we speak english
Меню
Наші послуги

Плазмоліфтинг: що це та основні секрети

Що таке плазмоліфтинг?

Навіщо потрібен плазмоліфтинг і який ефект дає?

Принцип дії плазмоліфтінга?

На яких ділянках тіла можна робити процедуру плазмоліфтінга?

Показання для процедури плазмоліфтінг

Плюси і мінуси процедури плазмоліфтінг

Протипоказання плазмоліфтінга обличчя

Чи безпечна процедура плазмоліфтінга або кому не можна робити?

З якого віку рекомендована процедура плазмоліфтінга?

Скільки коштує процедура плазмоліфтінга обличчя, волосся і від чого залежить ціна?

Этапы проведения процедуры

Сколько длится и есть ли реабилитационный период?

Як доглядати за шкірою після плазмоліфтінга обличчя в домашніх умовах?

Як часто потрібно повторювати процедуру?

Коли буде видно ефект і скільки він триває?

Напевно кожен чув про плазмоліфтінг або як його ще називають плазмотерапія або PRP-терапія (Platelet-rich plasma). Така складна назва викликає безліч питань і побоювань. У статті ми розкриємо головні шляхи впливу плазмотерапіі на здоров’я шкіри і знайдемо відповідь на питання “Чому у плазмоліфтінга практично немає протипоказань?”.

Що таке плазмоліфтінг?

Плазмоліфтінг – ін’єкційне лікування шкіри, волосся, пошкоджених зв’язок, м’язів, сухожиль, кісток власною аутоплазмою пацієнта. Аутоплазма – це субстанція, , яку одержують шляхом центрифугування взятої венозної крові людини. Плазма багата тромбоцитами, які містять гормони росту і прискорюють метаболізм в організмі. Збагачену плазму шляхом ін’єкції вводять в ділянку з ушкодженою структурою. Таким чином, PRP-терапія активізує процес відновлення клітин, в той час як при її ін’єкційному введенні мікроголки стимулюють швидку регенерацію.

Навіщо потрібен плазмоліфтінг і який ефект дає?

З точки зору естетичної косметології, плазмоліфтінг використовується в терапії шкірних патологій і при ряді тріхологічних проблем. Як згадувалося вище, тромбоцити містять гормони росту і спеціальні білки, які сприяють загоєнню, ініціюють нове утворення кровоносних судин і стимулюють клітини для регенерації нової тканини.

Уколи власної плазми використовуються для омолодження обличчя, шиї, декольте, кистей рук, а також для терапії рубцової тканини, в тому числі стрій. PRP-терапія стимулює шкіру до продукування нового колагену, тим самим в результаті спостерігається поліпшення кольору і рельєфу, коригуються дрібні зморшки, відновлюється шкіра з рубцями, розтяжками, слідами постакне. Плазмотерапія ефективна і при лікуванні алопеції (випадіння волосся). Фактори зростання стимулюють оновлення клітин і волосяні фолікули. Завдяки ін’єкцій PRP можна збільшити товщину волосся, їх кількість і довжину фази зростання.

Принцип дії плазмоліфтінга?

На підготовчому етапі до плазмотерапії лікар-дерматолог робить забір крові з вени пацієнта, поміщає її в пробірку і центрифугує. Завдяки центрифугуванню плазма відокремлюється від крові. Отримана плазма містить велику концентрацію стовбурових клітин, чинників зростання, білків і тромбоцитів – клітин, які регенерують пошкоджені тканини. Потрапляючи в шкіру при плазмотерапіі, тромбоцити запускають регенеративні процеси, поліпшують трофіку корисних компонентів, активізують імунні та інші процеси, прискорюють неоколлагенез (процес природного вироблення організмом колагену й еластину).

Плазмолифтинг киев 2На яких ділянках тіла можна робити процедуру плазмоліфтінга?

