we speak english
Меню
Наші послуги

Невдала ліпосакція: які можуть бути ускладнення після процедури

Основні причини невдалої ліпосакції

Можливі ускладнення після ліпосакції

Як знизити ризик ускладнень?

Що робити, якщо ліпосакція пройшла невдало?

Висновок

Число сучасних чоловіків і жінок, які прагнуть мати підтягнуте та естетичне тіло, щорічно зростає. Але іноді здорове харчування та виснажливий спорт не здатні дати 100% результату. У такому разі пацієнти приходять за допомогою до пластичних хірургів, щоб прибрати локальні жирові депозити з таких проблемних ділянок, як спина, боки, живіт, внутрішня частина стегон, підборіддя тощо.

Ліпосакція пластична операція з видалення жирових відкладень з обличчя та тіла. Лікар підшкірно вводить канюлю у проблемну зону через невеликі розрізи на шкірі. Залежно від методу, жир руйнується механічно (класична ліпосакція), за допомогою лазера (лазерна ліпосакція) або ультразвуку (ультразвукова ліпосакція). Далі розріджені жирові клітини аспіруються вакуумним апаратом.

Операція дозволяє усунути небажаний жир з однієї або кількох зон одночасно лише за один сеанс. Госпіталізація не потрібна, ліпосакцію проводять під місцевою анестезією чи під седацією амбулаторно.

Сучасні клініки пластичної хірургії віддають перевагу нетравматичним методам ​​лазерному та ультразвуковому, які практично не залишають слідів, а реабілітація після ліпосакції займає всього 2-3 тижні.

Завдяки стрімкому розвитку технологій, ліпокорекція є доступною, швидкою та, на перший погляд, безпечною методикою. Але, як і будь-яке хірургічне втручання, може супроводжуватися ризиками та післяпроцедурними ускладненнями, такими як ущільнення після ліпосакції, горби, нерівності, гематоми, набряклість, фіброз, інфекції тощо.

Через що можуть виникнути ускладнення після ліпосакції та як їх уникнути розповідаємо далі.

Основні причини невдалої ліпосакції

Проблеми після ліпосакції можуть виникнути з таких причин:

  • Низька кваліфікація пластичного хірурга, через що обрано неправильну техніку, проведено нерівномірне видалення жиру або не враховано анатомічні особливості пацієнта.
  • Клініка із сумнівною репутацією. Відсутність у клініці кваліфікованих фахівців, застаріле обладнання та порушення стандартів стерильності можуть призвести до серйозних ускладнень та незадовільного результату.
  • Ігнорування протипоказань. Ліпосакція за наявності хронічних захворювань, проблем зі згортанням крові, вірусів та інфекцій може призвести до ускладнень.
  • Надмірне видалення жиру, в результаті якого може спостерігатися провисання тканин, утворення бугрів, западин та нерівностей.
  • Невідповідний метод ліпосакції. Вибір методу ліпосакції повинен враховувати тип та обсяг жирових відкладень, стан шкіри, вік, очікуваний результат і навіть спосіб життя. Якщо обрана техніка не підходить конкретному пацієнтові, це може спровокувати ускладнення після ліпосакції: опіки, фіброз, нерівності, оніміння, недостатнє видалення жиру і стати причиною повторної процедури.
  • Індивідуальні особливості організму. Схильність до утворення рубців, низький тонус і погана еластичність шкіри, уповільнена регенерація можуть спотворювати прогнозований результат.
  • Порушення правил носіння компресійної білизни або повна відмова від неї. Після операції необхідно носити спеціальну компресійну білизну, яка допомагає тканинам швидше регенеруватися, знижує набряклість та перешкоджає утворенню нерівностей. Без неї можливі провисання шкіри, зміщення жирової тканини, фіброз після ліпосакції.
  • Підвищена фізична активність та перегрів. Раннє повернення до спорту, відвідування лазень та саун може уповільнити реабілітацію, спровокувати гематоми, набряки після ліпосакції, посилити запалення та стати причиною нагноєння.
  • Переїдання та вживання алкоголю. Уповільнюють відновлення, провокують набряклість, інколи ж навіть сприяють поверненню жирових відкладень. Важлива дієта після ліпосакції без жирів, вуглеводів та алкоголю.
  • Недостатня гігієна швів. Нехтування правилами догляду за зоною втручання підвищує ризик інфекцій, що може спричинити деформацію тканин та шрами після ліпосакції.
  • Ігнорування контрольних візитів до лікаря. Планові огляди дають можливість хірургу виявити можливі негативні процеси (запалення, фіброз, скупчення рідини, асиметрію, нерівності після ліпосакції) на початкових стадіях та усунути їх вчасно. Також контрольні візити дозволяють хірургу оцінювати проміжні результати корекції.

Основные причины неудачной липосакции

Можливі ускладнення після ліпосакції

Негативні наслідки ліпосакції можна умовно поділити на естетичні та клінічні.

