we speak english
Меню
Наші послуги

Види пухлин молочної залози

Класифікація пухлин молочної залози

Відмінності злоякісних і доброякісних пухлин грудей

Види доброякісних пухлин: їх симптоми і лікування

Види злоякісних пухлин: їх симптоми і терапія

Діагностика для ідентифікації пухлин

Профілактика пухлин молочної залози

Пухлина молочної залози являє собою об’ємне утворення в порожнині молочної залози доброякісного або злоякісного характеру, розростання якого не контролюється організмом. Утворення розвивається в жіночих залозах внаслідок надмірного зростання і ділення клітин, супроводжено зміною їх первісної форми і якості.

лечение опухолей груди

Класифікація пухлин молочної залози

Пухлиноподібні утворення в молочній залозі викликані неконтрольованим розподілом будь-якого виду її клітин. Виділяють доброякісні та злоякісні пухлини. Розглянемо характерні для кожного виду пухлин симптоми.

Доброякісні пухлини

Утворення доброякісної етіології розвиваються не швидко, не поширюються за межі залози і не метастазують.

Злоякісні пухлини

Утворення злоякісного характеру розвиваються агресивніше, мігрують в сусідні органи і тканини по кров’яній та лімфатичній системах, деструктуючи їх, метастазуючи.

Відмінності злоякісних і доброякісних пухлин грудей

Виділимо базові відмінні риси пухлин відповідно до наступних критеріїв.

Показник диференціювання

Доброякісні пухлинні клітини є високодиференційованими і функціонально схожі зі здоровими клітинами, хоча мають місце певні відмінності. Злоякісні пухлинні клітини є середньо- або ж низкодиференційованими, їх відмінність від нормальних клітин в будові і функціях значна.

Характер зростання

Утворенням доброякісної природи властиве уповільнене зростання, в ході якого відбувається відсунення й атрофія прилеглих тканин і органів без руйнування. Ракові утворення проникають і руйнують сусідні здорові тканини, нерви і кровоносні судини.

Метастазування

Метастази – це вторинні пухлинні вогнища, сформовані поширенням дефектних клітин батьківської пухлини за допомогою кровотоку або лімфатичної системи. Доброякісні пухлини не дають метастази, ракові – метастазують.

Рецидивування

Рецидивування -це повторний розвиток пухлини після її деструкції. Рецидивувати здатні злоякісні пухлиноподібні утворення і доброякісні пухлини з основою у вигляді ніжки.

Зв’язок зі здоров’ям пацієнта

Доброякісні пухлиноподібні утворення проявляються локально і впливають на атрофію сусідніх тканин, чинять тиск на нерви і судини. Злоякісні – провокують інтоксикацію організму, кахексію, в центральній частині тканин пухлини утворюється некроз через уповільнене утворення потрібної кількості кровоносних судин.

Види доброякісних пухлин: їх симптоми і лікування

Поточні патології грудей доброякісної етіології можуть бути виражені одним із різновидів:

Кіста молочної залози

Має вигляд невеликої капсули в тканинах або протоках молочної залози, де зосереджена виробляєма залозного секрету. Навпомацки кісти в основному м’які, рідше – тверді. За формою бувають круглі й овальні. Їм рідко властива болючість. Можуть провокувати набряк залози, виділення з соска нехарактерної рідини.

Лікування кісти

Консервативне (лікарське) лікування доброякісної однокамерної кісти передбачає нормалізацію гормонального фону і пункцію з метою вивести секрет і ввести медичний розчин для розсмоктування кісти.

Пластичний хірург клініки Gold Laser Гіндич Ольга Андріївна про терапію кіст:

При виявленні множинних багатокамерних кіст застосуємо метод лазерного видалення з наступною біопсією вилученого вмісту.

Фіброаденома молочної залози

Це щільне еластичне новоутворення із сполучної і залозистої тканин молочної залози, з чіткими кордонами, рухливе під шкірою. Не супроводжується хворобливими відчуттями.

Лікування фіброаденоми

Консервативної терапії в даному випадку недостатньо. При діагнозі “Фіброаденома” призначають оперативне втручання. В якості хірургічних заходів можуть бути застосовані:

 • Секторальна резекція пухлини – деструкція новоутворення і фрагментів тканини залози;
 • енуклеація – видалення (“вилущування”) ущільнення методом лапароскопії;
 • маммотомічна біопсія – розріз над пухлиною з введенням зонда і вакуумізації.

Гінекомастія

Це патологія чоловічого організму, виражена збільшенням грудних залоз внаслідок розростання тканини грудної залози. Першопричиною гінекомастії є дисбаланс гормональної регуляції росту залозистої тканини. Розрізняють неправдиву, справжню і фіброзно-жирову гінекомастію.

Хибна гінекомастія є результатом зосередження жирової тканини в зоні грудних залоз у чоловіків. За консистенцією вона м’яка і схожа на підшкірно-жирову клітковину. При фіброзно-жировій гінекомастії залоза грудей заповнена жировою і фіброзною тканиною. Справжня гінекомастія характеризується щільною залозистою тканиною з часточковою будовою.

