we speak english
Меню
Наші послуги

Випадає волосся: що робити?

Онлайн запис

Випадає волосся: що робити?

Норма випадіння волосся: що потрібно знати та як її обчислити

Ознаки алопеції

Види алопеції: яким буває захворювання

Причини випадіння волосся

Випадає волосся: що робити при перших ознаках патології

Сильно випадає волосся: що робити в домашніх умовах?

Випадіння волосся: причини та лікування у клініці Gold Laser

Випадіння волосся — це природний фізіологічний процес оновлення волосся для чоловіків та жінок. Нормою вважається випадіння не більше 100 волосків на добу. Якщо цифра значно вища, то це привід звернутися за допомогою фахівця, оскільки без своєчасної та правильної терапії процес може посилюватись, викликаючи значне поріднення шевелюри аж до тотальної алопеції.

Проблемою волосся та шкіри голови займається лікар-трихолог. У цій статті ми обговоримо причини випадіння та як його зупинити.

Норма випадіння волосся: що потрібно знати та як її обчислити

Коли людина помічає на гребінці волосся, яке випало, він задається логічним питанням «Яка норма випадіння волосся в день?».

Відповідь: показник у межах норми, коли за добу випадає від 50 до 100 волосків. При зміні сезонів або через стрес ця цифра може бути дещо вищою.

Патологією вважається, якщо:

  • щодня випадає понад 100 волосків;
  • процес тривалий;
  • порідження нерівномірне;
  • з’являються залисини;
  • спостерігається стоншення волосся по всій голові або локально.

Причин патологічного випадання кілька. Про них говоримо далі.

Ознаки алопеції

Алопеція — це науковий термін, що означає облисіння. Ознаками, що сигналізують про патологію, є:

  • Поступове зниження густоти волосся на маківці, збільшення ширини проділу, поява залисин, зміна лінії росту волосся.
  • Утворення круглих ділянок випадіння на голові, бороді і навіть бровах.
  • Поступове погіршення стану волосся: тьмяність, ламкість, втомлений вигляд, сухість, посічені кінчики.
  • Поява на шкірі голови ділянок лущення.
  • Сильне випадіння може зачіпати не тільки волосисту частину голови, а й обличчя та тіло.

Види алопеції: яким буває захворювання

Якщо ви помітили аномальне випадіння волосся, важливо вчасно звернутися до досвідченого трихолога. Фахівець проводить огляд та діагностику, з’ясовує причини та тип патології. Це дозволяє призначити грамотне лікування.

Андрогенна алопеціяандрогенная алопеция

Андрогенетичне (спадкове) облисіння виникає через генетичну схильність, при якій чоловічі статеві гормони (андрогени) негативно впливають на волосяні фолікули, що призводить до їх скорочення, витончення та ослаблення.

У чоловіків цей тип частіше проявляється порідінням волосся в області чола і верхівки (за чоловічим типом), а у жінок — у вигляді рівномірного стоншення волосся на тім’яній частині голови (за жіночим типом).

Лікування андрогенної алопеції спрямоване на уповільнення процесу випадіння та стимуляцію росту нового волосся.

Вогнищева алопеція

Очаговая алопеция

Вогнищева алопеція — аутоімунне захворювання, при якому імунна система атакує волосяні фолікули, що призводить до раптової локальної втрати волосся. Волосся випадає у формі круглих або овальних «гнізд» (осередків) на голові, бороді та бровах.

Лікування осередкової алопеції включає кортикостероїди, імуносупресори, фізіотерапію та місцеві препарати для стимулювання росту волосся.

Рубцева алопеція

Рубцовая алопецияРубцевий тип є наслідком незворотного пошкодження та заміщення волосяних фолікулів рубцевою тканиною. Може бути викликана інфекціями, травмами шкіри, опіками, хірургічними втручаннями, аутоімунними захворюваннями або хронічними запальними захворюваннями, такими як червоний вовчак, склеродермія або лишай.

Лікування спрямоване на запобігання прогресу хвороби та включає протизапальні препарати, антибіотики, імуносупресори.

Телогенна алопеція

Телогеновая алопецияЦе тип тимчасового випадіння волосся, що виникає через стрес, перевтому, гормональні зміни, дисбаланс харчування тощо. Випадіння волосся може початися через деякий час після впливу тригерного фактора. Протягом кількох місяців після усунення причини зростання волосся відновлюється.

Дифузна алопеція

Коли волосся випадає рівномірно і рясно по всій поверхні голови, йдеться про дифузне випадіння волосся, причини якого: стрес, зміни гормонального фону, пов’язані з вагітністю, пологами, менопаузою або захворюваннями щитовидної залози, дефіцит поживних речовин, деякі захворювання, прийом антидепресантів, протизаплідних засобів або препаратів для лікування серцево-судинних захворювань, інфекції чи запальні процеси шкіри голови, неправильний догляд за волоссям.

Зазвичай випадіння волосся припиняється після усунення провокуючого фактора, що дозволяє волосяним фолікулам відновитися та повернутися до нормального циклу росту.

Тотальна алопеція

Тотальная алопеция

Тотальна алопеція — це крайня форма облисіння, при якій випадіння волосся зачіпає всю поверхню голови, а іноді й брови, бороду і зони на тілі. Серед причин виділяють: аутоімунні захворювання, гормональні зміни, сильний фізичний чи емоційний стрес, генетичну схильність, інфекції шкіри голови, хіміотерапію.

