we speak english
Меню
Наші послуги

RF-ліфтинг: що це та що потрібно знати про РФ-ліфтинг?

RF-ліфтинг: особливість процедури і використання в косметологі

Устаткування для RF-ліфтингу: як зрозуміти, що обладнання якісне

Показання до RF-ліфтингу

Протипоказання до RF-ліфтингу

RF-ліфтинг обличчя: особливості проведення процедури

РФ-ліфтинг тіла: на яких ділянках можна проводити процедуру?

Вікові обмеження

Скільки сеансів РФ-ліфтингу необхідно для видимого ефекту?

Як підготуватися до РФ-ліфтингу

Етапи проведення RF-ліфтингу

Як доглядати за шкірою після проведення RF-ліфтингу?

Чому важливо правильно вибрати клініку для РФ-ліфтингу?

Поширені запитання

RF-ліфтинг (Radio Frequency Lifting, або радіволновий ліфтинг) – це безопераційний метод корекції вікових змін, в основі якого лежить прогрів глибоких шарів шкіри високочастотним струмом.

Перший прилад для RF-ліфтингу був створений в 80-ті роки минулого століття в США в якості альтернативи фотоомолодженню, проте він показав себе недостатньо ефективним. Удосконалення винаходу дозволило добитися оптимального високочастотного електричного поля, мішенню якого є молекули води. Випромінювані полярні радіохвилі приводили в рух молекули води, що підвищувало температуру навколишніх тканин. Розігрів тканинних ділянок сприяв згортанню і затвердінню білкових тканин, це позитивно позначалося на пружності шкіри, забезпечувало її ліфтинг і сприяло зменшенню підшкірно-жирової клітковини.

RF-ліфтинг: особливість процедури і використання в косметології

Метод RF-ліфтингу – що це? Суть методу полягає у впливі радіохвиль на дерму (колагеново-еластиновий каркас обличчя) і гіподерму (підшкірно-жирову клітковину) за допомогою маніпули RF-апарату. Внаслідок глибокого нагрівання запускається процес ліполізу (спалювання жирового шару), судини рефлекторно розширюються, що, в свою чергу, активізує обмін речовин в тканинах і сприяє детоксикації клітин. Однак головне перетворення відбуваються з колагеном: розтягнуті й ослаблені з віком колагенові волокна скорочуються, повертають собі колишній тонус. Через 21 день відбувається інтенсивне вироблення нового колагену, що позитивно позначається на пружності, еластичності шкіри, поліпшення її рельєфу і кольору.

У естетичній косметології RF-ліфтинг застосовують для безопераційної підтяжки та омолодження обличчя і ділянок по тілу. Радіохвильовий ліфтинг відмінно зарекомендував себе з точки зору підтяжки тканин обличчя (підборіддя, скул і щік, овалу), усунення “мішків” під очима, підтяжки верхнього та нижнього повік, усунення носогубних складок, зменшення сітки зморшок на обличчі, шиї, області декольте, для омолодження кистей рук, ліфтингу живота, стегон і сідниць, корекції розтяжок, усунення надлишкових локальних жирових відкладень, птозу тканин.

Устаткування для RF-ліфтингу: як зрозуміти, що обладнання якісне

Розрізняють матричний і мікроігольчатий RF-ліфтинг. Матричний RF-ліфтинг впливає на тканини за допомогою монополярной насадки, оснащеної великою кількістю електродів, на регульовану глибину. Тепловий вплив зачіпає тканини від епідермісу до глибоких шарів.

Мікроігольчатий RF-ліфтинг передбачає нагрівання тканин від 40 до 45 градусів на контрольованій глибині за допомогою позолочених мікроголок маніпули RF-апарату. Кількість голок варіюється від 25 до 81, в залежності від виробника та моделі апарата. Радіохвильова енергія діє на глибинну підшкірно-жирову клітковину, аж до SMAS-рівня, без впливу на епідерміс.

Таким чином, можна з упевненістю сказати, що мікроігольчатий ліфтинг більш безпечний з точки зору впливу на епідерміс, він більш ефективний через рівномірний і глибоко розсіюваний вплив енергії. Слід зазначити, що позолочені мікроголки надають додаткову бактерицидну дію на тканини, а проколи від них мікроскопічні (не помітні вже через 1-2 дня після процедури). Насадки в таких апаратах індивідуальні для кожного пацієнта, що виключає ризик інфікування.

Воздействие РФ лифтинга на кожу

Дерматолог клініки Gold Laser Дзюба Карина Володимирівна:

Роблячи правильний вибір на користь мікроігольчатого РФ-ліфтингу, слід звертати увагу на компанію-виробника, яка позитивно зарекомендувала себе на ринку медичного обладнання. Безпечний апарат повинен мати функцію вибору енергії і глибини впливу, щоб косметолог працював в оптимальному для тієї чи іншої ділянки шкіри режимі (обличчя та тіла).

Показання до RF-ліфтингу

  • в’яла шкіра з ознаками птозу;
  • глибоко залягаючі мімічні зморшки та складки;
  • нечіткий овал обличчя;
  • рубці та шрами (в тому числі рубці постакне);
  • целюліт;
  • стрії;
  • зайві жирові відкладення (на обличчі та тілі).

