Причини появи келоїдних рубців
Чим небезпечний келоїдний рубець
Способи видалення келоїдних рубців
Як прибрати келоїдні рубці в домашніх умовах
Келоїдні рубці – це локальне утворення волокнистої та сполучної тканини, яке формується як наслідок травм чи інших ушкоджень шкіри. Такий шкірний дефект не лише виглядає неестетично, але може мати деякі неприємні симптоми.
Дослідження келоїду під мікроскопом дає таку картину: рубець складається з незрілої сполучної тканини та атипово великих фібробластів, капілярів при цьому мало, проте кровоносні судини можуть продовжувати живити клітини келоїду, що викликає його збільшення. Зовні має вигляд незрілої сполучної тканини, що виходить за периметр початкової рани.
Поверхня молодого келоїдного шраму, в основному, гладенька, глянцева, але буває дольчастою і бугристою. Він завжди височіє над шкірою, як правило, на 0,5 см і більше. За кольором може змінюватись від червоного до синюшного, на це впливає чисельність кровоносних судин, які забезпечують кровопостачання рубця. На дотик келоїд щільний, його розміри завжди більші за площу травматизації, а форма не завжди повторює форму пошкодження. Це відрізняє його від гіпертрофічного рубця.
Цікаво те, що у людей похилого віку ризик появи келоїду досить невисокий, оскільки в їх клітинах знижена регенераційна здатність. Загалом келоїдний рубець формується 1-3 місяці після пошкодження шкірного покриву і може продовжувати зростати 1-2 роки, далі змін не спостерігається.
Такий дефект не проходить самостійно і часто викликає фізичний, а іноді і психологічний, дискомфорт.
Причини, через які на шкірі можуть утворюватися келоїди, все ще є темою наукових досліджень. Провокуючі фактори ми умовно поділили на дві групи.
Внутрішні фактори:
Зовнішні фактори:
На місці формування рубця людина відчуває свербіж, печіння, іноді біль, оніміння та локальну надмірну чутливість (у тому числі за периметром рани). Колір його багряний або синюшний. Коли завершується активна стадія келоїдного рубцювання, настає неактивна, під час якої наріст стає щільнішим за текстурою, грубіє і змінює колір на більш світлий.
Келоїдна шкіра, що сформувалася, не становить небезпеки для здоров’я, але часто викликає естетичний дискомфорт, переважно, коли йдеться про зону обличчя або відкриті ділянки тіла.
Також келоїд може обмежувати рухливість тканини, наприклад, якщо він з’явився на лікті, коліні або на інших рухомих ділянках, де особливо чітко відчувається натяг тканин.
Проблема такої аномалії сполучної тканини в тому, що самостійно келоїди не зникають, вони не зменшуються в розмірах і не стають менш помітними. При повторному пошкодженні тканини келоїдного рубця є ризик його розростання.
У клініці Goldlaser (Київ) фахівці володіють косметологічними та хірургічними способами видалення келоїдного рубця. Про них поговоримо докладніше.
Безумовно, перед будь-якою з вищезгаданих процедур корекції рубців необхідна очна консультація фахівця. Лікар оцінить стан рубцевої тканини та спрогнозує результати лікування, обравши оптимальний спосіб корекції.
Видалити келоїдний рубець вдома неможливо. Самостійне лікування без кваліфікованої допомоги може тільки нашкодити шкірі. Якщо на шкірі з’явився рубець, важливо негайно звернутися до дерматолога за консультацією. Лікар обстежить рубцеву тканину та підбере необхідне лікування.
Лікування келоїдних рубців – непроста проблема, яка потребує комплексного підходу. Саме тому важливо довірити її рішення грамотному лікарю-дерматологу.
Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.
Лікар дерматолог-косметолог, трихолог
Освіта:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця
Досвід роботи: 6 років
Хірург, пластичний хірург, онколог, мамолог
Лікар дерматолог-косметолог, спеціаліст у галузі лазерних технологій та естетичної медицини.
Головний лікар
Лікар-хірург першої категорії, пластичний хірург.
Кандидат медичних наук.
Лікар – пластичний хірург
Лікар-гінеколог-акушер першої категорії.
Лікар дерматолог-косметолог, трихолог, фахівець в області лазерних технологій в естетичній медицині.
Лікар дерматолог-косметолог, трихолог, спеціаліст у галузі лазерних технологій та естетичної медицини.
Лікар дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій в естетичній медицині
Лікар-пластичний хірург
Лікар-анестезіолог першої кваліфікаційної категорії.
Вітаю! Я багато років ходжу в клініку “Gold Laser” і дуже від цього щаслива. Така затишна атмосфера, приємні ціни та сервіс! Ніколи не було ніяких зауважень. Хочу щиро подякувати своєму лікареві. Роблю у неї багато процедур для вікової шкіри. Люблю філери. Вони надають молодий і свіжий вигляд. А головне, я впевнена в якості препаратів. Спілкуючись читать далее …
Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.