Лікування гінекомастії

Вид гінекомастії обумовлює тип хірургічного втручання з метою зменшення розміру молочної залози у чоловіків. При помилковій гінекомастії жирові клітини виводять методом ліпосакції. При істинній гінекомастії проводять резекцію частини грудної залози і жирової тканини з наступним накладанням косметичних швів і введенням дренажу.

Мастопатія

Це захворювання молочної залози незапального генезу, виражене порушенням структури епітеліальної і сполучної тканин. Відноситься до передпухлинних захворювань, провокує розвиток кістозних і фіброзних утворень. Протікає часто болісно, супроводжується виділеннями з проток аномальної по консистенції і кольору рідини. Мастопатія відноситься до ряду протипоказань до ендопротезування, редукційної маммопластики, ліпофілінга грудей, мастопексії, корекції сосків ареол.

Лікування мастопатії

В якості терапії кістозно-фіброзної пухлини молочної залози застосовують:

 • Дієтотерапію;
 • вітамінотерапію;
 • імуномодулюючу терапію;
 • усунення нейроендокринних патологій;
 • нормалізацію гормонального фону.

Папілома протоки залози (цистаденома)

Є доброякісним утворенням гормональної природи, що локалізується в протоках молочної залози. У числі основних симптомів виділяють помірні виділення з соска з домішком крові.

Лікування папіломи протоків залози

Як методики лікування застосовують тільки хірургічне видалення уражених тканин через розріз навколо ареоли без зміни розмірів або форми залоз. Процедура проводиться під загальним наркозом.

Види злоякісних пухлин: їх симптоми і терапія

Серед злоякісних пухлин молочних залоз розрізняють:

Рак молочної залози

Ракова пухлина розвивається через мутації залізистих клітин проток або часточок молочної залози. Мутація передбачає прискорений клітинний обмін речовин і патологію будови. Утворення може бути як інфільтративним (тобто проникаючим за кордон базальної мембрани, воно поширюється по організму – метастазує), так і неінфільтративним (не поширюється за межі базальної мембрани і не метастазує). На ранніх стадіях захворювання не має явної симптоматики, відповідно діагностувати його вкрай складно.

Лікування раку молочної залози

Серед методів лікування злоякісних пухлин грудей застосовують:

 • Хірургічний метод. На початкових стадіях раку, якщо прийнято рішення вдатися до оперативного втручання, проводять органозберігаючу операцію. Якщо вогнища поширені по всій залозі або їх розміри великі, то проводиться повне видалення молочної залози – мастектомія.
 • Хіміотерапія. Це введення в організм людини протипухлинних хіміотерапевтичних агентів з метою гальмування зростання пухлинних клітин і зменшення їх розмірів або знешкодження метостази. Можна застосовувати хіміотерапію як самостійний вид лікування на початкових стадіях онкозахворювання, а також в якості підготовчого або завершального етапу до хірургічного лікування.
 • Променева терапія. Метою методу є запобігання рецидиву пухлини і її дифузії в лімфатичні канали. Входить в курс післяопераційного лікування раку. Метод заснований на опроміненні потужним рентгенівським або гамма-випромінюванням.
 • Гормонотерапія. Основна роль терапії ракових клітин гормональними препаратами – відновлення порушеної гуморальної регуляції функції клітин. Гормонотерапія є ланкою ланцюжка комплексного лікування різних стадій і видів раку молочної залози.

Саркома молочної залози

Це злоякісна неепітеліальна сполучнотканинна пухлина, що характеризується агресивним і стрімким розвитком. Симптоми саркоми: набухання залози, гіперемія шкірних покривів, виразки на шкірі.

Лікування саркоми

Методика лікування саркоми застосовує всі ті ж способи, що і при терапії раку. Тобто операційне втручання, променева терапія, хіміотерапія і терапія гормонами.

Діагностика для ідентифікації пухлини

З метою діагностики пухлин грудей проводять:

 • Мамографію;
 • МРТ та УЗД молочних залоз.

При виявленні вузлуватих утворень або кіст додатково проводять:

 • Трепан-біопсію;
 • гістологічні і цитологічні дослідження;
 • сцинтиграфію молочних залоз.

Профілактика пухлин молочної залози

Як заходи щодо запобігання появи пухлин молочних залоз онкомаммологи рекомендують:

 • уникати ударів і механічних пошкоджень грудної клітини та молочних залоз;
 • уникати попадання прямих сонячних променів на ділянку молочних залоз, уникати соляріїв;
 • вживати не канцерогенну їжу;
 • відмовитися від куріння;
 • не надягати стягуючий бюстгальтер, вдома перебувати без нижньої білизни;
 • застосовувати гормональні препарати за чітким розпорядженням лікарів.

Маммологи акцентують свою увагу на важливості регулярної діагностики молочних залоз, яка дозволяє визначити наявність будь-яких патологій залоз, розпізнати їх природу і вчасно попередити розвиток онкології. У клініці Gold Laser пластичні хірурги мають величезний досвід в реконструктивній маммопластиці після повного або часткового видалення молочної залози з пухлинами злоякісного характеру. Крім того, нашими пацієнтами багато років є чоловіки, які хочуть зменшити розмір грудей без видимих слідів втручання.

Джерела:

 1. National Cancer Institute.
 2. Johns Hopkins Avon Foundation Breast Center

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×