we speak english
Меню
Наші послуги

Як відновити живіт після пологів: методи, результати

Які методи існують, щоб прибрати живіт

Як відновити живіт після пологів за допомогою хірургії

Пластика живота після пологів: відповідаємо на питання.

Під час пологів, як правило, жіночий організм піддається колосальному стресу. Після пологів повинно пройти досить часу, щоб м’язи, матка, всі внутрішні органи та тканини повернулися в своє анатомічно правильне, початкове положення, а тіло набуло стрункі форми. Найбільш проблемною зоною для молодої мами є зона живота. Під час виношування плоду збільшена матка з дитиною займають основний об’єм в просторі живота. Інший обсяг – це внутрішні органи і підшкірно-жирова клітковина. Після пологів матка скорочується до первинного розміру близько 6-8 тижнів. Тому перші тижні цілком нормально мати округлий животик.

Основними проблемами в області живота після пологів є розтяжки, діастаз м’язів, збільшення живота, зайві жирові відкладення.

Розтяжки – це деформації, викликані надривом шкіри. Іншими словами це рубець, який має вигляд смуг від білого до багряного відтінку. Розтяжки не несуть в собі небезпеку, але доставляють естетичний дискомфорт своїм власницям. Після пологів розтяжки виникають в області живота, боків, іноді стегон.

Діастаз – це розбіжність прямих м’язів живота, викликане тиском збільшеної матки на передню черевну стінку. Розширення м’язів спостерігається у всіх жінок в період вагітності, однак розбіжність більш ймовірна для жінок з низькою фізичною активністю.

Як говорилося вище, збільшення об’єму живота пов’язане зі збільшенням матки з плодом. Що стосується зайвих жирових тканин – вони є наслідком зміни гормонального фону жінки, результатом зміни раціону харчування і меньш рухливого способу життя.

Які методи існують, щоб прибрати живіт

Для кожної з перерахованих проблем існують способи їх вирішення. Поговоримо про кожний докладніше.

Прибираємо живіт в домашніх умовах

Харчування

Харчування – основа стрункості і здоров’я. Молодій мамі до кінця періоду лактації слід харчуватися дрібно – 5-6 разів з розрахунком 2000-3000 ккал на добу. Для плавного схуднення без шкоди фігурі (щоб уникнути розтяжок) і раціону малюка, можна поступово скорочувати калораж. Нормою вважається зменшення в масі тіла в 250-400 грам на тиждень. Сам раціон харчування підбирає гінеколог, що веде жінку до та після пологів.

Вправи

Вагітним і тим жінкам, які народили, дуже корисні ходьба і плавання, вони задіють безліч м’язів. Однак, плавання дозволено починати не раніше 6-ти тижнів після пологів, так як існує високий ризик потрапляння гінекологічних інфекцій. Відносно будь-якого типу фізичних навантажень, особливо енергійних, жінка повинна консультуватися з гінекологом.

Масаж

Масаж в місцях розтяжок допоможе поліпшити якість і тонус шкіри, попередити їх розростання, в зоні зайвих жирових відкладень – поліпшити тургор шкіри, вивести продукти розпаду з тканин і домогтися зменшення жиру. Коли саме жінка може починати масаж проблемних зон – вирішує лікар-гінеколог.

Прибираємо живіт в спортзалі

Спортзал жінка в період лактації може відвідувати зі схвалення лікаря-гінеколога, не раніше того часу, коли закінчаться післяпологові виділення (лохії) і нормалізується вироблення молока. Якщо досвіду активної роботи в залі раніше не було – починати слід з тренером по 2 тренування на тиждень, тривалістю не більше півгодини. Після 3-4 тижнів занять в залі можна переходити в повноцінний режим – 3 тренування на тиждень, тривалістю близько години. Поєднувати аеробні та силові тренування можна після контрольного візиту до гінеколога. В якосіт підтримуючих домашніх вправ можна вводити вправи для преса і суглобів.