Причини випадіння волосся

Як бачимо з опису видів алопеції, причин чому сильно випадає волосся безліч. Найпоширеніші серед них:

  • Генетична схильність;
  • Зміни гормонального фону;
  • Стресові стани;
  • Незбалансоване харчування з нестачею вітамінів, мінералів, особливо заліза, цинку, вітамінів групи B та білка;
  • Медикаментозна та хіміотерапія;
  • Застосування агресивних засобів для догляду за волоссям, хімічні завивки, фарбування та інші маніпуляції;
  • Механічні травми та ушкодження шкіри голови;
  • Вікові зміни.

Випадає волосся: що робити при перших ознаках патології

Визначити точну причину облисіння можна на консультації у трихолога клініки Gold Laser. Лікар проводить огляд, діагностику та призначає перелік лабораторних аналізів. Для діагностики стану волосся трихологи Gold Laser віддають перевагу трихоскопії — методу, який дозволяє досліджувати шкіру голови та волосяний покрив за допомогою трихоскопа з 1000-кратним збільшенням картинки. У ході процедури лікар аналізує кожен волосяний фолікул, стебло волосся та шкіру голови, що допомагає виявити такі проблеми, як ламкість, випадіння, себорею, лущення, запалення, лишай, стоншення та інші проблеми.

За підсумками діагностики фахівець визначає, як зупинити випадіння волосся.

Сильно випадає волосся: що робити в домашніх умовах?

Є кілька способів призупинити процес випадіння волосся в домашніх умовах:

  • Змініть свій раціон, збагативши його вітамінами та мінералами, такими як вітамін A, C, D, E, біотин, залізо та цинк. Їжте більше фруктів, овочів, ягід, горіхів та білка.
  • Дієвий засіб від випадіння волосся — маски на основі олій (таких як рицинова, кокосова або оливкова) та інших натуральних інгредієнтів (яйця, мед, авокадо).
  • Зведіть до мінімуму використання фена та стайлера. Якщо їх застосування не уникнути — використовуєте термозахист.
  • Віддайте перевагу м’якому шампуню без агресивних хімічних добавок.
  • Регулярно масажуйте шкіру голови, щоб покращити кровообіг та стимулювати ріст волосся.
  • Уникайте тугих зачісок.
  • Разом із фахівцем підберіть грамотний домашній догляд.
  • Пийте достатньо води. Для розрахунку добової норми скористайтесь формулою: 30 мл води на 1 кг маси тіла.
  • По можливості поставте на паузу фарбування та хімічну завивку.
  • Пийте БАДи для росту та зміцнення волосся.
  • Висипайтеся та намагайтеся мінімізувати стрес.

Для професійної оцінки стану волосся та підбору лікування рекомендуємо звернутися до трихолога Gold Laser.

Випадіння волосся: причини та лікування у клініці Gold Laser

Якщо звернутися по кваліфіковану допомогу лікарів-трихологів Gold Laser вчасно, шанси зберегти волосся значно зростають. Якщо лікар підтвердив діагноз «алопеція», лікування може передбачати такі процедури, як:

  • LED терапія для волосся — це лікування волосся за допомогою певних довжин хвиль LED-світла. Процедура стимулює кровообіг у шкірі голови, покращує живлення волосяних фолікулів, активізує клітинні процеси, знижує запалення, зміцнює фолікули, підвищує імунітет волосся та шкірного покриву.
  • Мезотерапія волосся — підшкірна ін’єкція терапевтичних коктейлів з вітамінами, мінералами, амінокислотами, пептидами, екстрактами рослин, кофеїном та іншими компонентами, які покращують мікроциркуляцію, живлять шкіру і волосся, роблять їх сильнішими і більш щільними, усувають лупу, себорею.
  • Плазмотерапія волосся являє собою ін’єкційну процедуру, в процесі якої лікар бере венозну кров пацієнта, центрифугує її та отримує збагачену тромбоцитами та факторами росту плазму для підшкірної ін’єкції у волосисту частину голови. Метод ефективний у боротьбі з випадінням, ламкістю, посіченими кінчиками, стоншенням, сповільненим ростом, себорейним дерматитом, запаленнями шкіри голови тощо. Також плазмоліфтинг призначається на підготовчому та відновлювальному етапах при пересадці волосся.
  • Пересадка волосся методами FUE та HFE — це хірургічне відновлення втрачених волосяних фолікулів. Суть методів полягає в поштучному вилучення фолікулярних одиниць з донорської області (найчастіше потилиці) за допомогою спеціального інструменту з подальшою трансплантацією в області облисіння. Методи нетравматичні, не залишають рубців та шрамів. Забезпечують натуральний зовнішній вигляд та стійкі результати.

Запрошуємо вас до клініки Gold Laser для консультації з висококваліфікованими фахівцями. Лікарі-трихологи нашої клініки знають все про волосся, їх діагностику і про те, що робити, якщо випадає волосся. Вони підбирають персональне лікування для кожного окремого пацієнта та дають практичні рекомендації як зупинити облисіння.

Джерела:

  1. Principles and Methods of Preparation of Platelet-Rich Plasma: A Review and Author’s Perspective, Rachita Dhurat, MS Sukesh.
  2. American Hair Loss Association.
  3. Follicular Unit Extraction Hair Transplant. National Center for Biotechnology Information, U.S. National Library of Medicine.
  4. Hair Transplants: What to Expect. WebMD LLC.
  5. Hair transplant. MedlinePlus Medical Encyclopedia.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (5.00 из 5)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×