we speak english
Меню
Наші послуги

Грижі повік: причини появи та методи лікування

Що таке грижі під очима

Грижа на очах: причини

Ознаки гриж чи як відрізнити набряк від грижі під очима??

Як позбутися гриж під очима без операції

Хірургічне видалення гриж під очима

Що таке грижі під очима

Мішки під очима, віковий вираз очей та обличчя загалом і навіть проблеми із зором — все це пов’язано з неприємним явищем, відомим як грижа повік. Періорбітальні грижі можуть сильно обтяжити погляд, надаючи обличчю втомленого і несвіжого вигляду. У цій статті знайдемо відповіді на питання “як прибрати грижі під очима в домашніх умовах і чи це можливо?”

Грижа повік виникає через накопичення жирової тканини в області верхньої або нижньої повіки. Це призводить до випинання шкіри, порушення кровообігу та лімфодренажу, що, у свою чергу, викликає набряклість навколо очей. Залежно від локалізації цієї патології розрізняють два типи гриж — грижі нижньої та верхньої повіки.

Грижа на очах: причини

Грижі в періорбітальній зоні найчастіше виникають внаслідок природних вікових змін. У юному віці жирова тканина навколо очей присутня у достатній кількості, шкіра щільна та еластична, грижі не утворюються. З часом, коли рівень колагенових і еластинових волокон у шкірі зменшується, вона стає тоншою, підшкірно-жировий шар також стоншується, відповідно, періорибальна зона більш схильна до розтягування. На додаток до цього, круговий м’яз ока слабшає, що в сукупності стає причиною утворення грижових мішків.

Існує кілька факторів, які приводять до появи жирових гриж під очима та над очима:

  • Спадковість, особливості анатомічної будови обличчя та сухість шкіри.
  • Регулярна перевтома, стресові ситуації та нестача сну, які негативно впливають на стан шкіри та м’язів.
  • Незбалансоване харчування, прийом алкоголю та нікотину.
  • Використання неякісної косметики, а також некоректний догляд за шкірою.
  • Вплив UV променів.
  • Схильність до алергії.
  • Гормональні порушення, захворювання нирок, печінки, серця та судин.

Враховуючи ці фактори, варто звернути увагу на свій спосіб життя та догляд за шкірою, щоб запобігти виникненню або зменшити прояви грижових мішків повік.

Ознаки гриж чи як відрізнити набряк від грижі під очима?

Грижі повік можуть мати такі симптоми:

  • Випинання зберігають постійний об’єм, незалежно від часу доби або кількості рідини, що споживається.
  • Шкіра в області грижі набуває незвичайного відтінку – вона може стати червоною, синюватою або фіолетовою.
  • Над грижею можуть бути помітні судини, що просвічують, що відрізняє її від звичайних набряків.

У деяких випадках, особливо на пізніх стадіях розвитку, грижа на очах може негативно впливати на гостроту зору, провокувати сльозотечу через стиснення слізної борозни.

Виявлення грижі повік можливе без сторонньої допомоги, коли вона стає досить помітною. Для того, щоб відрізнити грижі від набряків, можна використовувати простий метод – натиснути на випинання, що призведе до збільшення його розміру та візуалізації.

Однак, для остаточної діагностики грижі повік, і щоб унеможливити офтальмологічні та/або загальні захворювання організму, які провокують набряклість очей, рекомендується звернутися до фахівця. Оптимальним варіантом буде консультація у дерматолога чи пластичного хірурга, який точно визначить наявність грижі повік та запропонує оптимальні методи лікування. У разі потреби лікар може направити пацієнта на додаткове обстеження та консультацію в інших фахівців.

Як позбутися грижі під очима без операції

Для зменшення прояву гриж у зоні очей застосовується метод мезотерапії, який включає використання різних препаратів, так званих мезококтейлей. Ці мезококтейлі містять цілу низку компонентів, кожен з яких виконує свою функцію: руйнує жирові клітини, стимулює лімфодренаж, сприяє утворенню нового колагену, а також збагачує клітини шкіри вітамінами та мінералами. Завдяки мезотерапії відбувається ліпіполіз гіпертрофованої жирової клітковини, шкіра стає більш пружною, підтягнутою, зменшується набряклість та усуваються інші проблеми шкіри.

Процедура мезотерапії проводиться в рамках курсу, що включає від 3 до 10 сеансів з інтервалом 2-3 тижні між ними.

Для запобігання виникненню гриж необхідно дотримуватися ЗОЖу, що включає регулярний сон, фізичні вправи (включаючи вправи для очей) та правильне харчування, а також відмову від шкідливих звичок.

Важливу роль відіграє правильний догляд за шкірою обличчя (також народними засобами), що передбачає очищення та зволоження, а також проведення професійних косметичних процедур, таких як масаж, пілінг та мезотерапія.

Хірургічне видалення гриж під очима

Іноді процедури мезотерапії можуть бути неефективними у вирішенні проблеми гриж верхньої та нижньої повіки. У таких випадках може знадобитися хірургічне втручання, відоме як блефаропластика. Цю процедуру у нашій клініці Goldlaser проводять досвідчені пластичні хірурги.

Блефаропластика може бути виконана як для корекції верхньої, так і для нижньої повіки. Якщо надлишок жирової тканини і провисання шкіри спостерігається на обох повіках, виконують кругову блефаропластику.

Блефаропластика буває класичною (доступ через шкіру) або транскон’юктивальною (доступ через кон’юнктиву). Класичний метод передбачає видалення надлишку шкіри та жиру через розріз, який лікар робить трохи нижче лінії росту вій (для нижньої повіки) або у складці (для верхньої повіки). Такий метод залишає ледь помітний тонкий рубець, прихований під віями або в складці верхньої повіки.

У транскон’юнктивній методиці доступ до зони здійснюється через слизову кон’юнктиви. Відмінною рисою цього способу є повна відсутність рубців і збереження цілісності кругового м’яза ока. Його застосовують, коли немає зайвої шкіри та необхідно видалити тільки жирові відкладення з нижньої повіки. На верхній повіці операція з використанням транскон’юктивального доступу не проводиться.

Позбавлення від грижі повік для пацієнтів клініки Голд Лазер (Київ) проводиться у комфортних амбулаторних умовах. При строгому дотриманні медичних рекомендацій наших лікарів до та після операції успішне лікування гриж гарантовано!

Джерела:

  1. Moorfields Eye Hospital “Ptosis”.
  2. “Droopy Eyelids: Problems and Treatments”, Craig Lewis, MD.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×