Варикоз: що це і чому це захворювання небезпечне?
Які бувають види лікування варикозу?
Реабілітація після лікування тромбофлебіту
Підтримка і профілактика варикозу після операції
Як довго триває результат і від чого залежить
Чому важливо здійснювати лікування варикозу у досвідчених лікарів?
Варикоз є хронічним запаленням стінок вен, їх набуханням, формуванням вузликів і навіть появою виразок через слабшання венозних клапанів і порушення кровообігу. При запаленні вен (іншими словами при тромбофлебіті) велика ймовірність формування згустків крові в просвіті судини, тобто тромбів. Тромбофлебіт є наслідком варикозної хвороби вен, в ході якої сповільнюється кровотік.
Варикозне розширення вен характеризується рядом несприятливих факторів, а саме:
Серед професійних методик по лікуванню патології виділяють склеротерапію і флебектомію. Результат діагностики вен пацієнта лікарем-флебологом є ключовим фактором при виборі методу терапії.
Склеротерапія вен – нетравматичний метод корекції варикозу, при якому в стінки патологічної вени через мікроголку вводять склерозант – складне з’єднання на основі спиртів. Склерозант сприяє злипанню стінок вени. Таким чином, просвіт в вені зникає, її стінки зростаються, кровотік розподіляється по іншим венам. Склерозована вена поступово стоншується і зникає. Склеротерапія використовується на початковому етапі захворювання, не вимагає перебування в стаціонарі.
Флебектомія вен – хірургічне видалення частини варикозної вени через невеликі розрізи в паху або гомілці. Операція може бути проведена як під місцевою анестезією, так і під седаціей.
Після склеротерапії та флебектоміі протягом місяця важливо носити компресійний трикотаж. Панчохи, шкарпетки чи гольфи відновлюють венозний відтік від ніг, тобто стимулюють кровообіг у венах і покращують відтік від тканин.
Після склеротерапії або флебектомії пацієнту важливо дотримуватися наступних рекомендацій:
Після операції може спостерігатися набряк і больовий синдром, тому лікар-флеболог призначає болезаспокійливі і протинабрякові препарати. У виняткових випадках може з’явитися гнійне запалення і кровотеча в місці видалення вен. Такі ускладнення вимагають медичного втручання.
Повне відновлення після хірургічного видалення вен займає 2-6 місяців і може кардинально змінити спосіб життя. Дуже важливо приділити увагу фізичній активності, харчуванню, медикаментозному супроводу.
ЛФК і гімнастика повинні бути дозованими, без перевтоми. Ходьба допоможе уникнути застою крові і ущільнень вен. Силові тренування можна починати з дозволу флеболога.
При постопераційній реабілітації слід вживати продукти, що розріджують кров і зміцнюють стінки судин. Важливо скорегувати харчування і скоротити в раціоні жири і вуглеводи, особливо при наявності зайвої ваги.
Краще вживати варені або запечені продукти, сирі овочі, ягоди, оливкову і льняну олії, каші і цільнозерновий хліб. Слід виключити солону і гостру їжу, так як вона затримує рідину в організмі.
Медичний трикотаж створює необхідний тиск на вени ніг, стабілізуючи кровообіг і перешкоджаючи утворенню тромбів. Носити його потрібно мінімум 2 місяці, деяким пацієнтам – на постійній основі.
На період післяопераційного відновлення призначають вітаміни, мінеральні комплекси, сечогінні та розріджуючі кров препарати, виходячи зі стану пацієнта.
Пацієнту після терапії варикозу рекомендовано регулярно проходити огляди у лікаря-флеболога. Виходячи зі стадії захворювання, діаметра вен, застосованого способу терапії, дотримання всіх правил по догляду за венами результат має багаторічний характер.
Пластичний хірург клініки Gold Laser Огородник Ярослав Петрович про терапію вен:
Лікар-флеболог, який пройшов спеціальне навчання і має сертифікат, точно знає, як лікувати патологію вен. Будь-яке невірне призначення у некваліфікованого фахівця може привести до несприятливого результату: венозної недостатності, трофічних виразок, тромбозу, розриву вен тощо. Будь-яких ускладнень варикозної хвороби можна уникнути, якщо вчасно звернутися до профільного лікаря за професійною допомогою!
Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.
Хірург, пластичний хірург, онколог, мамолог
Лікар дерматолог-косметолог, спеціаліст у галузі лазерних технологій та естетичної медицини.
Головний лікар
Лікар-хірург першої категорії, пластичний хірург.
Кандидат медичних наук.
Лікар – пластичний хірург
Лікар-гінеколог-акушер першої категорії.
Лікар дерматолог-косметолог, трихолог, фахівець в області лазерних технологій в естетичній медицині.
Лікар дерматолог-косметолог, трихолог, спеціаліст у галузі лазерних технологій та естетичної медицини.
Лікар дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій в естетичній медицині
Лікар-пластичний хірург
Лікар-анестезіолог першої кваліфікаційної категорії.
Вітаю! Я багато років ходжу в клініку “Gold Laser” і дуже від цього щаслива. Така затишна атмосфера, приємні ціни та сервіс! Ніколи не було ніяких зауважень. Хочу щиро подякувати своєму лікареві. Роблю у неї багато процедур для вікової шкіри. Люблю філери. Вони надають молодий і свіжий вигляд. А головне, я впевнена в якості препаратів. Спілкуючись читать далее …
Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.