we speak english
Меню
Наші послуги

Реабілітація після мамопластики

Скільки триває реабілітаційний період?

Догляд в перші години після процедури

Догляд в перший тиждень після збільшення грудей

Найбільш часті питання про реабілітацію

Мамопластика є ефективним видом оперативного втручання з метою поліпшення естетичного вигляду грудей. Мамопластика проводиться для:

 • збільшення грудей;
 • зменшення грудей;
 • підтяжки грудей;
 • корекції форми і розміру ареол і соска;
 • корекції асиметрії;
 • корекції дефектів після травм або інших хірургічних операцій.

Мамопластика проходить під загальною анестезією. Операція триває в середньому 2-3 години, в залежності від складності та цілі втручання.

маммпоалстика в киеве реабилитация

Скільки триває реабілітаційний період?

Пластика грудей супроводжується розтином тканин і їх травмуванням при ендопротезуванні, а також наступним накладенням швів. Все це відбивається у період реабілітації пацієнток, вимагає деяких обмежень на протязі декількох післяопераційних тижнів.

Пацієнткам важливо уважно відслідковувати власне самопочуття, спостерігати за загоєнням післяопераційного рубця та слідувати всім призначенням оперуючого хірурга. Все це дозволить швидше досягти бажаного результату таскоротити період відновлення.

Основний реабілітаційний період займає близько 2-х місяців, а повне відновлення близько 6-12 місяців.

Догляд в перші години після процедури

Перший післяопераційний день пацієнтка перебуває в стаціонарі клініки під ретельним наглядом лікаря і медперсоналу. Може виникнути підвищення температури тіла як реакція на травмування тканин і больовий синдром. У цей період, як правило, лікарі призначають жарознижуючі та знеболюючі препарати, а також антибіотики з метою профілактики інфікування ран.

У перший день на пацієнтку надягають компресійний ліф, в якому їй слід бути близько 1 місяця постійно, потім ще місяць надягати на ніч. Вибір моделі компресійного бандажа проводять на консультації, примірку – перед операцією. У нашій клініці ми пропонуємо своїм пацієнткам італійську високоякісну операційну білизну з “правильною” компресією. Вона гіпоалергенна, не викликає дискомфорту, представлена в 3-х кольорах: білий, бежевий, чорний.

Пластичний хірург клініки Gold Laser Гіндич Ольга Андріївна про бандажі:

Компресійна білизна допомагає імплантам зайняти правильне положення та добре прижитися, а також нормалізувати кровообіг і дренаж лімфи.

Також після операції з’являється набряк тканин, виникають гематоми, відчувається біль в області грудей. На 3-4 перших години слід відмовитися від прийому рідини, на 5-6 годин – від прийому їжі. Перші кілька діб пацієнтці важливо перебувати в напівлежачому положенні.

У другий день хірург планує огляд пацієнтки, знімає дренажі, проводить перев’язку. До кінця 2-3 доби пацієнтку відпускають додому при позитивній динаміці відновлення.

Догляд в перший тиждень після збільшення грудей

Будучи в домашньому режимі, пацієнтці слід звести до нуля будь-які навантаження і підйом важких предметів. Спати дозволено тільки на спині протягом перших 2 місяців, щоб виключити ризик зсуву імплантів або травмування швів. Також заборонено приймати душ перший тиждень після маммопластики, так як в незагоєні рани може потрапити інфекція.

Перші 2 місяці хірург складає графік планових оглядів пацієнтки, щоб своєчасно оцінювати процес відновлення тканин, проводити перев’язки і обробки швів, знімати шви, коригувати або скасувати медикаментозне лікування.

Яких правил потрібно дотримуватися під час реабілітаційного періоду?

Перший тиждень не можна піднімати високо руки, щоб не спричинити зсув імпланта та розрив швів.

 • 30 днів заборонено піднімати важкості, водити автомобіль, фізично навантажувати м’язи верхнього плечового пояса та грудей.
 • 7 днів не можна приймати душ через ризик інфікування.
 • 2 місяці слід носити компресійний ліф для стабілізації стану грудей.
 • 2-3 місяці під забороною прийом ванни, купання в басейні або водоймах, відвідування лазні, сауни.
 • 2 місяці заборонено спати на животі та боці.
 • 14 днів не можна мати інтимну близькість щоб уникнути гормональних коливань і припливу крові до молочних залоз.
 • Близько 6 місяців протипоказано перегріватися, що негативно впливає на формування рубця.
 • До 1 року не можна засмагати, в тому числі в солярії.
 • Небажані різкі коливання ваги, так як вони можуть викликати розтягнення тканин.

Після операції на тілі залишається мікрорубець, по мірі загоєння тканин він регенерується і має вигляд тонкої смужки. Для його видалення можна проводити лазерну шліфовку через 6 місяців після втручання.

Найбільш часті питання про реабілітацію:

Коли можна починати фізичні навантаження й інтимне життя?

Відповідь: Перші 2 післяопераційні тижні заборонено водити автомобіль, мати сексуальні контакти. Спорт слід виключити на перший місяць, вправи з групою грудних м’язів можна проводити через 25 тижнів після пластики грудей.

Коли можна носити звичайну нижню білизну?

Відповідь: Перший місяць пацієнтці потрібно бути в медичному бандажному ліфі завжди. Другий місяць його можна надягати тільки на ніч, вдень носити звичайні м’які ліфи без кісточок.

Коли можна засмагати?

Відповідь: Фахівці не рекомендують засмагати раніше, ніж через рік після втручання.

Коли можна в душ, баню, сауну?

Відповідь: В душ можна з другого тижня, приймати ванну з 2-3 місяця, сауни і лазні відвідувати теж не раніше 3-го місяця.

Відновлення грудей після маммопластики багато в чому залежить від якості проведеної операції, індивідуальних особливостей організму пацієнтки, загального стану здоров’я і безлічі інших чинників. Тому вкрай важливо проводити операцію в клініці з високим рейтингом і досвідченими пластичними хірургами. У клініці Gold Laser ми з високим ступенем відповідальності підходимо до кожного нашого пацієнта і подарували чудову форму грудей більше ніж 1000 дівчат в Україні.

Джерела:

 1. United Kingdom National Health Service.
 2. The National Center for Biotechnology Information.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3.33 из 5)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×