we speak english
Меню
Наші послуги

Пересадка волосся: що це і як готуватися до операції

Алопеція що це і хто в зоні ризику?

Причини випадіння волосся

З якого віку можна робити операцію з пересадки волосся

Види операцій з трансплантації волосся

Показання до пересадки волосся

Протипоказання

Що таке графт? І як відбувається підрахунок кількості графтов?

Етапи підготовки до операції

Реабілітація

Обмеження або як доглядати за волоссям після операції?

Поширені запитання

Алопеція що це і хто в зоні ризику?

Алопеція – це патологічний стан, який представляє собою надмірне випадіння волосся. Захворювання, що провокує облисіння, може бути і у чоловіків, і у жінок. На перший погляд алопеція вважається не серйозним естетичним недоліком, однак досить часто вона призводить до психоемоційної напруги і знижує якість життя.

Трихологія розділяє алопецію на рубцову і нерубцову.

Рубцова алопеція – це безповоротна втрата волосся, яка викликана атрофічними і запальними процесами, які призвели до повного руйнування волосяних фолікулів.

Нерубцова алопеція – доводиться приблизно на 90% всіх трихологічних патологій. Серед видів нерубцової алопеції виділяють:

  • дифузну – рівномірне випадіння волосся по всій волосистій частини голови;
  • гніздну – осередкове облисіння;
  • андрогенетичну – рівномірне випадіння волосся в лобовій і тім’яній частках.

Причини випадіння волосся

Рубцова алопеція виникає внаслідок відмирання волосяних фолікулів від:

  • інфекційних і аутоіммунних хронічних захворювань;
  • фолікуліту;
  • мікоза шкіри голови;
  • пухлин;
  • гнійних запалень;
  • опіків;
  • травм механічної і хімічної природи;
  • з генетичних причин.

Причиною нерубцової алопеції може бути:

  • генетична схильність;
  • імунні й аутоімунні захворювання;
  • ендокринні захворювання;
  • нестача вітамінів в організмі;
  • порушення шлунково-кишкового тракту;
  • гострі або тривалі стресові стани;
  • гормональні порушення.

Причиною андрогенної алопеції, яку діагностують у 50% чоловіків і 20% жінок після 50-и років, є генетика та гормони. При такому вигляді облисіння відновити волосяний покрив можна тільки за допомогою пересадки волосся. Пересадка волосся – це процедура, яка передбачає вилучення волосяних фолікулів (графтів) з донорської зони (потилиці або бічних зон голови) і вживлення їх в ділянки облисіння. Пересадка по праву може бути названа “передовим методом”, вона в найкоротші терміни дозволяє домогтися гарантовано позитивного результату.

З якого віку можна робити операцію з пересадки волосся

Лікування облисіння за допомогою пересадки (трансплантації) передбачає використання власного волосся пацієнта. Відновлювальна пересадка волосся може бути рекомендована всім пацієнтам, які спостерігають рясне порідіння волосся і облисіння. Необхідно розуміти, що звернутися за допомогою важливо якомога раніше.

 

З технічної точки зору будь-які вікові обмеження до пересадки відсутні. Трансплантація може знадобитися і бути проведена навіть дитині, яка, наприклад, втратила частину волосся після хірургічного втручання, через опіки і травми тощо. Іншими словами, пересадка може проводитися з дитячого віку. Але, коли мова йде про необхідність трансплантації при андрогенній алопеції (так званому чоловічому типі облисіння), підхід до процедури змінюється. Відправною віковою точкою для пересадки в разі андрогенного облисіння є вік 18 років за умови, що активний процес випадіння волосся завершено.

Види операцій з трансплантації волосся

Міжнародне Спільнота Відбудовної Хірургії Волос (ISHRS) виділяє 2 головні методики трансплантації волосся:

  • Клаптикову або шовну FUT, він же STRIP метод (від англ. Strip – клапоть). Лікар відокремлює клапоть шкіри на потилиці пацієнта, далі з нього нарізає графти і виділяє волосяні фолікули. Один графт включає один або кілька волосяних фолікулів. Фолікули вручну або із застосуванням спеціального апарату – імплантера імплантують в ділянку з облисінням. Техніка дуже травматична і хвороблива, характеризується тривалим відновленням і ризиком рубцювання тканин.
  • Безшовна FUE. Хірург вилучає з донорської зони кожен графт окремо, використовуючи спеціальний апарат, і вводить в ділянку з недоліком волосся за допомогою імплантера з обов’язковим дотриманням напрямку росту волосся. Такий метод є найбільш прогресивним і практично не інвазивним. Проводиться амбулаторно під місцевим знеболенням.

У клініці Gold Laser хірурги-трансплантологи проводять пересадку волосся безшовним і нетравматичним методом FUE. Графти після трансплантації не відторгаються, оскільки є біоматеріалом пацієнта. Волосся зберігає свій колір, структуру та темп зростання.

Показання до пересадки волосся

Трансплантація показана:

  • коли консервативні методи лікування алопеції вже випробувані і не дали бажаного результату;
  • коли в бажаній зоні неможливий ріст волосся через травми, опіки, татуювання тощо;
  • коли у пацієнта є бажання скоригувати лінію росту волосся;
  • коли є бажання або необхідність зробити густіші брови, вії або бороду.

Протипоказання

Пересадка волосся протипоказана пацієнтам при:

  • цукровому діабеті в стадії декомпенсації;
  • онкології;
  • гострих формах інфекційних захворювань;
  • коагулопатії;
  • вагітності та в період годування груддю;
  • гіпертонії;
  • алергії на місцеві анестетики;
  • нестачі волосся в донорській зоні.

