we speak english
Меню
Наші послуги

Який лазер краще: діодний або олександритовий?

Механізм лазерної епіляції

Що підвищує ефективність лазера?

Що таке олександритовий лазер

Плюси і мінуси олександритового лазера

Що таке діодний лазер

Плюси і мінуси діодного лазера

Який краще: діодний або неодимовий лазер?

Епіляція – це естетична процедура, яка спрямована на видалення небажаного волосяного покриву на обличчі і тілі на тривалий період. Лазерна епіляція передбачає видалення волосся за рахунок впливу на так звані “мішені” (вони ж хромофори), що входять до складу шкірного покриву і волосся (меланін, гемоглобін, вода тощо). Хромофор поглинає світлові хвилі певної довжини і перетворює їх в теплову енергію. При цьому нагрів “мішені” призводить до термічного пошкодження сосочка волоса, який живить фолікул. В результаті фолікул гине або атрофується, а cаме волосся без належного живлення випадає.

лазерная эпиляция киев

Енергія лазера потрапляє в хромофор за рахунок певної довжини хвилі випромінювання. Чим довжина хвилі вище, тим вище ефективність процедури.

Механізм лазерної епіляції

Лазерна епіляція проводиться з використанням спеціалізованого обладнання. Сучасна естетична медицина має в своєму розпорядженні велике різноманіття лазерів, але першість поділяють між собою діодний і олександритовий. Чому ці апарати для епіляції так тісно конкурують між собою, яка між ними різниця і який з них все ж краще – дізнаємося з цієї статті.

Отже, познайомимося з характеристиками двох типів лазерних апаратів.

Олександритовий лазер. Процедура безконтактна, проводиться на відрослe волосся довжиною 2-3 мм. Лазер призначений для видалення русявого і темного волосся з I-III фототипів шкіри.

Принцип дії олександритового лазера заснований на тому, що пігментні клітини меланоцити, які продукують пігмент меланін, здатні активно поглинати це лазерне випромінювання. Енергія лазера, в свою чергу, викликає перегрів і загибель кореня і стрижня волосини, що піднімається над шкірою. Важливим є те, що клітини, які містять пігмент, не зачіпаються. Таким чином олександритова система не просто видаляє волосся, а сприяє поступовому зменшенню кількості волосяних фолікулів.

Довжина хвилі: 755 нм.

Пікова потужність 2000 Вт.

Система охолодження: Кріоген.

Діаметр лазерного пучка: до 18 мм.

Курс епіляції складається з 5-6 сеансів і однієї підтримуючої процедури на рік.

Діодний лазер. Процедура контактна, проводиться по холодному гелю-провіднику. Важливою вимогою до епіляції є гладка поверхня шкіри без волосся. Лазер призначений для видалення темного щільного волосся з шкірного покриву I-V фототипів.

Діодний лазер також діє на меланін. Довжина хвилі дозволяє енергії проникнути глибше і видалити волосся, яке ще не проросло на поверхню шкіри.

Довжина хвилі: 810 нм.

Пікова потужність: 500 Вт.

Система охолодження: Елемент Пельтьє.

Діаметр лазерного пучка: до 12 мм.

Курс епіляції складається з 6-10 сеансів і однієї підтримуючої процедури на рік.

Що підвищує ефективність лазера?

Дерматолог клініки Gold Laser Дзюба Карина Володимирівна зазначає:

Діодний і олександритовий лазери ефективніше працюють з пігментованим (темним) волоссям і світлою шкірою, в якій мало меланіну. Якщо меланіну багато, то при високих потужностях можуть бути опіки і пігментація. Тому підвищити ефективність процедури можна, якщо пацієнт дотримується правила відмови від засмаги: за 2 тижні до і 2 тижні після сеансу епіляції.

диодный или александритовый лазер киев

Що таке олександритовий лазер

Олександритовий лазер – обладнання, робоче тіло якого представлено штучно вирощеним

олександритом. При епіляції олександритовою системою, волосся, яке є над поверхнею шкіри, “згоряє” миттєво, при цьому шкіра майже не нагрівається через короткий імпульс.