Як процедура для поліпшення стану шкіри або лікування таких дефектів, як розтяжки, рубці, шрами, пігментація, знижений тонус, плазмотерапія може бути проведена на проблемних ділянках тіла. В основному, розтяжки формуються на животі, боках, грудях, стегнах, сідницях. Недолік тонусу, пігментація і рубці можуть бути абсолютно на будь-яких ділянках тіла. Як правило, жінки більш стурбовані старінням зон шиї, декольте, грудей і кистей рук. У цих зонах ін’єкції PRP дозволяють прибрати в’ялість, пігментацію, нерівномірність рельєфу, в цілому омолодити шкіру.

Показання для процедури плазмоліфтінг

PRP-терапія є багатовекторною процедурою. Вона показана для терапії:

  • фото- і хроностаріння: зморшок, пігментації, сухості, в’ялості шкіри;
  • дерматологічних проблем: екземи, псоріазу, атопічного дерматиту тощо;
  • акне, постакне, прищів;
  • рубців, шрамів;
  • розтяжок (стрій);
  • запальних процесів на шкірі;
  • порідіння волосся, випадання, алопеції (облисіння);
  • тонкого, ламкого та сухого волосся;
  • себорейного дерматиту, лупи тощо.

Плюси і мінуси процедури плазмоліфтинг

Висока ефективність плазмоліфтинга підкріплюється рядом його незаперечних переваг, що робить його вкрай популярним на сьогоднішній день. Серед переваг:

  • відсутність ризику зараження організму, тому що використовується власна аутоплазма людини;
  • відсутність алергічних реакцій і відторгнення;
  • відсутність побічних ефектів;
  • найкоротший реабілітаційний період;
  • немає обмежень за віком;
  • результат помітний після першого сеансу;
  • широкий спектр зон для введення PRP: шкіра обличчя, шиї, декольте, волосистої частини голови, кистей рук, тіла;
  • можливість комбінування плазмотерапіі з іншими омолоджуючими методиками;
  • пролонгований результат омолодження і лікування шкіри.

Резюмуючи, скажімо, що плазмоліфтінг вражає кількістю переваг. Але варто згадати і про недоліки, які варто врахувати перед процедурою ін’єктування плазми.

Мінуси плазмотерапіі:

  • ймовірність короткочасної появи гематоми, почервоніння, легкої набряклості;
  • дискомфортні відчуття при проколах голкою;
  • необхідність в курсовому підході (мінімум 5 сеансів);
  • відкладений ефект – перший результат помітний через 1-2 тижні після ін’єкції;
  • наявність протипоказань.

Протипоказання до плазмоліфтінга обличчя

Серед станів організму, при яких протипоказаний плазмоліфтинг, виділяють:

  • онкологічні захворювання;
  • пухлини доброякісної природи вимісці ін’єкції;
  • захворювання крові;
  • патологія згортання крові;
  • інфекційні захворювання;
  • цукровий діабет в стадії декомпенсації;
  • вагітність і лактація;
  • хронічні захворювання в стадії загострення;
  • епілепсія;
  • схильність до утворення келоїдних рубців;
  • ранова поверхня, запалення, порізи в місці планованих уколів;
  • прийом антибіотиків тетрациклінового ряду.

Чи безпечна процедура плазмоліфтингу або кому не можна робити?

Оскільки при плазмоліфтингу в організм пацієнта вводиться ін’єкція його власної плазми, то ризик відторгнення введеного матеріалу, несумісності, алергічної реакції, інфікування ВІЛ або вірусним гепатитом повністю виключений. Мікроін’єкції проводяться в присутності пацієнта, який може контролювати кожен етап. Ризик випадкового введення плазми іншої людини також виключений.

Процедуру не проводять особам, хворим на онкологію, вагітним, матерям, що годують. Відстрочити на 2 тижні ін’єкції власної плазми рекомендовано тим пацієнтам, які перенесли ГРВІ та кишкові інфекції. Жінкам не рекомендується проводити PRP під час менструації, тому що в цей період спостерігається зміна складу крові і високий ризик появи надмірної кількості гематом.