Що таке графт? І як відбувається підрахунок кількості графтів?

Ми згадували термін “графт” раніше і зараз дамо більш розгорнуте уявлення що це таке. Графт – це медичний термін, який використовують, називаючи невелику ділянку шкіри, на якій може зростати від 1 до 4 волосків. Розмір його від 0,8 до 3,5 мм. При пографтній пересадці хірург вилучає графт спеціальним інструментом (панчем), схожим на порожню ін’єкційну голку, при цьому цілісність кореневої системи не порушується. Крихітні мікроотвори від панча регенеруються за кілька днів. Підрахунок графтів для пересадки команда трансплантологів проводить вручну. Кожен виділений графт перед введенням в реціпієнтну зону (зону з облисінням) обробляють в спеціальному розчині, далі імплантують за допомогою мікрохірургічного FUE-інструменту у вигляді ручки.

Етапи підготовки до операції

  1. Консультація і оцінка об’єму робіт. Пересадка волосся можлива тільки після очної консультації з хірургом-трансплантологом. На консультації буде зібраний анамнез, визначена доцільність втручання, зроблений прорахунок кількості необхідних графтів, при необхідності – призначені передопераційні аналізи.
  2. Діагностика. Комп’ютерна або лабораторна діагностика дозволить виявити причини алопеції. Також під час обстеження може бути виявлено, що пацієнтові рекомендовано пройти курс плазмотерапіі з метою поліпшення стану волосяних фолікулів і активізування процесу оновлення клітин, відповідальних за ріст волосся.
  3. Аналізи. Фахівцем може бути призначений аналіз на наявність інфекційних захворювань (ВІЛ, гепатити В і С, сифіліс тощо), загальний аналіз крові.

Виходячи зі складності ситуації, ступеня і типу облисіння лікар-трансплантолог може призначити допоміжні процедури до і після пересадки, такі, як плазмотерапія або мезотерапія. Якщо об’єм для пересадки перевищує 4000 графтів, така операція може бути проведена в кілька етапів. На першому і наступних етапах трансплантують 3000-4000 графтів, склавши попередній графік.

Реабілітація

Пластичний хірург клініки Gold Laser Огородник Ярослав Петрович:

Після безшовної пересадки FUE-методом у пацієнта можлива набряклість донорської і реципієнтної зон, почервоніння, легка кровоточивість мікроотворів, можливі дискомфортні або больові відчуття. Такі симптоми супроводжують перші 3-5 днів після втручання.

У цей період пацієнтові дозволено приймати знеболюючі засоби. Мікроотвори регенеруються швидко – за 9-14 днів. Пересаджене волосся почне рости в перший післяопераційний тиждень. За 3-4 тижні починається фізіологічний процес оновлення і стресового випадіння волосся. Це норма. Нове волосся з пересаджених фолікулів відновлює зростання через 2-3 місяці після пересадки. Темп росту волосся аналогічний темпу до операції. До 8-12 місяця волосся в пересаджених фолікулах повністю замінюється і відростає. У цей час можна оцінювати остаточний результат трансплантації.

Обмеження або як доглядати за волоссям після операції?

Миття. Перше миття голови має бути не раніше 3-х днів після операції. Шампунь слід наносити легкими рухами, щоб уникнути пошкодження волосся. Вода повинна бути помірно теплою. Рушник краще використовувати з м’якої вологопоглинаючої тканини. Волосся потрібно промокати злегка торкаючись рушником.

Сон. Перша доба після операції пацієнтові дозволено лежати виключно на спині, бажано замість подушки використовувати валик.

Загальні рекомендації. Перші 3-4 тижні пацієнту важливо виключити активні фізичні навантаження, щоб уникнути зайвого потовиділення. Також слід відмовитися від відвідування басейну, сауни, лазні, солярію, від використання гарячого фена. При виході на вулицю слід захищати голову, вдягаючи легкі, нещільно прилеглі головні убори.

Поширені запитання

Чи боляче робити пересадку волосся?

Відповідь: Процедура безболісна. Проводиться під місцевим знеболенням.

Як довго зберігається ефект?

Відповідь: Пересаджені з потилиці волосяні фолікули стійкі до випадання. Близько 90% пересаджених волосяних фолікул приживаються і ростуть на новому місці. Вони залишаються назавжди.

Скільки триває операція з пересадки волосся?

Відповідь: Тривалість безпосередньо залежить від планованого об’єму, тобто числа графтів. Як правило, операція займає 4-8 годин.

Скільки коштує пересадка волосся і від чого залежить?

Відповідь: Ціна операції залежить від обраного об’єму графтів, а також від довжини трансплантованого волоска. При повному вистриганні і донорської і зони трансплантації вартість 1 графта становить 26 грн. При частковому вистриганні (стрижеться тільки донорська частина) вартість 1 графта 35 грн. Без вистригання (тобто зі збереженням наявної довжини волосся) ціна 1 графта 75 грн.

Чи може бути пересадка волосся невдалою?

Відповідь: Пересадка волосся може бути невдалою тільки в тому випадку, якщо її провів недосвідчений лікар або ж пацієнт не дотримувався післяопераційних рекомендацій хірурга.

Джерела:

  1. Follicular Unit Extraction Hair Transplant. National Center for Biotechnology Information, U.S. National Library of Medicine.
  2. Hair Transplants: What to Expect. WebMD LLC.
  3. Hair transplant. MedlinePlus Medical Encyclopedia.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (5.00 из 5)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×