we speak english
Меню
Наші послуги
Онлайн запис

Видалення горбинки на носі

Видалення горбинки на носі – один з найбільш частих приводів звернення до пластичного хірурга. Дана ознака частіше зустрічається у представників східних національностей і рідше – у слов’ян і європейців. Багато з них вирішуються на ринопластику, адже горбинка візуально збільшує риси носа і робить його занадто масивним на фоні обличчя. Крім спадкової схильності, така особливість часто зустрічається після травм і невдалих пластичних операцій. У таких ситуаціях поява горбинки носить вторинний характер і вимагає корекції у досвідченого ЛОР-лікаря.

Удаление горбинки носа

 

Способи видалення горбинки

Горбинка – це сукупність кісткової та хрящової тканини, яка виступають над спинкою носа. Видалити її можна хірургічно за допомогою операції ринопластики.

Всього існує два основних підходи дo видалення горбинки – закритий і відкритий. Кожен з методів має свої переваги та недоліки:

 1. Відкритий. Передбачає втручання з зовнішньої сторони носа. У такій ситуації у хірурга утворюється найкращий огляд на операційне поле: він може точно оцінити всі анатомічні особливості, коректно встановити трансплантат і накласти шви. Тривалість відкритої ринопластики довше, ніж закритої, а на поверхні носа можуть залишитися рубці.
 2. Закритий. Доступ проводиться з внутрішньої сторони носа. Головна перевага такого способу – відсутність зовнішніх швів і менша травматизація кісткових і хрящових структур. При закритій методиці менше порушується кровообіг носа, знижується ризик ранніх і пізніх ускладнень, а відновлювальний період протікає швидше і м’якше. Виконується вона швидше, ніж відкритий метод.

У більшості випадків пластичні хірурги використовують закриту ринопластику. Відкритий спосіб знаходить своє застосування в складних для діагностики або проведення операції випадках, коли слід точно оцінити всі анатомічні орієнтири і домогтися найкращої видимості операційного поля. Прикладом є повторна ринопластика після однієї невдалої спроби або зіставлення кісток і хрящів носа після важких травм.

Існує також безопераційна методика видалення горбинки. Вона підходить для невеликих дефектів і полягає у введенні спеціальних філлерів вище і нижче виступаючої ділянки. Такий метод не робить ніс менше, але може замаскувати наявність горбинки.

Показання для процедури

Показаннями для видалення горбинки є:

травми, які спричинили виникнення вищевказаного дефекту (така операція часто поєднується з корекцією перегородки носа);

невдала ринопластика, яка привела до появи горбинки або ніяк не вплинула на її наявність;

спадкова особливість, яка не гармоніює з іншими рисами обличчя.

Протипоказання

Протипоказаннями до видалення горбинки є:

 • запальні захворювання порожнини носа і носових ходів;
 • наявність висипань на спинці носа;
 • схильність до утворення келоїдних рубців;
 • новоутворення в області виконання операції;
 • рінофіма.

Видалення горбинки проводиться тільки після 18-20 років. До цього віку хрящова і кісткова тканина ще не сформувалися до кінця, тому будь-яке втручання може тільки погіршити ситуацію.

Підготовка до видалення горбинки

Якщо ви зважилися на видалення горбинки носа, то Вам слід відвідати лікаря-ЛОРа, який спеціалізується на пластичній хірургії. Лікар з ясує скарги, проведе огляд, визначить наявність протипоказань, а також дасть направлення на ряд аналізів. При наявності хронічних захворювань або іншої супутньої патології може знадобитися консультація суміжних спеціалістів. У передопераційний період слід дотримуватися таких рекомендацій:

 • відмовтеся від алкоголю та куріння хоча б за два тижні до операції;
 • виключіть вживання важкої їжі;
 • зменшіть рівень УФ-опромінення (користуйтеся кремом проти засмаги, уникайте відвідування солярію та пляжу);
 • при наявності алергії обов’язково відвідайте анестезіолога для консультації;
 • не накладайте макіяж протягом тижня, бо він може викликати зайве подразнення на обличчі.

