we speak english
Меню
Наші послуги

М’яка фіброма шкіри: що це і як позбутися?

Причини появи м’якої фіброми шкіри

Чи варто видаляти м’яку фіброму?

Чим небезпечне видалення м’якої фіброми самостійно?

Методи видалення м’якої фіброми

Який метод краще вибрати?

Фіброма являє собою доброякісну пухлину на шкірному покриві, сформовану клітинами фіброзної і сполучної тканини. М’яка фіброма має м’яку консистенцію, в її основі є тонка “ніжка”. Розмір цього утворення може досягати 10 мм. Колір – від світло-бежевого до коричневого.

удаление фибром киев

М’які фіброми з’являються в пахвових зонах, ділянках під грудьми, на спині. Статистика говорить про те, що м’які фіброми найчастіше діагностуються у жінок 35 років і доросліше. Можуть розвиватися як одиничними утвореннями, так і численними.

Причини появи м’якої фіброми шкіри

Серед причин появи фибром на шкірі виділяють:

  • Спадковість;
  • дисбаланс гормонів;
  • дисфункцію ендокринної залози;
  • запалення шкірного покриву;
  • регулярні пошкодження шкіри;
  • тривалу інсоляцію;
  • неповноцінне харчування;
  • гіпергідроз.

Чи варто видаляти м’яку фіброму?

За своєю природою фіброма не є небезпечною для життя і здоров’я людини, не схильна до малігнізації, проте, ряд причин можна розцінювати як передумову для видалення:

  • Психологічний дискомфорт;
  • естетичний дискомфорт;
  • ймовірність частих ушкоджень через специфіку локалізації.

Попереднім етапом видалення виступає діагностика фіброми візуально з паралельною пальпацією. Після підтвердження діагнозу лікар-хірург надає рекомендацію по видаленню і пацієнт приймає остаточне рішення.

Чим небезпечне видалення м’якої фіброми самостійно?

Хірург клініки Gold Laser Гіндіч Ольга Андріївна про видалення фібром самостійно:

Будь-який вид новоутворень слід видаляти в спеціалізованому дерматологічному або хірургічному кабінеті з використанням діагностичного обладнання та устаткування для резекції. Небезпекою видалення м’якої дерматофіброми вдома може стати те, що її легко прийняти за інше новоутворення шкіри. Зовні вона має схожість з передраковою фіброепітеліальною пухлиною, меланоцитарним невусом, нейрофібоматозом, бородавкою. Також завжди має місце ризик інфікування ранки при некоректному видаленні.

удаление фибром киев 2

Методи видалення м’якої фіброми

Медицина пропонує кілька методів лікування (видалення) м’якої дерматофіброми. Поговоримо про кожний з них окремо.

Лазерне видалення. Процедура полягає у видаленні пухлини за допомогою хірургічного лазера через мікророзріз на шкірі. Лазерний промінь “випаровує” тканину пухлини, паралельно при цьому коагулюючи судини навколо основи для мінімізації кровотечі. При середньому і великому розмірі утворення місце розрізу зшивається шовною ниткою. Операція передбачає використання місцевого анестезуючого засобу і проводиться в амбулаторних умовах. Оскільки промінь лазера здатний проникнути до самого кореня пухлини, то дана маніпуляція виключає ризик рецидиву.

Радіохвильове видалення. Метод передбачає безконтактний розріз м’яких тканин, випаровування клітин фіброми і коагуляцію судин за допомогою високочастотного радіохвильового апарату. Радіохвильовий метод виключає кровотечу і ймовірність зараження поверхні рани. Процедура може бути застосована для деструкції м’яких фібром будь-якого діаметру.

Хірургічне видалення. Висічення фіброми хірургічним методом (з використанням скальпеля) доцільно проводити для великих фібром і якщо інші способи протипоказані для пацієнта. Хірургічна резекція передбачає локальну ін’єкційну анестезію, далі розріз шкіри скальпелем, видалення пухлини з наступним накладенням шовного матеріалу.

Електрокоагуляція. Електричний струм електрокоагулятора термічно вражає тканини навколо фіброми, після чого слідує відторгнення утворення. Метод можна використовувати при роботі з дрібними утвореннями.

Який метод краще вибрати?

Сучасні клініки проводять видалення м’яких фібром з використанням хірургічного лазерного обладнання. Лазерний метод видалення має ряд переваг:

  • Високу ефективність. Видалення утворення проводиться за один візит пацієнта.
  • Контрольована глибина “випалювання”. Лікар-хірург виставляє параметри роботи лазера і повністю контролює глибину і силу впливу променя на тканини.
  • Безпека. Лазер не зачіпає здорові ділянки тканин. В ході маніпуляції судини коагулюють променем, що перешкоджає розвитку кровотечі і забезпечує знезараження поверхні рани. Сама процедура безконтактна, немає ризику інфікування пацієнта.
  • Безболісність. Лазерне видалення фіброми проводять в амбулаторних умовах із застосуванням місцевої анестезії.
  • Швидке відновлення. Через мінімальну травматичність процесу видалення фіброми лазером реабілітація проходить в найкоротші терміни.

У клініці Gold Laser працюють хірурги вищої категорії, які проведуть діагностику м’якої фіброми і видалять її максимально дбайливо і безпечно.

Джерела:

  1. Medical News Today.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×