З якого віку рекомендована процедура плазмоліфтинг?

Ін’єкції плазми під шкіру по обличчю і тілу та в волосяну частину дозволені з 18 років. Прийняти рішення про доцільність процедури пацієнт повинен спільно з лікарем-дерматологом в рамках очної консультації.

Коли ж мова йде про відновлення м’язів, суглобів, зв’язок і сухожиль, PRP може бути проведена в будь-якому віці з призначення лікаря.

Скільки коштує процедура плазмоліфтінг обличчя, волосся і від чого залежить ціна?

Вартість плазмотерапіі залежить від рівня клініки, компетенції лікаря, якості обладнання і пробірок для крові та інших важливих факторів. У Києві ціна на плазмоліфтінг обличчя та волосся починається від 1500 гривень за одну процедуру. Проводити PRP в салоні краси небезпечно, бо там не завжди можуть бути дотримані санітарні норми і часто працюють не лікарі-дерматологи.

Етапи проведення процедури

Процедура плазмоліфтінг проводиться в наступній послідовності:

  • Лікар очищає шкіру пацієнта, при необхідності наносить анестетик.
  • З вени пацієнта робиться забір крові і вона поміщається в спеціальні пробірки.
  • Пробірки з кров’ю встановлюють в центрифугу.
  • Кров центрифугирують 5-10 хвилин для відділення червоних кров’яних тілець і плазми.
  • Плазму, збагачену тромбоцитами, вилучають з пробірок стерильними шприцами, далі без зволікання її вводять в проблемні ділянки обличчя, тіла або волосисту частину голови шляхом ін’єкцій.

Скільки триває і чи є реабілітаційний період?

За часом процедура займає близько 30-60 хвилин. Відновлення після сеансу займає не більше доби. За цей час зникає почервоніння шкіри і регенеруються сліди від голок.

Як доглядати за шкірою після плазмоліфтінга обличчя в домашніх умовах?

Перші дні після PRP на шкіру обличчя і тіла потрібно наносити заспокійливі, регенеруючі засоби, протирати шкіру розчином хлоргексидину, використовувати зволожуючі засоби, виключити декоративну косметику. При лікуванні проблем волосся плазмою не рекомендоване мити голову першу добу після сеансу. Фарбування дозволено через 1,5-2 тижні після. Також важливо протягом 2-х тижнів не засмагати, не відвідувати сауну, солярій, басейн. Рекомендовано пити більше води до і після сеансу, а також дотримуватися вітамінізованої дієти.

Плазмолифтинг киев

Як часто потрібно повторювати процедуру?

Необхідна кількість сеансів в курсі і сама кількість курсів на рік визначає лікар, виходячи з показань. Як правило, курс плазмоліфтінга складається з 5-10 сеансів з інтервалами в 10-21 день.

Коли буде видно ефект і скільки він триває?

Лікар-дерматолог клініки Gold Laser Хворостенко Марія Євгенівна про плазмотерапію:

Перші позитивні результати від плазмотерапії видно вже після першого сеансу, через 7-10 днів. Шкіра обличчя стає більш зволоженою, зменшуються почервоніння і висипання, якщо такі були, рельєф стає більш гладким, світлішають пігментні плями. На волосистій частини голови зменшується виділення себума, поліпшується стан при лупі.

Повноцінно оцінювати результативність плазмоліфтінга можна після курсу з 5-10 сеансів. Залежно від проблеми, таких курсів на рік може знадобитися 1-2. У деяких випадках дерматологи призначають підтримуючі процедури між курсами. Тривалість ефекту безпосередньо пов’язана з післяпроцедурним доглядом за шкірою обличчя або волоссям і дотриманням всіх рекомендацій лікаря.

Ознайомитися з результатами плазмоліфтінга, проведеного дерматологами нашої клініки, можна по фото До та Після.

Джерела:

  1. Principles and Methods of Preparation of Platelet-Rich Plasma: A Review and Author’s Perspective, Rachita Dhurat, MS Sukesh.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×