we speak english
Меню
Наші послуги

Що таке вдовиний горб і як його позбутися

Причини виникнення горба на шиї

Чим небезпечний жировий горб на шиї

Чи можна прибрати горбик на шиї в домашніх умовах?

Як позбутися горба на шиї за допомогою процедур клініки Gold Laser

Методи профілактики

“Вдовиний горб”, “холка”, або клімактеричний горб – це скупчення жирових клітин у зоні проекції сьомого шийного хребця. Такий наріст найчастіше з’являється у жінок після 40-50 років, хоча може сформуватися і у чоловіків, навіть у підлітків. Картина на шиї не тільки виглядає неестетично, а й негативно впливає на самопочуття та працездатність її власника. У цій статті поговоримо про те, які причини появи дефекту “вдовий горб” і як з ним боротися.

Причини виникнення горба на шиї

До появи цієї патології призводять такі причини:

 • зайва вага;
 • порушення постави, регулярна перенапруга шийних м’язів та часте використання гаджетів;
 • захворювання або травми хребта та кісток;
 • синдром Кушінга;
 • порушення гормонального фона;
 • клімактеричний період у жінок;
 • малорухливий спосіб життя;
 • відкладення солей кальцію між хребцями (хвороба Бехтерєва);
 • хронічний стрес;
 • генетична схильність.

Чим небезпечний жировий горб на шиї

Багато власників “холки” відчувають естетичний дискомфорт: шия і профіль виглядають негарно, “важко”, сама наявність цієї жирової подушки сигналізує оточуючим про те, що в організмі є порушення. Але, крім цього, вдовиний горб порушує кровообіг мозку та стає причиною венозного застою. Як наслідок: головний біль, підвищений тиск, стомлюваність, низька працездатність і концентрація, погіршення пам’яті, оніміння кінцівок, запаморочення, шум у вухах та зниження слуху, порушення сну.

Чи можна прибрати горбик на шиї в домашніх умовах?

Прибрати зайвий жир із шийної області в домашніх умовах можливо лише на початковому етапі. Перше, що необхідно, – це нормалізувати вагу. Далі можна пробувати масаж, гімнастику, локальне використання мазей, що розігрівають і т.п.

 • Масаж ручний або апаратний, самостійно або в умовах спеціалізованої установи робить жирову тканину м’якшою і тоншою, що допомагає позбутися горба на шиї.
 • Гімнастика та ЛФК. Спеціальний комплекс вправ (нахили голови з боку в бік, обертання головою, вправа «Млин» та інші) позитивно впливають на стан шийної зони та зміцнюють плечовий пояс.
 • Розігрівальні мазі покращують кровообіг та лімфодренаж у зоні “холки”, що сприяє зменшенню жирового прошарку та кращому живленню головного мозку.
 • Тейпування. Техніка тейпування в руках грамотного фахівця спрямована на корекцію постави, усунення набряків, зняття напруги з шиї та плечей.

Чи даватимуть методи, що застосовуються вдома, швидкий і гарантований результат у боротьбі з “вдовиним горбом” – складно спрогнозувати. Усі ці маніпуляції важливо проводити регулярно та комплексно. При цьому ми не рекомендуємо займатися самолікуванням, а радимо звернутися по кваліфіковану допомогу до фахівців, щоб лікування було призначене правильно.

Як позбутися горба на шиї за допомогою процедур клініки Gold Laser

У клініці Goldlaser (Київ) лікарі-дерматологи та пластичні хірурги володіють усіма сучасними інструментаріями для терапії проблеми під назвою “вдовиний горб”. Лікування наші фахівці обирають виходячи з причини патології та анатомічних можливостей організму пацієнта. Про кожен із методів поговоримо докладніше.

Кріоліполіз. Процедура заморожування жирової тканини за допомогою низьких температур дозволяє позбавитися горба на шиї за 1-3 сеанси. Кріоліполіз є альтернативою ліпосакції і показаний у тому випадку, коли пацієнт з якихось причин не може або не хоче лягати на операційний стіл.

Кріоліполіз проходить без розрізів та інших ушкоджень шкіри, оскільки маніпула кріоапарата втягує жирову складку і поступово охолоджує до температури -15 ℃, при якій жирові клітини гинуть, а шкіра при цьому нормально переносить охолодження. Після загибелі жирових клітин від холоду вони природним чином через лімфу виводяться з організму в наступні 3-4 тижні. Далі сеанс за потреби можна повторити.

LPG-масаж. Вакуумно-роликовий масаж на установці LPG за роки свого існування показав високу ефективність з точки зору зменшення обсягів та покращення лімфодренажного ефекту. Його доведена ефективність перевищує ефективність ручного масажу у 5 разів. Саме тому професійний LPG-масаж на оригінальному апараті в клініці Голд Лазер дозволить значно зменшити прояв вдовиного горба.

Лазерна ліпосакція (ліполіз) – це амбулаторна операція з руйнування жирової тканини за допомогою оптоволокна неодимового хірургічного лазера, який підшкірно подає лазерну енергію. Лазерна енергія впливає на жирові клітини термічно, далі відбувається їхнє розрідження. Клітини мають вигляд емульсії, яка досить легко виводиться із організму. Зробити це можна двома способами:

 1. За допомогою вакуумного відсмоктування одразу на операційному столі (ліпосакція).
 2. Емульсія самостійно залишає тіло через лімфатичні канали наступні 1.5-2 місяці після операції (ліполіз).

Варіант з вакуумним виведенням клітин використовується при значном обсязі холки, при малому розмірі – емульсія самостійно виводиться.

Ультразвукова ліпосакція руйнує жирову тканину внаслідок дії ультразвуковими коливаннями. Імпульс надходить у цільовий жировий шар через невелику канюлю та руйнує жирові клітини, які далі аспіруються (виводяться) за допомогою вакуумного компресора.

Лазерна та ультразвукова ліпосакція холки, як і ліполіз, не потребують повторень. Прибрати всі зайві жирові клітини можна за 1 годину в операційній під місцевою анестезією. Далі пацієнт вирушає додому, дотримуючись нескладних післяпроцедурних рекомендацій хірурга.

Ліпосакція лазером та ультразвуком проводяться без розрізу, на шкірі залишаються дрібні сліди від введення оптоволокна (діаметром менше 2 мм), після повної регенерації шкіри вони стають повністю непомітними.

Методи профілактики

Існують способи запобігти шийному горбу:

 • Спостерігатися у гінеколога та ендокринолога, стежити за гормональним фоном;
 • спати на ортопедичній подушці та матраці;
 • не нехтувати фізичною активністю;
 • раз на 6 місяців проходити курс масажу шийного відділу;
 • харчуватися збалансовано;
 • стежити за поставою під час роботи.

Якщо ви помітили у себе тенденцію до формування цієї непривабливої недуги, що має назву “вдовиний горб”, причини та способи лікування якої ми з’ясували у цій статті, не варто відкладати візит до лікаря надовго. Запишіться в клініку Goldlaser у Києві і наші фахівці допоможуть вам раз і назавжди позбутися жирової тканини на загривку.

Джерела:

 1. Liposuction: Principles and Practice, Shiffman, Melvin A., Di Giuseppe, Alberto.
 2. Atlas of Liposuction, Aiache A.E., Shiffman M.A.
 3. Stery W., Paus R., Burgdorf W. “Dermatology”.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (5.00 из 5)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×