we speak english
Меню
Наші послуги

Основні причини випадіння волосся

Причини випадіння волосся

Корисні поради по догляду за волоссям

Існує думка, що випадіння волосся, йог ламкість, стоншення, сухість тощо призводять до стресових станів їх власників і асоціюються з втратою привабливості. Основною та непростою з точки зору терапії є проблема облисіння. За станом волосся можна робити перший висновок про здоров’я людини, іншими словами, “волосся” – дзеркало організму. Облисіння чи випадіння волосся є результатом хвороби, нездорового способу життя, нестачі вітамінів та інших корисних елементів. Випадіння являє собою величезну проблему не тільки для жінок, але й для чоловіків. Однак, з цією патологією можна і потрібно боротися. І перше, що слід зробити – виявити причину випадіння.

Причини випадіння волосся

Випадіння служить реакцією організму на фактори, представлені в списку:

  • Депресія, емоційні потрясіння. Через 3-5 місяців після пережитого стресу волосяні фолікули можуть передчасно перейти з фази зростання (анагена) в фазу спокою (катаген), далі – до фінальної стадії життєвого циклу – випадіння волосся (телогену). Іншими словами, має місце вплив гормону стресу (кортизолу) на життєздатність волосся.
  • Незбалансоване харчування. Прискорити зростання волосся і зупинити його втрату допоможе збалансований раціон. Оздоровче меню повинно містити виключно натуральні та свіжі продукти: авокадо, лосось, петрушку, кріп, кінзу, рукколу, кефір, ряжанку, свіжі йогурти, сир і сметану, сочевицю, нут, моркву тощо. Від солінь, смаженої, жирної, гострої їжі, газованих напоїв, алкоголю і солодощів слід відмовитися. Так як білок є будівельним матеріалом для нових волосків, його концентрація в щоденному раціоні повинна бути не менше 30%. Для заповнення білка в організмі рекомендовано вживати курку, індичку, яловичину, морську рибу, яйця.
  • Прийом антибіотиків, ліків. Медикаментозні препарати, в тому числі антибіотики, опосередковано впливають на волосяні цибулини, при цьому прямим чином впливають на загальний стан організму. Зокрема антибіотики порушують мікрофлору кишечника та провокують дисбактеріоз. Це тягне слабшання захисного бар’єру в кишківнику та порушення процесів обміну речовин і роботи імунної системи. Відбувається токсикация організму, волосяних фолікул зокрема.
  • Гормони. Недолік або надлишок гормонів (естрадіолу, естрогену, соматотропіну, тиреотропного гормону, мелатоніну, прогестерону) стають причиною порідіння волосся.
  • Неправильний догляд і травмуючі укладки. Часте фарбування, хімічна завивка, некоректний догляд за волоссям позначаються на загальному здоров’ї волосся, а також можуть погіршити проблему випадіння. Тугі хвости сприяють порушенню кровообігу шкіри голови, ослабленню волосяних фолікул, що тягне за собою смерть фолікула.
  • Авітаміноз. У 90% жінок проблема втрати волосся пов’язана з дефіцитом заліза, цинку й амінокислоти лізина. Без вітамінів неможливе повноцінне функціонування клітин, з яких складаються тканини і волосся.
  • Анемія. Анемія (недокрів’я) – це патологічний стан кисневого голодування тканин. Ознакою анемії майже завжди є випадіння волосся, його ламкість і неслухняний вигляд.
  • Генетика. Гени, успадковані від батьків, визначають, ймовірність алопеції (облисіння) у чоловіків в 80% випадків. Для жінок також властиво втрачати густоту волосся, якщо один з батьків був схильний до алопеції.

Корисні поради по догляду за волоссям

Ріст волосся починається глибоко під шкірою, де волосяна цибулина живлеться вітамінами та мінералами, які надходять в організм з продуктами харчування. Важливо включати в раціон продукти, що містять біотин, залізо, цинк і вітамін А, В, С, Омега-3 жирні кислоти. А саме корисними будуть: гарбуз, гарбузове насіння, лосось, шпинат, авокадо, лохина, яйця, сочевиця, устриці, морква, броколі.

 

Гігієна і догляд – це другий ступінь здоров’я волосся. Володарям сухої або жирної шкіри голови, а також тим, хто часто захоплюється засобами для укладки, слід проводити процедуру пілінгу для видалення частинок себума, лупи тощо, які ускладнюють зростання волосся.

Лікар-дерматолог клініки Gold Laser Корнійчук Аліна Анатоліївна зазначає:

Існує три типи волосся: нормальне, сухе і жирне. Для кожного з типів передбачений окремий догляд. Тому власники сухого волосся повинні віддавати перевагу зволожуючим засобам (шампуням, бальзамам, маскам), при жирному волоссі – засобам для догляду за жирною шкірою голови

Плазмотерапія – ін’єкція збагаченої тромбоцитами власної плазми пацієнта для активізації процесу регенерації клітин, стимуляції колагенових волокон, судинних стінок, волосяних фолікулів і активації власних стовбурових клітин пацієнта.

Мезотерапія – ін’єкційна методика, при якій під шкіру волосистої частини голови вводять мезотерапічний коктейль. Коктейль збагачений вітамінами і амінокислотами, які в комплексі поліпшують кровопостачання і живлення волосяних цибулин. Процедура спрямована на продовження фази активного росту волосся, рішення проблеми алопеції, насичення клітин шкіри голови вітамінами і мікроелементами.

LED терапія – вплив на волосяні цибулини променем когерентного світла. В результаті впливу посилюється капілярний кровообіг, що призводить до насичення клітин голови киснем та іншими поживними елементами, а також активізує зростання волосяного покриву. LED терапія дає протизапальний, стимулюючий, імуностимулюючий і регенеруючий ефект.

Красиве і здорове волосся – це результат комплексного догляду. Якщо проблеми з волоссям носять хронічний характер, а вирішити їх потрібно швидко, рекомендовано звернутися до фахівців для діагностики і терапії. Відділ трихології клініки Gold Laser успішно бореться із захворюваннями волосся і волосистої частини голови. На консультації з лікарем-трихологом Вам буде проведена діагностика і призначений перелік аналізів, щоб з’ясувати чому почало випадати волосся, а також обрано оптимальний метод лікування. Довірте здоров’я свого волосся професіоналам!

Джерела:

  1. Hair biology sourse.
  2. Treatment – approaches to treating pattern baldness and promoting hair growth index.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×