we speak english
Меню
Наші послуги

Застосування гіалуронової кислоти в косметології

Користь гіалуронової кислоти

Корисні властивості гіалуронової кислоти

Застосування гіалуронової кислоти в косметології

Побічні ефекти від процедур і протипоказання

Протипоказання до ін’єкцій

гиалуроновая кислота киев

 Гіалуронова кислота (ГК) являє собою важливий компонент багатьох тканин тіла людини: шкіри, хрящів, кісток, нервової тканини, сполучної тканини суглобів.

Молекула ГК здатна притягнути і втримати близько 100 молекул води, що робить її по-справжньому унікальною. Іншими словами, кожна молекула гіалуронової кислоти – це мікрогубка, яка утримує воду, що забезпечує зволоження шкіри. Цікавий факт: на 50 кг маси тіла людини доводиться 10 грам гіалуронової кислоти.

Користь гіалуронової кислоти

Щоб розширити поняття користі гіалуронової кислоти і вивести його за рамки одного лише зволоження, звернемося до будови шкіри людини. Шкіра складається з трьох шарів: епідерміс, дерма і гіподерма. Епідерміс є зовнішнім видимим шаром. Його товщина становить в середньому 1 мм, на повіках – 0,1 мм, а на підошвах – до 2 мм. Гіподерма – це підшкірна жирова клітковина, яка запобігає втраті організмом тепла, виступає в якості енергетичного депо і має гормональну активність. У періорбітальній зоні гіподерма відсутня, тому саме там з’являються перші зморшки.

Дерма – це проміжний шар між епідермісом і гіподермою. Він складається з колагенових і еластинових волокон, клітинних елементів і фібробластів. Іншими словами, в цьому шарі синтезується колаген, еластин, гіалуронова кислота та інші елементи, які беруть участь у формуванні каркаса шкіри. Саме в епідермісі працює велика частина косметичних засобів для обличчя. Глибше епідермісу можуть проникнути виключно ін’єкційні препарати.

Лікар-дерматолог клініки Gold Laser Стародубцев Андрій Олександрович про ГК:

Властивості ГК залежать від довжини молекули. З віком і під впливом несприятливих факторів (УФ-випромінювання, шкідливі звички, незбалансоване харчування тощо) полімерні ланцюжки кислоти стають коротшими. Це негативно впливає на загальний стан шкіри, утримання нею вологи, тонус і пружність шкіри, на транспорт корисних речовин і мікроелементів по її каналах.

Корисні властивості гіалуронової кислоти

Коли в організмі природним шляхом сповільнюється ритм синтезу ГК, на допомогу приходить гіалуронова кислота нетваринного походження, яка виконує ряд корисних функцій.

  • Ефективне зволоження. Для наочності цієї властивості наведемо простий факт: 1 грам ГК здатний утримати 6 літрів води, що говорить про її гігроскопічність. Завдяки цій здатності перешкоджається втрата шкірою вологи і забезпечується її зволоження.
  • Регенерація шкіри. Гіалуронова кислота стимулює загоєння ран, оскільки створює сприятливі умови для підвищеної вологості. А це середовище є доброчинним для швидкого загоєння. До того ж, ГК скорочує ризик появи рубців.
  • Захист. ГК підсилює захисні властивості сполучних і епітеліальних тканин, запобігає негативному впливу UV-променів і утворенню вільних радикалів.
  • Зменшення прояву зморшок. Зморшки здатні вирівнюватися завдяки тяжінню вологи молекулою гіалуронової кислоти. За рахунок цього шкіра виглядає більш пружною і здоровою.
  • Поліпшення якості шкіри. Оскільки ГК активізує вироблення власного колагену і еластину, нейтралізує дію вільних радикалів, підтримує еластичність тканин, уповільнює процеси фотостаріння, забезпечує своєчасне харчування клітин шкіри, – шкіра на клітинному рівні отримує омолоджуючий ефект.
  • Допомога проблемній шкірі. Серед властивостей ГК розрізняють її властивість знижувати запалення. Крім того, вона гіпоалергенна. Препарати з вмістом гіалуронової кислоти дають хороші результати в терапії проблемної шкіри.

Застосування гіалуронової кислоти в косметології

Ми з’ясували, що на різних шарах шкіри ефективними будуть засоби різного роду: на епідермісі – доглядові креми, маски, сироватки, гелі; в дермі – препарати ін’єкційного характеру. Доглядові косметичні засоби містять високомолекулярну ГК, завдяки чому зволожують, заспокіюють шкіру, покращують її тонус і перешкоджають випаровуванню вологи. Ін’єкційні препарати містять гіалуронову кислоту з низькою молекулярною масою, яка легко проникає в глибокі шари шкіри і надає антивікову дію: стимулює вироблення власної ГК, колагену і еластину в дермі. Препарати, у формулі яких присутня ГК високої концентрації, використовуються в наступних сучасних ін’єкційних методиках в медицині:

  • мезотерапія;
  • біоревіталізація;
  • редермалізація;
  • біоармування;
  • контурна пластика.

