we speak english
Меню
Наші послуги

Ін’єкції ботоксу в зоні чола – всі тонкощі процедури

Що таке ботулінотерапія обличчя?

Як діє ботокс?

Які зони на обличчя підлягають корекції ботоксом?

Ботокс у лоб – що за процедура і як проводиться

Кому не показані ін’єкції Ботокса в лоб та міжбрів’я?

Укол для розслаблення м’язів у лоб: за і проти

Як часто можна колоти препарат ботулотоксин у зону чола

Anti-age напрямок – один із головних у сучасній естетичній медицині. Ботулінотерапія із застосуванням ботулотоксину типу А стала популярною неінвазивною методикою збереження молодості. Ін’єкції ботулотоксину здатні омолодити обличчя за допомогою розгладжування мімічних (динамічних) зморшок.

Що таке ботулінотерапія обличчя?

Основний компонент ботоксу – ботулінічний токсин, отриманий з бактерій Clostridium botulinum. Назва Ботокс стала загальним терміном для всіх ботулінічних токсинів типу A, включаючи Botox, Dysport, Xeomin, Botulax та інші. Всі вони мають схожі властивості, але різняться по дозуванню і складу транспортних білків. Назва походить від широкої популярності та поширеності препарату Botox, який був одним з перших на ринку.

Як діє ботокс?

Під час проведення ін’єкцій ботулотоксин впливає на нервові закінчення, які контролюють скорочення лицьової мускулатури. Він блокує передачу імпульсів, тим самим призводячи до розслаблення динамічних м’язів. Приблизно через 6-9 місяців дія препарату згасає, відновлюється м’язова рухливість і зморшки знову стають видимими. Тому щоб пролонгувати косметичний результат, потрібно провести повторну ін’єкцію.

Які зони на обличчя підлягають корекції ботоксом?

Ботокс є ефективним засобом проти мімічних зморшок, які виникають як результат рухливості м’язів обличчя при прояві емоцій. Під впливом препарату м’язи тимчасово розслаблюються і це допомагає зменшити видимість зморшок.

Ботокс застосовують для корекції:

  • горизонтальних та вертикальних зморшок на лобі;
  • зморшок між бровами та на переніссі;
  • зморшок у ділянці навколо очей;
  • зморшок носогубного трикутника;
  • кисетних зморшок над верхньою губою;
  • підборіддя;
  • шиї.

Іноді препарати для розслаблення м’язів використовуються для корекції асиметрії губ та усунення “ясенної посмішки”.

Ботокс у лоб – що за процедура і як проводиться

Оскільки міміка чола досить активна у багатьох людей, то після 30-35 років у верхній частині обличчя утворюються поздовжні (горизонтальні) зморшки або поперечні складки (зморшки міжбрів’я), які візуально збільшують вік. У такому разі незамінною процедурою виступає ботулінотерапія у лоб.

Спочатку важливо проконсультуватися з досвідченим лікарем-дерматологом. Фахівець оцінить лоб і вашу мімічну активність, ступінь зморшок та характер старіння, стан шкіри та її тип, з’ясує, чи немає у вас протипоказань до ін’єкції. Якщо процедура вам показана і відсутні протипоказання, лікар проведе ботулінотерапію.

Кожна ін’єкція унікальна, як унікальний організм та м’язовий каркас обличчя пацієнта. Перед тим, як вводити ботокс у міжбрів’я та лоб, дерматолог маркує зони для ін’єкцій , визначає дозування препарату та схему його розподілу.

Важливо, щоб процедуру проводив досвідчений лікар-косметолог чи дерматолог. Якісна оцінка пацієнта, правильне дозування та ін’єкція будуть безпечні для пацієнта та допоможуть ефективно прибрати заломи на лобі та переніссі.

Кому не показані ін’єкції Ботокса в лоб та міжбрів’я?

