we speak english
Меню
Наші послуги

Кондилома: що це, причини і лікування

Що таке кондиломи

Причини появи кондилом

Симптоми кондилом

Діагностика кондилом

Методи лікування кондилом

Профілактика конділоматозаа

Що таке кондиломи

Кондиломи – це генітальні бородавки, викликані вірусом папіломи в організмі людини (ВПЛ). Вони з’являються в тканинах шкірного покриву. Дана патологія може мати плоский або загострений вигляд. Плоска кондилома (вона ж внутрішньоепітеліальна) зростає вглиб епітелію, викликана вона ВПЛ високої злоякісності. Це сполучно-тканинне розростання найбільш небезпечне з точки зору складності виявлення та ризику виникнення злоякісної пухлини. Загострена кондилома зовні має схожість з квітконосами цвітної капусти на ніжці. Вона є наслідком ВПЛ з низьким ступенем активності онкогенів. Тобто, таке утворення вкрай рідко перероджується в злоякісне.

Причини появи кондилом

Причиною появи кондилом на інтимних ділянках є ВПЛ. Основним шляхом передачі ВПЛ є статевий контакт. Відповідно, для кондилом властивий високий ступінь передачі від партнера до партнера. Розвиток шкірної патології протікає 2-3 місяця з дня зараження. У 65% заражених патологічний процес перетікає в хронічний з рядом несприятливих наслідків і ризиком рецидивування.

Локалізація генітальних кондилом таїть в собі небезпеку з тієї причини, що при статевому акті висока ймовірність пошкодження утворення. При пошкодженні і подальшому контакті з тканинами іншої людини кондилома може піддатися інфікуванню і з часом перерости в новоутворення злоякісної природи.

Поява кондилом більш імовірна при:

інфекційних станах;

 • іммунодефіцитному стані;
 • під час вагітності і після пологів;
 • через тривале стресове оточення;
 • через механічне травмування з подальшим інфікуванням;
 • при зловживанні гормональними контрацептивами;
 • при дисбактеріозі піхви.

Симптоми кондилом

На шкірному покриві або слизовій, де спостерігається зростання і розвиток гострих кондилом, відчувається свербіж, дискомфорт, подразнення, має місце кровоточивість і набряклість. У жінок кондиломи вражають поверхню лобка, статевих губ, слизову піхви, промежину, внутрішню частину стегон, околоанусну зону, шийку матки. У чоловіків – голівку статевого члена, зону уретри.

Діагностика кондилом

Діагностувати конділоматозне утворення можна:

 • візуально;
 • методом кольпоскопії;
 • методом біопсії;
 • при гістологічному дослідженні та цитологічній експертизі біоматеріалу;
 • за аналізом крові на наявність ПЛР-вірусу.

Методи лікування кондилом

Лікування аногенітальних кондилом передбачає комплексну симптоматичну і системну імуномодулюючу терапію, а також видалення утворень.

Вибір методики видалення для пацієнта заснований на зовнішніх ознаках, розмірі, кількості і розташуванні кондилом.

Кріодеструкція – це точкова обробка утворення рідким азотом низької температури. Утворення в результаті кріовпливу (заморожування) блідне, ущільнюється. Через 3-5 днів воно зменшується і перетворюється в корочку, далі самостійно відшаровується. Метод хворобливий і травматичний, глибина впливу не може контролюватися лікарем, супроводжується рецидивами. Кріодеструкція не застосовується на великих за площею ділянках шкіри.

Коагуляція – метод видалення за допомогою пропалювання тканин струмом високої частоти. Після електрокоагуляції існує ризик появи рубців на поверхні шкіри, тому її можна використовувати тільки при деструкції одиничних кондилом.

Радіохвильове видалення – це безкровна коагуляція за допомогою радіохвильового скальпеля. Метод абсолютно безконтактний, безкровний, характеризується мінімальним ступенем ризику інфікування.

Лазерна деструкція – це пошарове “випарювання” тканин кондиломи за допомогою вуглекислотного СО2 лазера. Сила, напрямок і поширення лазерної енергії на шкіру чітко контролює лікар-дерматолог завдяки параметрам лазерного апарату. Це, в свою чергу, дає можливість скоротити травматизацію оточуючих кондилому тканин до мінімуму. При процедурі лазерної деструкції судини паралельно коагулюються, відповідно, методика не супроводжена кровотечею і післяпроцедурна реабілітація мінімальна.

Пластичний хірург клініки Gold Laser Гіндич Ольга Андріївна:

Варто відзначити, що лазерний промінь надає бактерицидний ефект, пригнічує всі патогенні мікроорганізми в зоні впливу. Метод повністю безконтактний, отримав своє широке поширення при видаленні кондилом на зовнішніх і внутрішніх статевих органах чоловіків і жінок.

Хірургічне висічення – оперативний метод, до якого доцільно звертатися при кондиломах великого діаметру або тих, які розташовані на стінках внутрішніх статевих органів. Може проводитися в ході вагінальної пластики.

Профілактика конділоматоза

З метою профілактики появи вірусних кондилом у чоловіків і жінок в області геніталій слід виконувати прості рекомендації:

 • зміцнювати імунну систему;
 • ретельніше вибирати статевого партнера;
 • користуватися засобами контрацепції;
 • дотримуватися правил особистої гігієни;
 • не використовувати чужі рушники, нижню білизну, одяг, постільну білизну.

У клініці Gold Laser позбутися кондилом статевих органів допоможуть досвідчені лікарі-дерматовенерологи та гінекологи. У нашій клініці використовують метод лазерної та хірургічної деструкції кондилом та інших видів новоутворень на зовнішніх і внутрішніх статевих органах. При виникненні перших ознак хвороби – звертайтеся до професіоналів!

Джерела:

 1. Janet G. Baseman, Laura A. Koutsky The epidemiology of human papillomavirus infections, 2004.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3.00 из 5)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×