we speak english
Меню
Наші послуги

Ліпофілінг: що це і де застосовується?

Ліпофілінг: що це за процедура і що лежить в її основі?

Для яких ділянок тіла актуальний ліпофілінг

Переваги ліпофілінга як методу коригування обличчя та тіла

Показання до ліпофілінга

Протипоказання

Вікові обмеження до ліпофілінга

Етапи ліпофілінга

Скільки триває процедура ліпофілінга?

Реабілітаційний період після проведення процедури

Як вибрати клініку для проведення ліпофілінга?

Бажання самовдосконалення – це те, що рухає сучасними жінками і чоловіками по всьому світу, які звертаються до фахівців зі сфери косметології і пластичної хірургії. Однією з найбільш безпечних, малоінвазивних, але при цьому вкрай ефективних процедур для обличчя і тіла, є ліпофілінг. Поговоримо про його переваги й нюанси в цій статті.

Ліпофілінг: що це за процедура і що лежить в її основі?

Ліпофілінг – це вид оперативного втручання з метою моделювання обличчя і ділянок тіла шляхом пересадки власної жирової тканини пацієнта із зони її надлишкового відкладення в зону корекції. Обов’язковою умовою для ліпофілінга є наявність достатніх резервів жирової клітковини в донорських зонах: сідниці, стегна, живіт. За допомогою нього можна всього за один сеанс змінити контури і об’єм частин тіла (сідниці, груди, гомілки, великі статеві губи тощо) і зон обличчя (вилиці, підборіддя, губи), а також скорегувати посттравматичні дефекти підшкірних м’яких тканин.

Для яких ділянок тіла актуальний ліпофілінг

Жирова клітковина являє з себе ідеальний наповнювач для м’яких тканин організму, тому її з рівною часткою успіху вводять як в зони по тілу, так і в ділянки обличчя, а також в рубцову тканину. Все, що потрібно лікарю, – вилучити жирову тканину з донорської області, очистити її і ввести в обрану зону корекції.Липофилинг описание процедуры

Ліпофілінг обличчя

В ході ліпофілінга обличчя використовується техніка мікроін’екцій, тобто введення жирової тканини мікродозами в різні шари шкіри за допомогою тонких голок (за аналогією з контурною пластикою). Найпоширенішими є ін’єкції для збільшення скул, заповнення носогубних складок, носо-сльозних борозен, кісетних зморшок, корекції носа. При цьому, на відміну від філерів з гіалуроновою кислотою, власний біоматеріал (жирова тканина) не притягає воду і не викликає надмірної набряклості.

Крім функції вольюмізатора, ліпофілінг сприяє омолодженню тканин, дає шкірі пружність і еластичність, оскільки в жирі містяться стовбурові клітини.

Липофилинг подбородка

Ліпофілінг підборіддя

Процедура дозволяє змоделювати підборіддя шляхом його збільшення або корекції його асиметрії. Гармонізації підборіддя можна домогтися без установки імплантів, а иключно шляхом введення очищеної жирової тканини через мікроголки.

Ліпофілінг губ

Для ліпофілінга губ використовують невелику кількість донорського жиру. Процедура дозволяє збільшити об’єм, скорегувати форму, усунути асиметрію, поліпшити пружність губ. Трансплантація власного жиру забезпечує більш природний ефект на губах, ніж введення гіалуроновмісних філерів.

Липофилинг губ

Ліпофілінг сідниць

Процедура показана при опущенні м’яких тканин сідниць і стегон, асиметричності сідниць, западанні, недостатньому об’ємі або округлості, диспропорції фігури. Введення жирового матеріалу дозволяє домогтися підтяжки тканин, створити округлі форми, поліпшити місцевий імунітет шкіри і вирівняти незначні розтяжки. В операції використовують гнучкі довгі конюлі, які вводять підшкірно і пошарово “викладають” біоматеріал.

Липофилинг ягодиц

Ліпофілінг грудей

Даний вид показаний для: зміни форми або розміру грудей, відновлення форми після ослаблення м’язів (вік, грудне вигодовування, різке схуднення тощо), підвищення пружності тканин, корекції вроджених анатомічних або придбаних дефектів молочних залоз. Шляхом введення біоматеріалу можна досягти збільшення грудей на 1-1,5 розміру. Методика підходить як пацієнткам які народжували, так і тим хто не народжував, а також тим, кому протипоказано ендопротезування.

