we speak english
Меню
Наші послуги

Викривлення носової перегородки: ознаки і причини деформацій

Основні симптоми зміщення носової перетинки

Способи усунення викривлення носової перетинки

Хірургічна пластика носа при викривленні перетинки

Носова перетинка складається з хряща і сполучної тканини, покритою слизовою оболонкою. Структура розділяє носові ходи. За даними наукових досліджень менше 20% людей мають ідеально рівну носову перетинку, у решти вона відхилена в одну зі сторін. Багато хто не надає цьому значення. Якщо відхилення невелике, деформація може довгий час не викликати дискомфорту.

Носова перетинка формується протягом перших 10 років життя дитини, а її викривлення може бути як вродженим, так і набутим дефектом.

Искривление носовой перегородки | Gola Laser

Основні причини набутої деформації:

 • травматичні;
 • фізичні;
 • компенсаторні.

Перший тип пов’язаний з травмами носа. До зовнішніх пошкоджень найчастіше схильні активні хлопчики підліткового віку, адже будь-який удар ніс може порушити крихку конструкцію перетинки. Будь-які пошкодження матимуть наслідки.

Фізичне викривлення пов’язано з нерівномірним формуванням тканин в процесі розвитку організму: одна частина перетинки може розвиватися повільніше. Як результат виникає деформація. Нерівномірний розвиток може стати причиною фізичного зсунення, появи шипів, гребенів, вигинів, виступів.

Компенсаторне викривлення виникає через зовнішній тиск. Його причиною можуть послужити поліпи, пухлини та інші новоутворення в носовій порожнині, гіпертрофія однієї з носових раковин, постійна закладеність носа. Через це перетинка зміщується.

Основні симптоми зміщення носової перетинки

Довгий час людина може і не знати про своє захворювання, поки воно не почне проявлятися і створювати дискомфорт. Типові симптоми деформації:

 • утруднене дихання;
 • хропіння уві сні;
 • сухість носової порожнини;
 • дихання ротом;
 • хронічні запальні процеси в придаткових пазухах;
 • алергічні хвороби;
 • помітна зміна форми носа.

Коли слизова оболонка торкається пластини, з’являється роздратування, що провокує напади астми, риніту, може спостерігатися велике виділення слизу і сверблячка усередині порожнини. Тут потрібно негайне лікування. Якщо в таких випадках відтягувати візит до фахівця, можуть бути ускладнення і труднощі в лікуванні.

Способи усунення викривлення носової перетинки

Найпростішим і нешкідливим є лікування лазером, проте такий спосіб не можна назвати дуже ефективним. Він підходить лише при незначних викривленнях. Оскільки зсув носової перетинки є анатомічною проблемою, то найчастіше потрібне хірургічне втручання.

Дієвий метод – риносептопластика. Це невелика операція, яка може виконуватися під загальною анестезією. Триває вона від 30 до 120 хвилин. Септопластика абсолютно безпечна і не вимагає госпіталізації пацієнта, так як не передбачає розрізів на обличчі і не змінює форму носа. Операція не зіпсує зовнішній вигляд. В кінці такої процедури в носову порожнину встановлюють спеціальні силіконові пластинки, які допомагають перегородці тримати форму. Їх видаляють на наступний день.

Існує також ринопластика відкритого типу, яка застосовується тільки в критичних випадках, коли корекцію складно зробити всередині носа. Лікар робить розріз в колумеллі. В результаті цього шкіра під хрящами відшаровується і піднімається, оголюючи структуру порожнини. Операція складніше септопластики. Вона супроводжується ушкодженнями зовнішніх тканин, тому вимагає ретельного пост-догляду і досить тривалого реабілітаційного періоду.

Хірургічна пластика носа при викривленні перетинкииВыравнивание носовой перегородки в Gold Laser

Багато людей, що мають проблеми з диханням через викривлену перегородку, звертаються за допомогою до пластичних хірургів. Це рішення гарантує бажаний результат. Лікарям естетичної медицини важливий не тільки зовнішній вигляд обличчя, але і правильне функціонування всіх органів почуттів, тому вони комплексно виконують всі необхідні процедури для відновлення викривленої перегородки. Попередньо пацієнта ретельно обстежують.

Хірургічна операція проходить протягом двох-трьох годин, а внутрішні шви розсмоктуються потім за три-чотири тижні. Протягом тижня може спостерігатися набряк. Це нормальне явище, яке не повинно Вас лякати, воно свідчить про правильний пробіг реабілітаційного періоду.

Хірург клініки Gold Laser Огородник Ярослав Петрович зазначає:

Для пластики носа є вікові обмеження. Її не рекомендується робити людям, які не досягли 18 років, так як до цього часу ніс сформований не в повному обсязі. Його форма може змінюватися. Результати операції в літньому віці можуть бути непередбачувані, оскільки після 50 років починається процес природного старіння тканин.

Хірургічна пластика носа – безпечна операція. Однак, зважившись на такий крок, дуже важливо вибрати професійну клініку з хорошою репутацією. Gold Laser має безліч позитивних відгуків. Наші кваліфіковані хірурги допоможуть Вам позбутися від проблеми викривлення носової переимнки максимально швидко і безболісно. Ми використовуємо сучасне обладнання та інструменти. Телефонуйте і приходьте до нас в будь-який зручний час – позбудьтеся від проблем з носом раз і назавжди.

Джерела:

 1. Олексанян Т.О. “Обгрунтування одномоментної ринопластики і корекції внутрішньоносових структур у пацієнтів з поєднаною патологією порожнини носа та порушенням форми носа”.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×