводить до того, що організм починає її накопичувати і утримувати. Так з’являється набряклість обличчя та тіла, яке також стає причиною появи дефектів на шкірі.

Відмова від шкідливих звичок. Куріння, вживання алкогольних напоїв, наркотичних, токсичних і психотропних речовин порушують багато біологічних процесів в організмі, сприяють зневодненню і виснаженню клітин шкіри.

Ін’єкційні процедури для омолодження чоловічого обличчя

Ін’єкції проти зморшок можна умовно розділити на ті, які впливають на м’язи обличчя, і ті, які спрямовані на поліпшення якості шкіри.

Ін’єкції краси. Тут мова піде про уколи ботулотоксином, які сприяють розслабленню мімічних м’язів обличчя, що провокують формування зморшок та заломів на шкірі. Ботулотоксин застосовується для розслаблення горизонтальних зморшок чола, складок на міжбрів’ї, області навколо очей і губ, зморшок носа і підборіддя. В результаті ботулінотерапії м’язи зберігають свій розслаблений стан 4-10 місяців, шкіра при цьому абсолютно гладка.

Плазмоліфтінг. Це процедура ін’єкційного введення збагаченої тромбоцитами власної плазми людини в дерму й епідерміс. Тромбоцити сприяють регенерації пошкоджених клітин, прискорюють синтез стовбурових клітин і “реанімують” старіючі клітини шкіри.

Лікар-дерматолог клініки Gold Laser Сиворакша Юлія Миколаївна зазначає наступне:

Плазмотерапія “запускає” синтез колагену, еластину і гіалуронової кислоти, які “відповідальні” за молодість і пружність шкірного покриву. В результаті декількох процедур обличчя виглядає більш здоровим, мікрорельєф вирівнюється, клітини шкіри отримують достатнє живлення і збагачення вітамінами, мінералами, ферментами і гормонами.

Хірургічні методи омолодження чоловічого обличчя

Оперативні методи це безумовно кардинальний підхід! Будь-якого роду пластичні операції є одноразовими. Для радикального омолодження сучасна пластична хірургія пропонує наступні типи втручань.

Підтяжка нижньої третини обличчя, чола і брів. Цей вид фейсліфтинга дозволяє досягти кардинальних змін в зовнішності й омолодитися на 10-20 років. В ході операції хірург видаляє надлишки жирової тканини, підтягує м’язи, корегує положення м’яких тканин. Розгладження зморшок і усунення вікового птозу – головні наслідки цієї процедури. Радикальну підтяжку можна комбінувати з блефаропластикою.

Блефаропластика. Пластика верхніх і/або нижніх повік – одна з найбільш популярних типів операцій. Вона дозволяє усунути мішки під очима, змінити форму повік, підняти опущені куточки очей, скорегувати нависання, прибрати надлишки шкіри і жирові грижі.

Лазерне омолодження

Серед різноманіття лазерних методик в косметології зробимо акцент безпосередньо на лазерній шліфовці зморшок. Процедура полягає в наступному: лазерний промінь випаровує омертвілі клітини епідермісу на заданій параметрами лазера глибині. В результаті запускається потужний синтез колагену й еластину, іншими словами& – досягається ремоделювання дерми. Шкіра після цієї процедури має рівний рельєф, дрібні зморшки повністю усуваються, великі стають менш помітними, спостерігається підтяжка тканин обличчя, досягається освітлення епідермісу.

Лікарі клініки Gold Laser успішно усувають виражені вікові зміни у чоловіків, завдяки володінню всіма можливими косметичними та хірургічними методиками. Запрошуємо Вас стати нашими вдячними пацієнтами!

Джерела:

 1. Upper blepharoplasty in the Asian patient: the «double eyelid» operation, McCurdy Jr.
 2. “Young!: Look Half Your Age Or Less!”, Alexander Jumbo.

 3. Principles and Methods of Preparation of Platelet-Rich Plasma: A Review and Author’s Perspective, Rachita Dhurat, MS Sukesh.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3.00 из 5)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×