Естетичні дефекти

Вони негативно впливають на зовнішній вигляд, порушують гармонію та гладкість шкіри.

  • Нерівності шкіри, западини та горби після ліпосакції виникають через нерівномірне видалення жиру, агресивну методику або недостатню еластичність шкіри.
  • Асиметрія. Якщо ліпосакція була проведена різними методами або з різною інтенсивністю, то може мати місце нерівномірне розподілення жиру, тобто асиметрія.
  • Надмірне видалення жиру (ефект «перетягнутої» шкіри). Ускладнення ймовірно, якщо хірург видаляє надмірну кількість жирової тканини, агресивно підходить до процесу (без урахування особливостей шкіри пацієнта та потрібного об’єму) або неправильно використовує канюлі.
  • Пігментація шкіри. Проявляється як темні або світлі плями на шкірі в області корекції через мікротравми покриву, запальні процеси, ранню засмагу після операції, при схильності пацієнта до гіперпігментації або через прийом ліків, що підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету.
  • Рубці та шрами. Хоча розрізи при ліпосакції мінімальні, часто використовуються канюлі діаметром 2-3 мм, при неправильному догляді чи недотриманні стерильності можуть залишатися рубці.
  • Зайва шкіра. При значному обсязі ліпосакції, низькому показнику еластичності шкіри у віці 40+ або при неправильно обраній тактиці корекції шкіра не встигає адаптуватися до нових контурів тіла та може обвисати.
  • Фіброз (розростання сполучної тканини). Відбувається як наслідок пошкодження чи запалення тканин. Ознаки фіброзу: шишки після ліпосакції, які можуть бути болючими, особливо при натисканні. Його причини: порушення техніки ліпосакції, запальні процеси, генетична схильність, відсутність належного післяопераційного догляду.
  • Спайки після ліпосакції. Це фіброзні сполуки, які можуть утворюватися всередині тканин у відповідь на травму. Часто викликають біль, дискомфорт та обмежують рухливість тканин.
  • Вузликові ущільнення. Ущільнення після ліпосакції у вигляді вузлика може бути м’яким або твердим на дотик і локалізовано в місці видалення жиру. Можуть утворюватися внаслідок неправильного розподілу жиру чи порушення процесу відновлення тканин.

Медичні ускладнення

Можуть вимагати додаткового лікування та призвести до затяжного відновлювального періоду.

  • Запалення та інфекція. Можуть виникнути, якщо в процесі операції або в період відновлення порушено правила асептики та антисептики, або якщо організм пацієнта не може впоратися з наслідками втручання. Запалення проявляється почервонінням, набряклістю, підвищенням температури, локальними болями, обмеженням рухливості тканин. У разі інфекційного зараження мають місце гнійні виділення із ран, підвищення температури тіла, біль. Якщо вчасно не вжити заходів, інфекція може призвести до абсцесу чи сепсису.
  • Гематоми. Синці після ліпосакції виникають через пошкодження дрібних кровоносних судин канюлей. Ці невеликі крововиливи зазвичай зникають через кілька днів або тижнів, залежно від масштабу втручання та індивідуальних особливостей організму.
  • Серома (скупчення рідини під шкірою). Серома після ліпосакції виникає, коли через пошкодження тканин або судин утворюється порожнина, в якій накопичується лімфа. Має вигляд набряку або м’якого бугра під шкірою.
  • Оніміння після ліпосакції. Пов’язано з ушкодженням нервових закінчень канюлями. Зазвичай проходить протягом кількох тижнів чи місяців, по мірі відновлення нервових волокон.
  • Некроз тканин. Це відмирання клітин у зоні корекції, що виникає, якщо порушено кровопостачання у тканини, наприклад, через надмірне видалення жиру або пошкодження судин. Може проявлятися у вигляді болючих ділянок, зміни кольору шкіри (посинення чи потемніння), а також запалення. Некроз потребує негайного медичного втручання.
  • Кровотеча. Може виникнути в процесі операції через травмування судин. Якщо воно продовжується в реабілітаційний період після ліпосакції, причиною може бути проблема зі згортанням крові або інфекції.
  • Алергія на анестетик чи медикаменти. Симптоми: набряк, почервоніння, свербіж, подразнення, висипання на шкірі, утруднене дихання або анафілаксія.

