we speak english
Меню
Наші послуги

Чи можна засмагати після лазерної епіляції

Що не можна робити до та після лазерної епіляції

Чому не можна засмагати до та після лазерної епіляції

Що буде, якщо засмагати після лазерної епіляції?

“Золотим стандартом” видалення небажаного волосся на обличчі, тілі та в інтимних областях вважається лазерна епіляція. Результативність її викликана не тільки типом устаткування, що використовується, кваліфікацією фахівця, але й тим, наскільки ретельно пацієнт дотримується рекомендацій перед і після завершення сеансу. Як підготувати шкіру до видалення волосся і як поводитися після – у цій статті.

Що не можна робити до та після лазерної епіляції

Косметологи клініки Goldlaser радять розпочати підготовку до видалення волосяного покриву за допомогою лазера за 2-3 тижні. Спланувати сеанс жінкам краще через тиждень після менструації, щоб уникнути хворобливих відчуттів у зоні лазерного впливу. Базові умови епіляції з використанням лазерного обладнання:

  • за 14 днів до та 14 днів після сеансу не допускати інсоляції (під сонцем та в солярії);
  • за тиждень до припинити наносити засоби, що мають у своєму складі етанол, та відновити їх використання не раніше ніж 3-5 днів після процедури;
  • не скрабувати шкіру за 3-5 днів перед та після процедури;
  • не перегрівати шкіру в лазнях, саунах, не бути в басейнах, водоймах протягом 5-7 післяпроцедурних днів;
  • у процесі курсу епіляції не використовувати епілятор, не робити воскову депіляцію та шугаринг. Дозволено використовувати тільки бритву;
  • між візитами на епіляцію необхідно дбати про стан шкіри, регулярно її зволожувати та захищати від сонячної енергії за допомогою SPF-засобів 30+.

Приділимо питанню засмаги після лазерної епіляції окрему увагу, оскільки більшість пацієнтів недооцінюють важливість відмовитися від інсоляції у цей період.

Чому не можна засмагати до та після лазерної епіляції

Звернемося до витоків і пригадаємо, на чому ґрунтується принцип епіляції лазером. Суть її полягає у впливі сфокусованого світлового променя на меланін усередині волосся. Меланін поглинає лазерне світло, що призводить до нагрівання та руйнування фолікула. Саме тому лазерна епіляція вважається найбільш результативною для власників світлої шкіри та пігментованого волосся.

Якщо волосся видаляють власникам темної шкіри, то епіляція буде малоефективною. Більше того, епіляція після засмаги може спровокувати сильне подразнення, гіпер- та гіпопігментацію і навіть опік епідермісу. Таким чином, відповідаючи на запитання “Як довго не можна засмагати після лазерної епіляції?“, лікарі-косметологи клініки Gold Laser дають рекомендацію не засмагати 2-4 тижні до і 2-4 тижні після сеансу.

Також важливою порадою для пацієнтів, які проходять курс епіляції лазером на відкритих ділянках (наприклад, верхньої губи, підборіддя), буде обов’язкове використання SPF-засобів у період активного сонця. Безумовно, при епіляції бікіні та пахв немає необхідності наносити сонцезахист, якщо ви не йдете на пляж.

Що буде, якщо засмагати після лазерної епіляції?

Хто засмагав після лазерної епіляції, особливо якщо це люди зі світлою шкірою, помічали, що шкіра стає чутливішою до ультрафіолету. Отже, ймовірність отримання опіку від сонця значно вища. Цьому є пояснення: оскільки лазер для епіляції випромінює спеціальне світло, що впливає на меланін, а процес знищення волосків триває ще 2 тижні після сеансу, температура верхнього шару шкіри в цей період вище звичайної. А через прогрівання її ще сильніше під час прийняття сонячних ванн, опік шкіри практично гарантований.

Висновок: плануючи курс епіляції ніг, обличчя, рук та інших відкритих зон не забувайте про застереження засмагати! Обов’язково поставте всі уточнюючі питання фахівцю, який видалятиме волосся, він дасть вам всі важливі рекомендації!

Джерела:

  1. Aesthetic surgery journal / the American Society for Aesthetic Plastic surgery. Hair removal with the long-pulse alexandrite laser.
  2. Journal of Dermatological Treatment. Biological and clinical aspects in laser hair removal.
  3. Laser hair removal, Mayo Clinic Staff.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×