we speak english
Меню
Наші послуги

Догляд за грудьми після маммопластики

Реабілітаційний період

Правила догляду за грудьми після операції

Які ускладнення можуть виникнути після збільшення грудей імплантами?

уход после маммопластики Мамопластика є видом хірургічного втручання в молочну залозу з метою скорегувати її форму і/ або розмір.

Пацієнтки звертаються до цього радикального методу в силу незадоволеності своїм зовнішнім виглядом, спровокованої віковими змінами, змінами після пологів або ж анатомічними вродженими чинниками.

Мамопластика молочних залоз буває декількох видів:

 • ендопротезування – збільшення розміру молочних залоз з використанням імплантів і одночасна корекція форми і контурів грудей;
 • редукційна маммопластика – зменшення розміру грудей шляхом резекції надлишку тканини;
 • мастопексія – підтяжка молочних залоз при наявності птозу (з використанням імплантів або без них).

Будь-який з видів хірургічного втручання в молочні залози проводиться під загальним наркозом, що вимагає від пацієнта здачі всього комплексу передопераційних аналізів, а також дотримання певного підготовчого режиму і правил реабілітації.

Реабілітаційний період

В середньому період післяопераційного відновлення займає близько 6 тижнів. Однак він може змінюватися в залежності від складності проведеної операції.

Пацієнтки перші кілька днів відчувають біль і почуття дискомфорту, 2-3 тижні тримається набряклість і зберігаються гематоми, може підвищуватися температура тіла. Відразу після операції імпланти можуть фіксуватися занадто високо, поступово займаючи правильне анатомічне положення протягом 2 наступних місяців. Після закінчення цього терміну груди відновлюють гармонійну форму.

Правила догляду за грудьми після операції

Захист грудей від можливих несприятливих змін після втручання – це, в першу чергу, дотримання рекомендацій хірурга по домашньому догляду за грудьми з імплантами.

 • Носіння компресійного бандажа. У разі ендопротезування носіння спеціального еластичного бюстгальтера дозволяє грудному протезу швидше адаптуватися в організмі і попереджає його переміщення. При редукційній маммопластиці і мастопексії бандаж фіксує молочні залози в новому анатомічно правильному положенні, забезпечує правильну компресію і підтримку грудей.

Рекомендований термін носіння компресійного білизни при будь-якому вигляді втручання становить 4-8 тижнів.

 • Збалансоване харчування. Щоденний раціон пацієнтки, яка перенесла операцію по корекції грудей, повинен містити достатню кількість багатих на вітаміни, мікро- і макро-елементи продуктів. Це дозволить організму швидше відновлюватися і заповнювати недолік енергії, що йде на загоєння тканин.
 • Відмова від спортивних занять. Суворою рекомендацією в післяопераційний період є виключення фізичних навантажень до моменту повної регенерації тканин. Пацієнткам важливо дотримуватися спокою для швидкого загоєння швів, запобігання деформації імплантів, для уникнення будь-якого дискомфорту і болей в зоні втручання.
 • Дотримання гігієни. У перший місяць після операції заборонено приймати гарячу ванну, відвідувати баню, сауну і басейн. Тепла температура води і пари сприяють розширенню капілярів, що негативним чином може позначитися на міцності швів, а також викликати кровотечу.
 • Поза сну. Перші 4 тижні з моменту операції на грудях пацієнтці необхідно спати виключно на спині. Такий спосіб дозволяє виключити можливі ускладнення і прискорити спад набряклості і гематом.
 • Догляд за шрамами. Мікророзрізи, зроблені в ході операції, потребують грамотного догляду, який дозволить тканинам швидше відновлюватися. Ці ділянки слід регулярно обробляти антисептичними засобами і регенеруючими мазями. Корки, утворені на місцях розрізів, заборонено самостійно знімати щоб уникнути рубців.
 • Бюстгальтер. Щоденна білизна, яку пацієнтка зможе носити після носіння компресійного бандажа, не повинна бути тугою і мати жорсткі кісточки. Через рік після операції можна вибирати будь-який комфортний бюстгальтер.

Які ускладнення можуть виникнути після збільшення грудей імплантами?

Ендопротезування грудей вважається однією з найбезпечніших пластичних операцій, однак, наважуючись на такий крок, слід розуміти, що вона супроводжена деякими малоймовірними ризиками. Розглянемо можливі ускладнення після мамопластики, які вимагають звернення до лікаря.

 • Розрив імпланта. Розрив може бути спровокований ударом, травмою або низькою якістю імпланта з тонкою, крихкою оболонкою. Силіконовий імплант містить усередині гель, так що при розриві він втратить свою форму не відразу, а поступово. Такий імплант вимагає термінової заміни, оскільки гель здатний спровокувати запальні процеси при тривалому контакті з тканинами організму.
 • Зсув імпланта. Ситуація зі зміщенням імпланта можлива, коли він підібраний не за формою і розміром або встановлений неправильно. Міграцію імпланта можна виправити при його заміні.
 • Капсулярна контрактура. Це ускладнення обумовлене здавленням імплантату оболонкою з волокнистої фіброзної тканини. Фіброзна капсула деформує імплант, грудна залоза твердне, з часом з’являються больові відчуття в зоні молочних залоз.

Хірург клініки Gold Laser Огородник Ярослав Петрович зазначає::

Варто закцентувати увагу на тому, що така капсула формується як захисна реакція організму на чужорідне тіло. Цей процес неможливо передбачити або попередити. Якщо капсула досягає значних розмірів, потрібна операція по заміні імпланта і видаленні фіброзної тканини.

 • Кальцифікація. Це відкладення солей кальцію в формі отверділих грудок навколо імпланта як індивідуальна реакція організму на чужорідне тіло. Такий випадок вимагає оперативного втручання – заміни імпланта і видалення ущільнень.
 • Алергічна реакція. Алергічна реакція організму на матеріал імпланта трапляється вкрай рідко. Однак, тривалий набряк залоз, почервоніння, висип і свербіж свідчать про алергію. Справитися з симптомами допомагають антигістамінні препарати. Якщо їх дія не дає позитивних результатів – необхідна заміна імпланта.

Досвідчені кваліфіковані хірурги клініки Gold Laser проводять понад 100 операцій на рік по корекції молочних залоз. Сучасне обладнання і надійні імпланти в руках професіоналів подарують Вам можливість отримати форму і об’єм грудей вашої мрії!

Джерела:

 1. United Kingdom National Health Service.
 2. The National Center for Biotechnology Information.

 

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×