Ботулотоксин безпечний у невеликих дозуваннях, але тим не менш, він є органічною отрутою, отже існують підстави для того, щоб обмежити його використання. Протипоказаннями до ботулінотерапії є:

  • Індивідуальна непереносимість препарату та алергічні реакції.
  • Наявність онкологічних захворювань та імунних порушень.
  • Міастенічний синдром (LEMS).
  • Гострі інфекційні та респіраторні захворювання (ГРВІ).
  • Вагітність, лактація.
  • Цукровий діабет у стадії декомпенсації.

Важливо проконсультуватися з кваліфікованим лікарем, перш ніж розпочати процедуру, щоб переконатися у її безпеці для вашого здоров’я.

Укол для розслаблення м’язів у лоб: за і проти

Ботулотоксин у чистому вигляді – токсична речовина. Але наукові дослідження підтверджують безпеку Ботокса для естетичної медицини, оскільки він вводиться у крихітних дозах та в розбавленому вигляді. FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів) розробила рекомендації щодо його використання.

“Шкідливими” ін’єкції стають, коли використовуються неякісні препарати.

Отже, ботокс, як і багато косметичних процедур, має свої плюси та мінуси. Ось деякі з них:

Плюси (за):

  • Мінімально інвазивна процедура. Ботулінотерапія проходить із використанням мікро голок для введення препарату в лоб. На шкірі не видно слідів корекції, немає післяпроцедурної реабілітації. Процедура, щоб видалити зморшки на лобі, займає 10-15 хвилин і не вимагає анестезії.
  • Ефективність. Ботокс чудово справляється з мімічними зморшками на лобі та між бровами.
  • Швидкий результат. Перші результати помітні протягом 3-5 днів, а остаточно оцінити успішність ін’єкції можна до 14-го дня.
  • Можливість корекції. Ефект ботулінотерапії зазвичай триває 6-8 місяців, після чого укол можна повторити та зберегти молодий вигляд обличчя.
  • Безпека. Ботокс не викликає залежності, не має побічних ефектів і вважається гіпоалергенним.

Мінуси (проти):

  • Тимчасовий результат. Тривалість ефекту Ботокса обмежена 6-8 місяцями і процедуру доведеться повторювати, щоб підтримувати результат.
  • Можливі побічні ефекти. Як і будь-яка медична процедура, ін’єкція Ботокса може мати побічні ефекти, такі як раптова втрата чутливості м’язів, м’язова слабкість, набряклість, гематоми на місці введення голки, головний біль.
  • Має обмеження. Ботокс у лоб не підходить для корекції всіх видів зморшок, а лише для мімічних. Також не може бути проведений людям, які мають протипоказання.
  • Може призвести до асиметрії обличчя, якщо: укол в лоб від зморшок виконаний фахівцем низької кваліфікації, використали неякісний ботулотоксин або пацієнт не дотримувався рекомендацій лікаря щодо післяпроцедурного режиму.

Важливо проводити процедуру в клініках з гарною репутацією та дотримуватися рекомендацій фахівця, щоб мінімізувати ризик ускладнень.

Як часто можна колоти препарат ботулотоксин у зону чола

Частота ін’єкцій ботулотоксину в зону чола може бути різною для кожної людини та залежати від ряду факторів, включаючи індивідуальні особливості пацієнта, тип обраного ботулотоксину та побажання по кінцевому результату. Зазвичай, процедуру ботулінотерапії проводять з інтервалами від 6 до 8 місяців. Після цього терміну м’язи чола відновлюють свою активність, і зморшки можуть почати повертатися. Тому, щоб підтримувати бажаний результат, пацієнти часто повторюють процедуру. Не слід проводити ін’єкцію частіше, щоб уникнути побічних ефектів.

Джерела:

  1. Stery W., Paus R., Burgdorf W. «Dermatology».
  2. S. Weinkle «Injection Techniques for Revolumization of the Perioral Region with Hyaluronic Acid».

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×