Серйозні та рідкісні наслідки

У поодиноких випадках можуть виникати ускладнення, які потребують негайного медичного втручання:

  • Тромбоз. Утворення тромбу (згустку крові) у венах пов’язане з тривалим перебуванням пацієнта в нерухомому стані під наркозом, а також з травмами судин під час процедури.
  • Тромбоемболія. Це відрив тромбу та закупорка легеневої артерії (легенева емболія), серцевих судин (інфаркт міокарда) або головного мозку (інсульт).
  • Пошкодження прилеглих внутрішніх органів канюлей. Відбувається, якщо лікар використовує надто агресивну тактику. Перфорація органів потребує негайної госпіталізації.
  • Тривалі болючі відчуття та втрата чутливості. Тривале відчуття болю та втрата чутливості зони через пошкодження тканин та нервових закінчень можуть зберігатися кілька тижнів та місяців.
  • Інтоксикація лідокаїном. Лідокаїн — це місцевий анестетик. При перевищенні дози може спричинити оніміння язика, поколювання в роті, нудоту, блювотні пориви, запаморочення.
  • Жирова емболія після ліпосакції. Це рідкісне ускладнення відбувається, коли вилучений жир потрапляє в кровообіг і перекриває судини. Вона може призвести до ураження легень, серця та мозку. Причинами, через яку виникає жирова емболія при ліпосакції, є: неакуратність хірурга і занадто висока швидкість всмоктування жиру.

Як знизити ризик ускладнень?

Щоб знизити негативні ризики ліпокорекції, пацієнту слід дотримуватись кількох ключових рекомендацій перед та після операції:

  • Обирайте клініку з гарною репутацією та кваліфікованого хірурга. Зверніть увагу на рейтинг медичного закладу, наявність кваліфікованих спеціалістів та використання сучасного обладнання. Переконайтеся, що хірург спеціалізується на ліпосакції, має позитивні відгуки та портфоліо робіт.
  • Приділіть увагу підготовці до процедури та аналізам перед операцією. Проконсультуйтеся з хірургом, обговоріть можливі ризики, пройдіть повне медичне обстеження, припиніть прийом антикоагулянтів та антибіотиків за 2-3 тижні до процедури.
  • Строго дотримуйтесь рекомендацій лікаря після операції. Харчування після ліпосакції, питний режим, гігієна швів, спорт, теплові процедури — все це обумовлюється хірургом індивідуально.
  • Носіть компресійну білизну та контролюйте стан шкіри. Спеціальний бандаж необхідно носити не менше 3-4 тижнів для зменшення набряклості і щоб відновлення після ліпосакції проходило швидше. Регулярні контрольні візити до хірурга допомагають відстежувати стан та своєчасно виявляти можливі ускладнення.

Що робити, якщо ліпосакція пройшла невдало?

Якщо проведено невдалу ліпосакцію, звертайтеся до свого пластичного хірурга. Він оцінює ситуацію та визначає наступні кроки. У деяких випадках можуть бути потрібні такі процедури після ліпосакції:

  • Масаж — для зменшення набряків, розм’якшення ущільнень та виведення рідини з організму;
  • Мікрострумова терапія — для активізації кровообігу та лімфотоку, відновлення тканин та зменшення набряків;
  • Лазерна терапія — для усунення рубців та фіброзних утворень, покращення тонусу шкіри;
  • РФ-терапія — для запобігання утворенню рубцевої тканини та спайок, поліпшення кровообігу та лімфовідтоку, підвищення пружності та еластичності шкіри;
  • Повторна ліпосакція для корекції невдалих результатів першої операції або досягнення більш вираженого ефекту;
  • Ліпофілінг — для корекції нерівностей та западин шляхом пересадки власного жиру пацієнта.

Також важлива психологічна підтримка, оскільки зовнішні зміни можуть викликати сумніви, неприйняття, стрес та занепокоєння.

Висновок

Ліпосакція — це ефективна та популярна процедура корекції тіла та обличчя. Як і будь-яка операція, вона потребує ретельного та виваженого підходу. Для цього важливо проконсультуватися з досвідченим хірургом та врахувати можливі ризики та ускладнення.

Ліпоскульптурування, наслідки якого мінімальні, повинен проводити фахівець, який володіє навичками та досвідом. Також пацієнту важливо дотримуватися лікарських рекомендацій. Відповідальний підхід до ліпосакції — це запорука успішної операції!

Якщо з якихось причин вам не показано ліпоскульптуру, існують методи корекції фігури без операції: масаж, кріоліфтинг, СМАС-ліфтинг, RF-ліфтинг, пресотерапія, обгортання.

Джерела:

  1. Liposuction Complications in the Outpatient Setting: A National Analysis of 246,119 Cases in Accredited Ambulatory Surgery Facilities.
  2. Cleveland Clinic Journal of Medicine/ Liposuction: Concepts, safety, and techniques in body-contouring surgery.
  3. The How To For Keeping Your Skin Looking Young And Beautiful.
  4. «Young!: Look Half Your Age Or Less!», Alexander Jumbo.
  5. Stery W., Paus R., Burgdorf W. «Dermatology».
  6. Liposuction: Principles and Practice, Shiffman, Melvin A., Di Giuseppe, Alberto.
  7. Atlas of Liposuction, Aiache A.E., Shiffman M.A.
  8. Bowen RE. Stromal Vascular Fraction from Lipoaspirate Infranatant: Comparison Between Suction-Assisted Liposuction and Nutational Infrasonic Liposuction. Aesthetic Plast Surg.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×
    Записатись до лікаря

      ×