Операція проводиться вранці натще. Перед нею потрібно обов’язково прийняти душ.

Удаление горбинки носа в клинике Gold Laser

Опис процедури

Вибір методу пластики (відкритий або закритий) здійснюється ще на етапі підготовки до операції. Пацієнта обов’язково сповіщають про хід втручання, всі ризики та передбачуваний результат операції.

Ринопластика виконується під загальною анестезією. Анестезіолог підбирає наркоз в залежності від ваги пацієнта, раніше перенесених втручань і наявності алергії на різні препарати. Видалення горбинки носа проводиться в кілька основних етапів:

 1. Розсічення шкіри (при відкритому способі) або слизової (при закритому).
 2. Відділення скелета носа і оцінка основних анатомічних структур.
 3. Виправлення дефекту – для цього січуть частину кісткової і хрящової тканини спинки носа.
 4. Накладання косметичних швів (рубець після їх зняття практично не видимий).
 5. Після операції пацієнт переводиться в палату стаціонару для спостереження протягом 1-2 днів.

Тривалість процедури

Операція з видалення горбинки триває 1-1,5 години при закритому способі і 1,5-2 години при відкритому. Тривалість ринопластики багато в чому залежить від складності клінічного випадку і майстерності пластичного хірурга.

Реабілітаційний період: обмеження та догляд

Пацієнт виписується із стаціонару на 2 добу після операції. Крім хірургічних швів, на ніс накладається спеціальна пов’язка з гіпсу. Її завдання – підтримка кісткових структур і захист носа від зовнішніх механічних впливів. Знімають її через тиждень після операції. Щоб уникнути кровотечі, в носові ходи вставляють тампони з судинозвужувальним розчином.

У перший тиждень-два після операції можуть спостерігатися набряки і синці в області носа, а також виникнути хворобливі відчуття і дискомфорт. Не варто хвилюватись – так протікає післяопераційний період після будь-якої ринопластики.

Протягом 3-4 тижнів після операції слід дотримуватися наступних рекомендацій:

 • не наносити макіяж, адже існує ризик випадкового занесення інфекції;
 • не носити окуляри (якщо у вас серйозні проблеми із зором, то використовуйте контактні лінзи);
 • уникати фізичних навантажень;
 • не відвідувати лазні, сауни, уникати розпарювання шкіри;
 • спати на ліжку з високим узголів’ям.

Дотримуючись всіх призначень і рекомендацій лікаря, Ви забезпечите собі швидку і м’яку реабілітацію після перенесеної ринопластики.

Результат

Відразу після операції оцінити результат досить важко, бо заважають набряк тканин носа і синці. Кінцевий ефект ринопластики видно через 2-3 місяці. Саме стільки часу потрібно для остаточного відновлення після операції.

Ціни на видалення горбинки на носі

Вартість ринопластики з видалення горбинки на носі залежить від об’ємів втручання. Дізнатися попередню ціну можна в прайс-листі нижче.

Приходьте в клініку пластичної хірургії Gold Laser в Києві. Наші досвідчені лікарі з легкістю усунуть горбинку на носі, а вже через 2-3 місяці Ви зможете побачити в дзеркалі свій новий привабливий образ.

Назва процедури Кандидат медичних наук Пластичний хірург
Видалення горбинки на носі 2900-3900 євро
Загальний наркоз 14500-18500 грн 14500-18500 грн

* оплата проводиться в грн по курсу на момент сплати

Онлайн запис

Спеціалісти по послузі

 • Гіндич Ольга Андріївна

  Лікар-хірург вищої категорії, пластичний хірург.

  Кандидат медичних наук.

  Услуги врача

  (более 10 направлений)
  • Кантопластика
  • Лазерне видалення жировиків

Відгуки клієнтів в клініці Gold Laser

 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Новини
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×