we speak english
Меню
Наші послуги

Міфи про видалення родимок

Що буде, якщо видалити родимку самостійно?

Чи можна видаляти родимки на обличчі лазером?

Який вигляд мають небезпечні родимки та коли їх видаляти?

Родимки, чи невуси, є утворення на шкірі доброякісної природи різних розмірів і форм. Вони є результатом скупчення пігменту меланіну в шкірі, тому їх колір зазвичай коричневий. Можуть з’являтися у будь-якому віці, але можуть бути вродженими. Зустрічаються як поодинокі невуси, так і ті, що утворюються групами. Сьогодні поговоримо про те, через що з’являються родимки, в яких випадках їх слід позбавлятися, а також розберемося в міфах щодо їх видалення.

Міф №1. Родимки можна безпечно видаляти вдома.

Це вкрай небезпечна помилка. Спроби самостійного видалення родимок вдома за допомогою народних засобів або механічно можуть призвести до пошкоджень, занесення інфекцій, кровотеч та інших ускладнень. Видалення родимок повинно проводитися лише кваліфікованим дерматологом або дерматоонкологом після дерматоскопії.

Міф №2. Родимку можна видалити у будь-якому салоні краси.

Не так. Незважаючи на те, що більшість родимок безпечні та не потребують лікування, деякі з них можуть бути носіями потенційного ризику розвитку злоякісних змін. Тому важливо регулярно перевіряти новоутворення на зміни у кольорі, розмірі чи формі, а також звертатися виключно до спеціалізованого медичного закладу у разі появи підозрілих ознак чи нових родимок. Дерматоонколог завжди проводить дерматоскопію та за її результатами може давати рекомендації щодо видалення.

Міф №3. Якщо здерти родимку, можна захворіти на рак шкіри.

Невірна думка. Немає підтверджених ознак того, що родимка після травми неминуче перетворюється на меланому (рак шкіри). Найчастіше відбувається інакше: у клітинах невуса вже був запущений процес «малігнізації» (злоякісності), а травма просто спровокувала її посилене зростання.

Міф №4. Якщо відбулося травмування родимки, її потрібно видаляти терміново.

Помилкова думка. Перше, що потрібно зробити, – це обробити рану антисептичним розчином, щоб уникнути її інфікування, а потім заспокоїтися і записатися до дерматолога. Сама травма не є причиною видалення родимки. Але негайний огляд лікаря допоможе унеможливити розвиток меланоми.

Міф №5. Видаляти родимки можна у будь-якому віці.

Це не зовсім точно. Дерматологи рекомендують уникати видалення родимок в осіб віком до 18 років, якщо немає конкретних медичних показань. Виняток становлять випадки, коли родимка регулярно зазнає травм і стає джерелом явного фізичного дискомфорту.

Міф №6. Видалення родимок можна проводити цілий рік.

Тут слід внести ясність. Немає явних сезонних обмежень для видалення невусів, але ми не рекомендуємо видаляти їх улітку з кількох причин. Перша – високий ризик інфекції та довшого процесу загоєння через спеку, пил і потовиділення.

Друга – якщо родимки знаходилися на відкритих ділянках обличчя та тіла, то після видалення вони обов’язково будуть піддаватися впливу агресивних ультрафіолетових променів при виході на вулицю. Поряд із цим після видалення родимок шкіра стає більш чутливою до сонця, що в сукупності може призвести до ускладнень у вигляді опіків, гіперпігментації чи утворення рубців.

Третя – необхідно бути дуже уважними до місць на шкірі після видалення невусів. Їх не рекомендовано відкривати сонцю, не можна купатися у водоймах та басейнах 3-4 тижні, слід завжди наносити сонцезахист із високим фактором SPF.

Міф №7. Після видалення родимок не можна засмагати.

Частково вірно. Але обмовимося, що не слід засмагати 1 місяць після видалення родимок, щоб уникнути пігментації.

Міф №8. Видалення родимок може бути виконане за один сеанс.

Не завжди. Різні види родимок можуть вимагати різної кількості процедур для повного видалення. Це залежить від розміру, типу та розташування родимки.

Як бачимо, існують міфи щодо процедури видалення родимок, що викликає багато питань серед пацієнтів. Дамо відповіді на найхвилюючі з них.

Що буде, якщо видалити родимку самостійно?

Видалення невусів вдома може призвести до серйозних ускладнень та послаблення захисних функцій шкіри. Спроби самостійно видалити родимку гострим предметом, йодом, соком часнику, чистотілом або іншими способами можуть спричинити травмування, інфекцію, кровотечу, утворення рубців або навіть виникнення злоякісних пухлин. Такі дії можуть призвести до серйозних наслідків для здоров’я та додаткових медичних проблем. Тому важливо звертатися до кваліфікованих фахівців для видалення родимок.

Чи можна видаляти родимки на обличчі лазером?

Безперечно! Цей метод, відомий як лазерна деструкція, є одним із найпоширеніших і безпечних способів видалення новоутворень зі шкіри та слизової оболонки. Лазерна процедура дозволяє точно випарувати дефектні клітини без пошкодження навколишньої тканини. Цю процедуру необхідно проводити лише у кваліфікованого фахівця, щоб уникнути ускладнень.

Який вигляд мають небезпечні родимки та коли їх видаляти?

Небезпечні родимки відрізняються від звичайних за такими ознаками:

  • Неоднорідна форма країв чи поверхні;
  • Незвичайний колір, такий як чорний, синій, червоний або неоднорідне забарвлення;
  • Великий діаметр – зазвичай понад 6 мм.
  • Розростання, зміна форми, кольору чи текстури.
  • Свербіж, кровотеча, почервоніння або утворення скоринок.

Якщо у вас є родимки, які відповідають цим ознакам, особливо якщо вони були травмовані або стали різко змінюватися, важливо звернутися до лікаря-дерматолога або онколога для оцінки їх стану і необхідності видалення.

Як видаляють родимки в клініці Gold Laser – докладно розкажуть наші висококваліфіковані лікарі на очній консультації.

Джерела:

  1. The International Dermal Institute, Melasma Unmasked Dr Claudia Aguirre quoting Kang, H. Y., & Ortonne, J. P. (2010).
  2. Stery W., Paus R., Burgdorf W. «Dermatology».
  3. The Recurrent Nevus Phenomenon, John C. Fox, MD; Jon A. Reed, MD; Christopher R. Shea, MD.
  4. «Дерматоонкологія (Злоякісні новоутворення шкіри, первинні лімфоми шкіри)».

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×