we speak english
Меню
Наші послуги

Втягнуті соски у жінок: причини та що робити?

Причини втягнутих сосків

Види впуклих сосків

Соски всередину: як провести діагностику

Втягнуті соски: як виправити?

Відновлення після хірургічного лікування впалого соска

Втягнутий сосок та рак молочної залози

Одним із поширених явищ серед жінок є втягнута форма сосків. А саме коли сосок розташований усередині грудей, а його поверхня — нижче за рівень або на рівні ареоли. Інвертованість може бути на одному або двох сосках, бути вродженою або розвинутися з віком з деяких причин.

Цей недолік часто провокує психологічний дискомфорт у жінок через неестетичність грудей, а також є причиною фізичних незручностей під час годування немовляти або гігієни.

Причини втягнутих сосків

Як говорилося раніше, впуклі соски можуть бути від народження або стати такими з часом.

До причин вродженого дефекту належать:

 • спадкова схильність;
 • аномалії розвитку сполучної тканини при формуванні плода.

Інші причини інвертованості сосків:

 • неправильно підібрана спідня білизна;
 • травми молочних залоз;
 • грудне вигодовування (ГВ);
 • злоякісні та доброякісні пухлини молочних залоз;
 • інфекції та запальні захворювання грудей;
 • дегенеративні процеси;
 • нестача статевих гормонів у пубертаті, що спричинило недорозвинення молочних залоз.

Види впуклих сосків

Втягнуті соски у жінок бувають двох видів:

 • Реверсивні, тобто ті, що залишаються втягнутими у стані спокою, але при додатковій стимуляції (холодом, механічно) відновлюють правильну форму та положення.
 • Незвортні втягнуті соски залишаються такими завжди незалежно від стимуляції.

Реверсивні можуть бути причиною психологічного та естетичного дискомфорту, у той час як при незворотно інвертованих можуть виникнути проблеми з ГВ, запалення, інфекції, біль.

Соски всередину: як провести діагностику

Первинну діагностику можна здійснити самостійно. Для цього слід легко простимулювати втягнутий сосок пальцями або кубиком льоду. Після цього потрібно відстежити, чи з’являється сосок над поверхнею ареоли.

Також можна звернутися до пластичного хірурга для діагностики сосків та оцінки стану залоз. Лікар проводить огляд візуально у стані спокою, стимулюючи, а також може призначити додаткові дослідження для більш детальної оцінки.

Після цього хірург ставить діагноз та може запропонувати варіанти лікування.

Втягнуті соски: як виправити?

Якщо пацієнтку непокоїть зовнішній вигляд втягнутих сосків та їх функціональність, має сенс розглянути варіанти корекції. Сучасна медицина має у своєму розпорядженні наступні способи лікування втягнутих сосків:

 • Метод Хоффмана передбачає самостійне та регулярне розтягування соска вручну. Для цього необхідно затиснути сосок між великим і вказівним пальцями і делікатно тягнути його в різні боки, щоб зруйнувати спайки в основі соска, що викликають втягування. Після цього рекомендується зробити масаж ареол, щоб поліпшити кровообіг. Повторювати такі маніпуляції потрібно загалом 2-5 разів у добу протягом кількох тижнів чи місяців.
 • Вакуумні насадки. Їх також можна використовувати у домашніх умовах. Принцип приладів із вакуумними насадками простий – насадки кріпляться на груди, завдяки вакууму вони виштовхують сосок назовні та утримують його у правильному положенні. Носити такий пристрій рекомендовано в середньому 5-6 годин на добу 2-3 місяці. Важливо проводити регулярний огляд сосків на предмет мікротравм, тріщин та виразок для власниць занадто тонкої шкіри.
 • Хірургічна корекція — найкардинальніший спосіб, який застосовується, якщо вищезгадані не призвели до бажаного результату або з якихось причин не можуть бути проведені. Впалі соски коригуються під седацією або місцевою анестезією. Хірург обирає спосіб втручання, виходячи з характеру та ступеня втягнутості.

Операція на сосок включає виконання розрізу в зоні соска або ареоли, вивільнення сполучної тканини та протоків, які перешкоджають тому, щоб сосок зайняв анатомічно правильне положення. Далі на розріз накладають шви, видаляють їх через 7-10 днів.

Оперативне лікування впалих сосків — одноразова операція, що забезпечує довічний результат.

Відновлення після хірургічного лікування впалого соска

Поліпшення зовнішнього вигляду грудей помітно відразу після операції. Перші 7-14 пацієнтка може спостерігати припухлість, гематоми, виділення, легкі болі в зоні корекції, зниження чутливості соска. Ці симптоми минають самостійно.

Хірург дає наступні рекомендації щодо післяопераційного догляду:

 • 1-3 дні не приймати ванну та душ;
 • спати на спині;
 • протирати зону корекції антисептичними розчинами та використовувати регенеруючі мазі;
 • не носити бюстгальтер, що щільно прилягає, до повної реабілітації;
 • не займатись спортом 2-3 тижні;
 • не засмагати, не відвідувати сауни, лазні, басейни, водоймища місяць;
 • харчуватися збалансовано та пити добову норму води для прискорення реабілітації.

Втягнутий сосок та рак молочної залози

Втягнутий сосок в окремих випадках може вказувати на рак молочної залози, якщо патологія одностороння або з’явилася різко. Симптоми, що супроводжують рак грудей, крім інвертованого соска: потовщення тканини, асиметрія залоз, зміна морфології соска, почервоніння шкіри навколо соска, виділення гнійного чи кров’яного характеру, біль у грудях чи пахвах, набряк у пахвовій западині чи навколо ключиці.

Втягнутий сосок може бути пов’язаний не тільки з раком, але й з маститом, ектазією молочних проток або абсцесом ареоли.

Якщо проблема втягнутості сосків виникла за короткий час — це серйозна нагода звернутися до фахівця.

Джерела:

 1. Deepti Nagaraja Rao, Ryan Winters “Inverted Nipple”, 2023.
 2. Park HS, Yoon CH, Kim HJ. “The prevalence of congenital inverted nipple”. Aesthetic Plast Surg, 1999.
 3. Mustafa Durgun, Hülda Rıfat Özakpınar, Caferi Tayyar Selçuk, Murat Sarıcı, Candemir Ceran, Ergin Seven “Inverted Nipple Correction with Dermal Flaps and Traction”, 2014.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×