Біоревіталізація

Являє собою мікроін’єкції біоревіталізанта – гелю з ГК – для стимуляції неоколлагенеза, власної ГК і глибокого зволоження шкіри. Мінімальні дозування препарата, введені підшкірно на відстані 3-7 мм один від одного, дозволяють нормалізувати гідробаланс в епідермісі і досягти швидкого терапевтичного і зволожуючого ефекту. Після уколів біоревіталізанта на шкірі 2-3 дня помітні папули – ущільнення, викликані потраплянням під шкіру гіалуроната, що провокує скупчення рідини. Процедуру назначають виходячи зі стану шкіри, призначають курсом з 1-5 сеансів з інтервалом в 2-4 тижні.

Мезотерапія

При мікроін’єкції мезотерапії використовується коктейль, в складі якого ГК і допоміжні препарати: рослинні екстракти, вітаміни, амінокислоти, пептиди, антиоксиданти тощо. Вибір допоміжних компонентів для ін’єкцій безпосередньо обумовлений проблемою, яку потрібно усунути. Процедура має накопичувальний ефект. В середньому, рекомендовано проводити 3-10 ін’єкцій мезопрепаратів з інтервалом 7-10 днів для досягнення стійкого терапевтичного результату.

Редермалізація

Ця ін’єкційна процедура передбачає введення гіалуронової і бурштинової кислот в дермальні шари з метою відновлення шкіри. Комплекс кислот запобігає зневодненню шкіри і блокує дію вільних радикалів – “активаторів” процесів старіння. Курс процедур редермалізації підбирається індивідуально, в середньому рекомендовано пройти 3-6 сеансів з частотою в 2-4 тижні.

Контурна пластика

У контурній пластиці ГК виконує роль філлера (наповнювача). Гель з висококонцентрованою ГК в’язкий, його вводять в зморшки й інші нерівності з метою заповнити і вирівняти ділянки: носогубні складки, кісетні зморшки, зморшки чола, носослізної борозни. Філлери високої щільності використовуються в якості волюмізаторів – для створення додаткового обсягу в місцях з його недоліком і формування нових контурів обличчя: контурінг скул, підборіддя, скроневої зони, “кутів молодості”, збільшення губ. В середньому, дермальний філлер статичний в зоні введення 6-12 місяців.

Біоармування

Це процедура відновлення контурного обрису овалу обличчя гіалуроновим біогелем. Армуючі ін’єкції проводяться згідно хірургічним векторам: вертикально і горизонтально. Дана схема “прошивки” гелем в техніці “сітка” дозволяє створити міцний підтримуючий каркас з гіалуронової кислоти. Навколо гіалуронових “ниток” активізується процес неоколлагенеза, що дає пролонгований ліфтинговий ефект.

Побічні ефекти від процедур і протипоказання

Кожна з ін’єкційних методик, які передбачають введення ГК в шари шкіри, вважається абсолютно безпечною, однак існують ризики незначних ускладнень, про які варто згадати.

  • Алергічна реакція. В сучасних ін’єкційних препаратах використовується очищена ГК нетваринного походження. Однак, люди з гіперчутливістю до одного з компонентів препарату можуть бути схильні до алергічних реакцій після ін’єкції.
  • Гематоми. Оскільки кровопостачання обличчя і зони під очима активне, а ін’єкції передбачають введення під шкіру голок, то існує ризик незначних гематом в зоні обробки.
  • Набряклість. Оскільки ГК притягує воду, то набряклість в зоні ін’єкції є нормальним наслідком і д нього варто ставитися спокійно. Потрібно всього кілька днів для того, щоб набряк від ін’єкції спав.

Протипоказання до ін’єкцій

До кожної з ін’єкційних процедур, про які йшла мова вище, існує ряд протипоказань:

  • гострі хронічні та вірусні захворювання;
  • аутоімунні захворювання;
  • алергія на компоненти препаратів;
  • шкірні хвороби в зоні обробки;
  • схильність до утворення келоїдних рубців;
  • вагітність і лактація;
  • інсулінонедостатність;
  • порушення згортання крові.

Лікарі клініки Gold Laser працюють виключно з сертифікованими в Україні ін’єкційними препаратами в новітніх техніках виконання. Довірте свою красу професіоналам!

Джерела:

  1. Web MD, What You Should Know About Wrinkle Fillers.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×