Протипоказання до RF-ліфтингу

Серед протипоказань виділяють:

  • патологію сполучної тканини;
  • гостру форму вірусних або бактеріальних станів, а також хронічних захворювань;
  • вагітність, лактація;
  • рани, садна, екземи, активний запальний процес на шкірі в місці планованої маніпуляції;
  • злоякісні процеси;
  • декомпенсована стадія цукрового діабету;
  • встановлений у пацієнта кардіостимулятор, металеві імплантанти на тілі.

RF-ліфтинг обличчя: особливості проведення процедури

Процедура досить комфортна, в ході маніпуляції пацієнт відчуває легке поколювання і тепло. При низькому порозі чутливості РФ-ліфтинг можна проводити з локальною аплікаційною анестезією.

Через безліч мікроскопічних голок радіохвилі проникають в глибокі шари шкіри. Насадка з мікроголками є одноразовою, що повністю виключає будь-які ризики інфікування пацієнта. Процедура не провокує появу гематом, подряпин і інших пошкоджень шкіри. Мікропроколи регенеруються за 1-2 дні. Після ліфтингу може спостерігатися незначна набряклість тканин і легке почервоніння шкіри, що є нормальною реакцією організму на вплив голок і радіохвиль.

РФ-ліфтинг тіла: на яких ділянках можна проводити процедуру?

Процедуру по тілу проводять:

  • на боках, стегнах, сідницях, животі – для зменшення об’ємів, видалення целюліту і корекції розтяжок;
  • на внутрішній частині рук – для підтяжки шкіри;
  • на кистях рук – для омолодження.

Вікові обмеження

Процедуру для омолодження шкіри рекомендовано проводити після 35 років. Для усунення розтяжок і рубців РФ-ліфтинг може бути призначений з 20 років.

Скільки сеансів РФ-ліфтингу необхідно для видимого ефекту?

Виходячи зі стану шкіри, віку пацієнта і розв’язуваної проблеми, курс РФ-ліфтингу може складатися з 3-6 сеансів з інтервалами в 2-4 тижні. У період менопаузи коректніше говорити про 6 сеансів, оскільки зміна гормонального фону тягне більш стійкі зміни з боку шкіри. Курс ліфтингу рекомендовано повторювати не менше 1 разу на рік.

Як підготуватися до РФ-ліфтингу

Процедура не передбачає попередньої підготовки. Проводиться на очищену шкіру.

Етапи проведення RF-ліфтингу

Процедуру проводять після очної консультації з дерматологом та виключення можливих протипоказань:

  1. Шкіру зі слідами макіяжу очищають. При необхідності наносять аплікаційну анестезію.
  2. На ділянку майбутньої обробки наносять провідниковий гель.
  3. Послідовно обробляють шкіру насадкою з мікроголками.
  4. По завершенні наносять регенеруючий крем і надають рекомендації по реабілітаційному періоду.

Як доглядати за шкірою після проведення RF-ліфтингу?

Шкіра після процедури не вимагає особливого догляду. Перші 3 дні важливо не засмагати і не відвідувати лазні і сауни, а також не проводити будь-які інші процедури на ділянці. На шкіру важливо наносити зволожуючі засоби і перед виходом на вулицю крему з SPF фактором 30 і більше.

Чому важливо правильно вибрати клініку для РФ-ліфтингу?

Оскільки процедура мікроігольчатого РФ-ліфтингу відноситься до ряду інвазивних методик і в процесі відбувається проникнення голок до підшкірних структур, важливо проводити її в спеціалізованій клініці, де працюють лікарі-дерматологи. Також слід розуміти, що процедура не може бути занадто низька за ціною, що пояснюється високою вартістю змінної насадки з голками.

Резюмуючи, скажімо, що косметологічна клініка з хорошою репутацією, кваліфікованою лікарською командою та передовим обладнанням – запорука успішної процедури без негативних наслідків.

Поширені запитання:

Скільки коштує процедура РФ-ліфтинга для обличчя?

Відповідь:  Вартість процедури РФ-ліфтинга для обличчя становить 6000 грн.

Які можуть бути наслідки після RF-ліфтингу?

Відповідь:  Після процедури на шкірі перші 1-2 дні можуть бути почервоніння, набряклість, видно сліди від мікроголок.

Скільки триває реабілітація після RF ліфтингу?

Відповідь: Реабілітація становить 1-2 дні.

Як часто можна робити RF-ліфтинг обличчя?

Відповідь: Радіохвильовий ліфтинг слід проводити відповідно до рекомендацій дерматолога. Для корекції розтяжок – 1 раз в 14 днів, для омолодження обличчя і тіла – 1 раз на місяць.

Чи є у вас приклади проведення RF-ліфтингу До і Після?

Відповідь:  Оцінити результативність РФ-ліфтингу в нашій клініці можна по фото До і Після процедури.

Джерела:

  1. Stery W., Paus R., Burgdorf W. “Dermatology”. 
  2. Дєєв А.І., Ернандес Є.І. “Апаратні впливи різних модальностей в косметології та естетичній медицині”.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×