we speak english
Меню
Наші послуги

Що таке мелазма (гіперпігментація) та способи лікування

Гіперпігментація типу мелазма: що це?

Причини появи мелазми на обличчі та тілі

Як позбутися мелазми?

Гіперпігментація типу мелазма: що це?

Мелазма є набутим захворюванням шкіри, що характеризується гіпермеланозом, тобто посиленим утворенням пігменту меланіну в області обличчя (на щоках, переніссі, лобі і верхній губі) і іноді шиї і проявляється у вигляді коричневих або сіро-коричневих плям. Цей стан більш характерний для жінок, але також проявляється у чоловіків у 10% випадків. У цій статті поговоримо про те, що є мелазмою і лікуванням від неї.

Поява мелазми може спостерігатися у представників будь-якої раси, але найчастіше до патології схильні люди із темною шкірою (3 та 4 фототипи).

Меланін є пігментом, що визначає колір шкіри людини, і надлишковий його синтез може призвести до розвитку мелазми. На думку вчених, мелазма спровокована гормональними змінами з боку прогестерону та естрогену, як правило, при вагітності або прийомі оральних контрацептивів. Також на формування мелазми може впливати надмірна інсоляція та генетична схильність.

Хоча мелазма не є небезпечним для здоров’я утворенням, воно може викликати дискомфорт, особливо, якщо пігментація візуалізується явно.

Причини появи мелазми на обличчі та тілі

Генетична схильність до мелазми відіграє ключову роль і частіше зустрічається у жінок, особливо зі світло-коричневим типом шкіри з регіонів із сильним сонячним впливом. Дослідження серед 324 жінок із мелазмою показало, що 48% із них мали позитивний сімейний анамнез цього захворювання. Також зазначалося, що мелазма розвивалася в однояйцевих близнюків, тоді як в інших братів і сестер, які перебувають у аналогічних умовах, немає.

Однак, крім генетики, важливу роль у виникненні мелазми відіграє вплив ультрафіолетових променів. Ультрафіолетове випромінювання від сонця може стимулювати меланоцити до сильного вироблення меланіну через перекисне окислення ліпідів у клітинних мембранах, що призводить до утворення вільних радикалів. І хоча сонцезахисні засоби захищають від ультрафіолетового випромінювання UVB, вони недостатньо ефективні проти довших хвиль, таких як UVA, що також стимулює синтез меланоцитів.

Гормональні порушення відіграють певну роль у виникненні мелазми, особливо під час виношування плода. Підвищення рівня естрогену, прогестерону та меланоцит-стимулюючого гормону (МСГ) при прийомі протизаплідних таблеток та гормональної замісної терапії може впливати на цей процес.

Як позбутися мелазми?

Існує ряд дерматологічних процедур, здатних скоротити прояви мелазми та покращити стан шкіри.

Особливо ефективним виявляється хімічний пілінг, який застосовується для зменшення епідермальної форми мелазми. При цьому типі процедури хімічний розчин, що відлущує, який лікар наносить на ділянку ураження, сприяє видаленню поверхневих клітин шкіри, що містять пігмент. Разом про те відбувається стимуляція зростання нових, здорових клітин шкіри.

Ще одним варіантом є лазерне шліфування. Принцип її полягає у використанні теплової енергії для впливу на різні шари шкіри. Відбувається фракційне (точкове) випаровування клітин дерми з пігментом, без травмування навколишніх тканин. Така дія лазерного променя на шари шкіри сприяє стимуляції синтезу нового колагену. Стара шкіра з дефектом після шліфування поступово замінюється на нові, здорові тканини.

Лікування мелазми проводять висококваліфіковані лікарі-дерматологи клініки Goldlaser. Наші фахівці мають успішні кейси з терапії цього типу плями та володіють усіма актуальними методиками.

Джерела:

  1. The International Dermal Institute, Melasma Unmasked Dr Claudia Aguirre quoting Kang, H. Y., & Ortonne, J. P. (2010).

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×