Як відновити живіт після пологів за допомогою хірургії

Лікар-дерматолог клініки Gold Laser Стародубцев Андрій Олександрович:

Якщо проблема жінки полягає в надлишку жирової тканини на животі, яка не піддається корекції дієтами і спортом, то після закінчення лактації можна вдатися до ліпосакції.

Ліпосакція – це процедура видалення жирових клітин, яка проводиться в умовах операційної і займає 1,5-2 години для області живота. Сучасна пластична хірургія пропонує малотравматичний і результативний спосіб – лазерну ліпосакцію. Після процедури на тілі не залишається слідів втручання, можна прибрати кілька літрів жиру, вести звичний спосіб життя можна відразу з невеликими обмеженнями по фізичній активності в перший тиждень. Проводиться під місцевою анестезією або седацією в амбулаторних умовах.

Коли пацієнтка спостерігає діастаз м’язів живота, обвисання шкіри на животі і розтяжки, слід звернутися до операції під назвою “абдомінопластика”. Абдомінопластика – хірургічне видалення надлишку шкіри і жирової клітковини в області живота з одночасним сшиванням м’язів живота, що розійшлись, і видаленням випинань і гриж. Операція проводиться під загальним наркозом в умовах стаціонару.

 

Який з методів підійде в Вашому конкретному випадку — визначить пластичний хірург після очної консультації.

Пластика живота після пологів: відповідаємо на питання:

Питання: Коли можна робити пластику живота після пологів?

Всі види оперативних втручань слід проводити після закінчення періоду годування немовляти грудьми.

Питання: Скільки коштує і чому такі ціни на пластику живота після пологів?

У нашій клініці лазерна ліпосакція живота коштує від 10 до 20 тисяч гривень. Ціна залежить від обсягів і бажаного кінцевого результату.

Вартість абдомінопластики – 1500-3000 євро. Ціна так різниться через складність втручання, яка визначається ступенем розбіжності м’язів і наявністю/відсутністю розтяжок і жирової тканини.

Питання: Як довго збережеться результат після операції?

Результат довічний, за умови, що пацієнтка дотримується рекомендацій оперуючого хірурга після операції, а також дотримується збалансованого харчування і не нехтує фізичною активністю.

Питання: Реабілітація і обмеження при операції пластика живота?

В період реабілітації після абдомінопластики для пацієнтки дуже важливо дотримуватися режиму: не спати на животі, не перенапружувати себе фізичною працею і спортом перші 5-6 тижнів, обов’язково носити компресійний бандаж 6-8 тижнів. Після ліпосакції рекомендації аналогічні, але носити бандаж і не займатися спортом потрібно перші 4 тижні.

Для багатьох жінок, які пережили радість материнства, важливо повернути свої колишні форми і обриси. Щоб знову подобатися собі в відображенні дзеркала, відчувати себе здоровою і щасливою і транслювати це своїй дитині, жінки швидко намагаються зайнятися своїм тілом і найпроблематичнішою після пологів зоною – областю живота. У цьому їм допоможе комплексний догляд за тілом: збалансоване харчування, вправи для преса, професійний масаж. Якщо проблема вийшла за рамки естетичної, то необхідна консультація з пластичним хірургом і, можливо, один з видів операбельного відновлення. Перш, ніж приступати до будь-якого із способів догляду за тілом після пологів, слід проконсультуватися з лікарем-гінекологом і обговорити показання та можливі наслідки.

Джерела:

 1. Liposuction: Principles and Practice, Shiffman, Melvin A., Di Giuseppe, Alberto.
 2. Atlas of Liposuction, Aiache A.E., Shiffman M.A.
 3. Stery W., Paus R., Burgdorf W. “Dermatology”.
 4. S. Ud-Din, D. McGeorge, Bayat “Topical management of striae distensae (stretch marks): prevention and therapy of striae rubrae and albae”.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×