Плюси і мінуси олександритового лазера

Переваги лазера:

  • Універсальність: можна обробляти будь-яку ділянку тіла і обличчя.
  • Безконтактність. Процедура абсолютно безконтакна, немає ризику інфікування пацієнта при недостатній стерилізації головки лазера.
  • Результативність: ефект видалення волосся помітно відразу – “спалювання” волоска під час процедури, а в наступні 10-14 днів після процедури пророслі волоски випадають самі.
  • Процедура практично безболісна.
  • Оснащений кріогеновим охолодженням.
  • Немає необхідності голити волоски на обличчі.
  • Зона епіляції обробляється одноразово.
  • Епіляція супроводжується ефектом омолодження шкіри.
  • Видаляє врослі волоски.

Недоліки:

  • Не видаляє світле волосся.
  • Має невеликий перелік протипоказань.
  • Більша тривалість процедури в порівнянні з діодним лазером.

Що таке діодний лазер

Діодний лазер – обладнання, робоче тіло якого представлено напівпровідниковими елементами, які перетворюють електричний струм в світлову енергію із заданою довжиною хвилі. Він характеризується хорошою проникаючою здатністю (до 4 мм), це дозволяє руйнувати фолікули волосся, які глибоко залягають.

Плюси і мінуси діодного лазера

Серед переваг діодного лазера слід виділити:

  • Роботу на широкому діапазоні фототипів шкіри – від I до V.
  • Комфортні відчуття під час процедури. Для охолодження шкіри використовується провідниковий гель, що зводить больові відчуття пацієнта до мінімуму. Крім того, багато діодних лазерів оснащені сапфіровим накінечником, який не нагрівається.
  • Швидкість. Через імпульси короткої довжини обробка зон займає мало часу. Так, зону пахв можна проепілювати за 10 хвилин, зону ніг – за годину.
  • Ефект омолодження. Лазерна енергія стимулює природну регенерацію тканин, тому шкіра в місці впливу лазером стає більш пружною і рівномірною за кольором і рельєфом.
  • Немає необхідності відрощувати волоски перед процедурою.
  • Універсальність: можна обробляти будь-яку ділянку тіла.
  • Безпека: мінімум побічних ефектів.
  • Вирішуе проблему врослого волосся.

Недоліки:

  • Невелика потужність.
  • Контактність. При невідповдній дезінфекції маніпули апарату може статися зараження шкіри пацієнта.
  • Результат процедури помітний не відразу, а після 10-14 днів.
  • Не видаляє світле волосся.
  • Має перелік протипоказань.
  • Існує необхідність в обробці однієї зони 2-3 рази.

Який краще: діодний або неодимовий лазер?

Багато фахівців, які мали можливість працювати на двох лазерних системах, відзначають наступне:

  • Олександритовий краще усуває русяве і тонке волосся, ніж діодний.
  • При наявності пушкового волосся на обличчі при епіляції з використанням олександритового обладнання немає необхідності його голити, при епіляції на діодному – голити обов’язково. Олександритовий краще справляється з волоссям в таких важкодоступних ділянках, як ніс і вуха.
  • Відчуття під час епіляції на олександритовому лазері більш комфортні, це пов’язано з частотою імпульсу, за яку шкіра не встигає нагріватися. Також він оснащений більш потужним охолодженням – динамічною системою подачі кріогена. При епіляції на олександритовому лазері немає необхідності в аплікаційній анестезії чутливих ділянок, на діодному – є.
  • Курс епіляції на діодному лазері займає більшу кількість сеансів, ніж на олександритовому: 6-10 в порівнянні з 5-6.
  • При епіляції на діодному лазері зону необхідно обробляти 2-3 рази для максимальної результативності. Якщо мова йде про олександритовий лазер – всього 1 раз.
  • Епіляція на олександритовому лазері безконтактна, що виключає всілякі ризики інфікування пацієнта, на діодному – контактна.
  • Діодний лазер можна застосувати практично на всіх фототипах шкіри, олександритовий – на I-III.

“Який лазер краще?” – питання не зовсім коректне. Обидві системи ефективно видаляють зайвий волосяний покрив. Підсумок курсуЧто лучше диодный или александритовый лазер епіляції буде аналогічний: гладка і рівна шкіра без небажаного волосся. Дерматологи і пацієнти клініки Gold Laser все ж віддають перевагу олександритовій лазерної установці, так як вона має більше переваг. Але вибір типу лазера безпосередньо залежить від фототипу шкіри і типу волосся. Крім того, кожен випадок індивідуальний, тому перед початком курсу епіляції обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем клініки! Він допоможе вибрати обладнання персонально за Вашим індивідуальними особливостям.

Джерела:

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4.00 из 5)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×