we speak english
Меню
Наші послуги

Як зберегти здоров’я судин: поради щодо лікування та зміцнення

Симптоми проблем із судинами

Що послаблює та як зміцнювати різні види судин?

Як зміцнити судини в домашніх умовах

Процедури у клініці Goldlaser

ВООЗ (Всесвітня Організація Охорони Здоров’я) у ході своїх багаторазових досліджень прийшла до висновку, що захворювання серцево-судинної системи (ССС) є першою причиною смертності у світі, яка забирає щороку 17,9 млн. життів. В організмі людини зосереджено мережу кровоносних судин, довжина якої становить 100 тисяч кілометрів (!). Функціонування ССС впливає на здоров’я людини.

В організмі людини є 3 види судин: артерії (переносять кров від серця до органів), вени (повертають кров від органів до серця) та капіляри (з’єднують вени та артерії з органами для обміну поживними речовинами).

Симптоми проблем із судинами

Порушення цілісності та еластичності судин може виявлятися такими симптомами:

  • зміна кольору шкіри («мармуровість», синюшність, почервоніння або блідість);
  • набряклість тканин;
  • мимовільні скорочення м’язів (судоми);
  • зниження чутливості у кінцівках;
  • судинні «зірочки»;
  • локальні болючі відчуття;
  • синці, гематоми, що виникли без причини.

Крім того, людина з порушеннями ССС може спостерігати такі стани:

  • підвищений артеріальний тиск;
  • уповільнена робота мозку;
  • потемніння в очах;
  • запаморочення при фізичному навантаженні, високих температурах;
  • холодні стопи і долоні тощо.

Що послаблює та як зміцнювати різні види судин?

Судини можуть слабшати через:

  • дефіцит вітамінів та мінералів;
  • тривалий стресовий стан;
  • шкідливі звички;
  • фізичне виснаження;
  • коливання гормонального фону;
  • отруєння чи зашлакованість організму.

Як зміцнити судини в домашніх умовах

Розглянемо способи зміцнення судин у домашніх умовах, які є доступними та нескладними.

  1. Спосіб перший – помірна фізична активність. При низькій активності судини втрачають еластичність, слабшають, кровообіг порушується. Змінити ситуацію допоможуть піші прогулянки, біг, плавання, катання на велосипеді, гімнастика.
  2. Другий спосіб – регулярний повноцінний сон. 8 годин організму достатньо для поповнення витраченої за день енергії та нормалізації всіх функцій та систем. Крім того, під час сну виробляється гормон мелатонін, який впливає на еластичність та проникність судин. При недосипанні мелатонін продукується недостатньо, через що судини стають жорсткими. Нездоровий сон може спричинити аритмію.
  3. Третій спосіб – масаж. Лімфодренажний масаж показаний, щоб зміцнити стінки судин, проте його заборонено проводити при тромбофлебіті та при схильності до утворення тромбів.
  4. Четвертий спосіб – контрастний душ. Контраст води змушує судини різко стискатися та розслаблятися, що сприятливо позначається на їх еластичності.
  5. Спосіб п’ятий – збалансоване харчування. Фахівці рекомендують відмовитися від простих вуглеводів, які не містять клітковину, а саме від цукру, мармеладу, хлібобулочних виробів і т.п. Обов’язковою рекомендацією є включити до раціону свіжі фрукти, овочі та зелень, рибу, морепродукти.
  6. Шостий спосіб – вітаміни. Всі вітаміни сприятливо впливають на імунітет організму та його системи, вітаміни А, В, С, Е, К позитивно впливають на міцність судин, знижують артеріальний тиск, уповільнюють темпи старіння. Також можна включити трави для зміцнення судин, а саме пити відвар горобини (після консультації з фахівцем).
  7. Спосіб сьомий – водний баланс. При зневодненні звужуються капіляри, стискуються стінки великих судин, порушується кровообіг. Звичайна вода робить судини еластичними. Добова норма становить 1,5–2 л чистої води.
  8. Спосіб восьмий – кремній. Вживання продуктів з високим вмістом кремнію (цільнозерновий рис, овес, просо, ячмінь, насіння кунжуту, гречка, квасоля, горох, буряк, ріпа, редиска) впливає на якість колагенових волокон, від яких залежить еластичність та гнучкість судин.
  9. Дев’ятий спосіб – контроль ваги. Надмірна вага згубно впливає на ССС: жирові клітини порушують ліпідний обмін, що призводить до зростання поганого холестерину. У такому випадку стінки судин обростають бляшками холестеринів, що порушує кровообіг.
  10. Спосіб десятий – відмова від шкідливих звичок. Нікотин та етанол призводять до звуження артерій, артеріальний тиск зростає, стінки судин стають більш крихкими.
  11. Спосіб одинадцятий – скипидарні ванни. Цей народний засіб збагачений кислотами та дубильними речовинами, що зміцнюють судини. Скипидар додайте у ванну з водою температурою 35-37 градусів. Пропорція: 12 мл скипидару на 10 л води. Тримайте уражену кінцівку трохи більше 15 хвилин. Таку маніпуляцію слід повторювати не частіше ніж 3 рази на тиждень. Протипоказанням є гіпертонія та відкриті рани на шкірі.

Процедури у клініці Goldlaser

Якщо має місце неглибока судинна сітка на обличчі (купероз), ногах або поодинокі судинні зірочки, фахівці нашої клініки видаляють їх за допомогою лазерної терапії. Лазер коагулює (“запаює”) патологічну судину і вона запустіває. Така процедура проводиться одноразово, у поодиноких випадках може знадобитися 2-3 сеанси для повного усунення дефекту.

Говорячи про судини та вени на ногах, де навантаження завжди більше і судини ширші, наші фахівці застосовують таку сучасну та дієву методику, як склеротерапія. Під час процедури лікар вводить спеціальний препарат (склерозант) у просвіт вени за допомогою тонкої голки і тим самим склеює стінки судини. Результат помітний відразу і зберігається довгі роки.

На запущених стадіях варикозу застосовується лише лазерне лікування варикозної хвороби (введення у вену світловода з лазером, промінь якого коагулює патологічну судину) та флебектомія (механічне видалення патологічної вени) в умовах операційної.

Безумовно, завжди краще запобігти хворобі, ніж займатися її лікуванням. Саме тому так важливі всі профілактичні заходи. Якщо захворювання вже розвинулося, рекомендуємо вам звернутися за кваліфікованою допомогою до наших фахівців клініки Gold Laser (Київ). Вони підберуть грамотне комплексне лікування, яке дозволить покращити або вилікувати проблему з судинами!

Джерела:

  1. Stery W., Paus R., Burgdorf W. “Dermatology”.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4.00 из 5)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×