Липофилинг груди

 

Переваги ліпофілінга як методу коригування обличчя і тіла

Переваги:

 • безболісність;
 • малотравматичність: для корекції зон обличчя використовують шприци з мікроголками, для корекції тіла – тонкі конюлі, після яких на шкірі залишаються практично невидимі проколи діаметром до 2 мм, які швидко та безслідно регенеруються;
 • практично нульова ймовірність відторгнення пересадженої жирової тканини;
 • природний вигляд зони корекції;
 • процедура дозволяє одночасно скорегувати дві зони: прибрати зайві жирові клітини з одного і отримати додатковий об’єм іншого;
 • не вимагає загального наркозу: для корекції обличчя застосовують місцеве знеболення, для корекції тіла – внутрішньовенну седацию.

Показання до ліпофілінга

Цілі ліпофілінга:

 • заповнення зморшок;
 • корекція овалу обличчя;
 • збільшення губ, підборіддя і скул;
 • безопераційна ринопластика;
 • збільшення або корекція асиметрії молочних залоз і сідниць;
 • заповнення порожніх рубців на тілі;
 • моделювання гомілок.

Протипоказання

 • порушення роботи системи згортання крові;
 • гіпертонія;
 • декомпенсований цукровий діабет;
 • травми шкірних покривів в зоні планованого втручання;
 • гострі вірусні та інфекційні захворювання, в тому числі загострення хронічних хвороб;
 • злоякісні пухлини.

Процедура також не може бути проведена при нестачі у пацієнта жирових депозитів для вилучення.

Вікові обмеження ліпофілінга

Процедура не має вікових обмежень. Наша клініка проводить операцію тільки повнолітнім пацієнтам.

Етапи ліпофілінга

Ліпофілінг проводиться поетапно:

 1. Визначення областей для корекції, нанесення розмітки.
 2. Вибір донорської зони.
 3. Нанесення анестетика або введення в стан медикаментозного сну (седація).
 4. Забір жиру з донорської зони. Шляхом аспірації через невеликі проколи шкіри лікар вилучає необхідну кількість жирової тканини.
 5. Очищення жиру. Існує механічне очищення, відмивання або центрифугування жиру. Найбільш ефективним для фільтрації і отримання чистих жирів є центрифугування.
 6. Пошарове ведення очищеного жиру в зону корекції.

Скільки триває процедура ліпофілінга?

Тривалість процедури цілком залежить від зони корекції та обраного типу наркозу. При корекції обличчя процедура займає близько 1,5-2 години, при корекції сідниць або молочних залоз – 2-3 години.

Реабілітаційний період після проведення процедури

В цілому реабілітаційний період триває близько 3-4 тижнів, перші 1-2 тижні може зберігатися набряклість. Місця проколів канюлей – за 2-3 дні.

Як довго зберігається ефект від ліпофілінга?

Пластичний хірург клініки Gold Laser Гіндіч Ольга Андріївна про ліпофілінг:

Перші 3-4 місяці близько 30% пересадженої жирової тканини може бути виведено лімфатичною системою. Тому ми вводимо більше біоматеріалу, щоб по завершенню реабілітації і приживання жиру результат повністю відповідав заявленим побажанням нашого пацієнта. Після 4-х місяців слід оцінювати остаточний результат операції. Ефект зберігається на довгі роки.

Як вибрати клініку для проведення ліпофілінга?

Довіряйте своє здоров’я і красу професіоналам! Звертайте увагу на репутацію медичної клініки, досвід лікарів і оснащення медичним обладнанням. В Голд Лазер працює великий штат професійних пластичних хірургів, які в процесі ліпофілінга застосовують авторські методики очищення і введення жирового біоматеріалу. Ми відповідаємо за вашу красу і здоров’я!

Поширені запитання:

Чи можна робити ліпофілінг обличчя?

Відповідь: Звичайно, процедуру проводять для заповнення носогубних складок, кісетних зморшок, носо-сльозних борозен, для збільшення скул, підборіддя, губ.

Де можна зробити ліпофілінг обличчя в Києві?

Відповідь: Серед великого різноманіття клінік в Києві, наша клініка лазерної косметології та пластичної хірургії відрізняється широким спектром послуг, а наші лікарі більше 10 років успішно практикують ліпофілінг обличчя і тіла.

Скільки триває реабілітація після ліпофілінга?

Відповідь: До 3-4 тижнів, після чого пацієнт в повній мірі продовжує вести звичний спосіб життя і фізичної активності.

Чи можна робити ліпофілінг під очі?

Відповідь:  Звичайно, методика добре зарекомендувала себе в корекції темних кіл, западин і зморшок під очима. Власний жир не притягує зайву воду, тому ранкова набряклість під очима виключена.

Джерела:

  1. Plastic Surgery – E-Book: Volume 2: Aesthetic Surgery, J. Peter Rubin, Peter C. Neligan.

  2. Beautiful After Breasts Cancer, Lipofilling in General.

  3. Plastic Surgery – E-Book: Volume 2: Aesthetic Surgery, J. Peter Rubin, Peter C. Neligan.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×