we speak english
Меню
Наші послуги

Які косметологічні процедури можна при ГВ?

Косметологічні процедури при ГВ: що потрібно знати?

Косметологія при ГВ: відповідаємо на найпопулярніші питання

Грудне вигодовування (ГВ) є однією з найбільш обговорюваних та досліджуваних тем у медицині та за її межами. У цій статті ми розглядаємо основні аспекти ГВ та говоримо про те, які процедури заборонено проводити при лактації, а які ні.

Косметологічні процедури при ГВ: що потрібно знати?

Одним із ключових у списку протипоказань до практично всіх лазерних, апаратних та ін’єкційних косметологічних процедур, а також всіх пластичних операцій є вагітність і період ГВ (лактація). З етапом вагітності питань не виникає:

Косметологические процедуры при ГВ: что нужно знать? - фото 1

  • організм жінки не повинен зазнавати додаткового стресу, яким може виступити будь-яка маніпуляція;
  • як правило, дослідження впливу процедур на здоров’я матері та плода не проводяться;
  • сили жінки мають бути спрямовані на підтримку вагітності, а не на відновлення після косметичної процедури;
  • деякі процедури можуть потребувати втручання у тканини або шкірні покриви, супроводжуватися болем, крововтратами та іншими симптомами, від чого жінку потрібно ізолювати. Анестезія також небажана у цей період.

ГВ є протипоказанням для багатьох косметологічних процедур з таких причин:

Косметологические процедуры при ГВ: что нужно знать? - фото 2

  • В організмі жінки відбуваються гормональні зміни, які можуть впливати на реакцію шкірного покриву на маніпуляцію. Гормони здатні зробити його більш чутливим до запалень, набряків, алергії та рубцювання.
  • Деякі препарати, які використовуються в косметологічних процедурах, можуть потрапляти в грудне молоко та впливати на немовля.
  • Лактація потребує значних енергетичних витрат та ресурсів організму жінки. Процес загоєння після косметолога може бути сповільнений.
  • У період ГВ жінка може бути емоційно та фізично більш вразливою, що може впливати на переносимість процедур, ефективність та відновлення після них.

Через це більшість фахівців рекомендують відкласти косметологічні процедури до завершення грудного вигодовування. Тепер про найпопулярніші процедури говоримо докладніше.

Біоревіталізація

Біоревіталізація при годуванні груддю не рекомендується, оскільки це підшкірна ін’єкція гіалуронової кислоти та інших речовин, які, теоретично, можуть потрапити у грудне молоко. Незважаючи на безпечність гіалуронової кислоти, не існує достатньо досліджень, щоб точно гарантувати, що її компоненти не мають негативного впливу на молоко чи немовля. Якщо у жінки низький больовий поріг, то уколи голками можуть негативно вплинути на вироблення молока через сильний стрес для організму.

Чистка обличчя

Чи можна чистити обличчя при ГВ? Чистка не протипоказана, але варто бути обережними. Важливо уникати використання агресивних речовин або сильної травматизації шкіри. Краще віддати перевагу ультразвуковій або вакуумній чистці і тимчасово відмовитися від мануальної (механічної).

Хімічний пілінг

Чи можна робити пілінг при ГВ? Від пілінгів краще відмовитися, оскільки в їхньому складі хімічні кислоти певних концентрацій, що може нести потенційну небезпеку для матері та дитини.

Мезотерапія

Мезотерапія при грудному вигодовуванні не рекомендується. Це пов’язано з тим, що ін’єкції містять активні речовини (вітаміни, пептиди, амінокислоти, мікроелементи, стимулятори тощо), здатні проникати в кров і, відповідно, молоко. Біль від голок також є додатковим стимулюючим чинником для порушення вироблення молока. Під час лактації організм матері перебуває у стані гормональної перебудови, що підвищує ризик алергічних реакцій, запалень та побічних ефектів.

Всі ці ж наслідки ймовірні, якщо плануєте колоти ліполітики при ГВ.

RF-ліфтинг

Мікроігольчастий RF-ліфтинг при ГВ не бажано проводити, так як у процедурі використовується насадка з великою кількістю мікроголок, які проникають під шкіру і через них відбувається розсіювання енергії. RF-мікроігольчаста терапія є дискомфортною процедурою з точки зору болю, що може вплинути на вироблення молока.

СО2 лазерна шліфовка

Лазерна шліфовка обличчя при ГВ не рекомендується, оскільки вона болюча, шкіра під час лактації сприйнятлива до різних впливів, включаючи лазерне, відновлювальний період може супроводжуватися запаленням або інфекцією при недостатній гігієні. Також через стрибки гормонів результат шліфовки лазером може бути протилежним очікуваному: посилитися пігментація, шкіра стати більш сухою та атонічною.

Плазмотерапія

Плазмоліфтинг при ГВ може мати деякі ризики. Ін’єкцію плазми, отриманої з крові пацієнтки, краще відкласти до кінця лактації, оскільки будь-який укол це стрес для організму. Через біль може бути порушена функція виділення молока. Через гормони відновлення місць проколів може зайняти більше часу.

Уколи краси

Уколи краси при ГВ, в основі яких ботулотоксин типу А для блокування мімічних м’язів обличчя, не слід проводити з наступних причин: гормональний фон може впливати на очікуваний результат, інвазивність здатна викликати стрес і потенційно вплинути на вироблення молока, високий ризик алергій, набряків та запалень.

Контурна пластика

При контурній пластиці підшкірно вводять гелеподібні філери з гіалуроновою кислотою. Хоча гіалуронова кислота метаболізується локально і не проникає в системний кровотік, філери при ГВ викликають багато сумнівів з точки зору безпеки для дитини. Гормональні зміни в організмі жінки можуть впливати на розподіл та розсмоктування філера, що може призвести до нерівномірного результату, асиметрії або прискореного виведення препарату. Уколи голкою можуть викликати стрес, який здатний знизити вироблення молока.

Карбоновий пілінг

Карбоновий пілінг при грудному вигодовуванні не рекомендований. Причин декілька. Перша: він проводиться з використанням лазера, який взаємодіє з нанесеним на шкіру карбоновим складом. У період лактації шкіра може бути більш чутливою до впливу, ризик опіків чи пігментації збільшується. Друга: гормональний фон нестабільний, що може посилювати пігментацію, сухість та запальні реакції. Третя: у складі карбонового гелю можуть бути хімічні сполуки, здатні викликати алергічні реакції, особливо у період підвищеної чутливості організму.

LPG-масаж

LPG при грудному вигодовуванні можливе, але важливо враховувати наступні аспекти: гормональний фон нестабільний, що може вплинути на результат процедури. Через підвищену чутливість тканин, масаж може викликати дискомфорт. Наукових даних про вплив LPG на грудне молоко та лактацію недостатньо, що робить процедуру умовно безпечною. Масаж можна проводити на окремих ділянках тіла, наприклад, на ногах, стегнах чи сідницях у режимі низької інтенсивності.

Інші процедури

Нарощування вій, фарбування волосся та брів, догляд за волоссям, гель лак при годуванні груддю допустимі, але важливо враховувати ряд нюансів:

  • стежте, щоб склади були гіпоалергенними, без парабенів, формальдегідів та ароматизаторів;
  • проводьте алергопробу перед процедурами.

Косметологія при ГВ: відповідаємо на найпопулярніші питання

1.Чи можна робити губи при ГВ?

Корекція губ філерами при грудному вигодовуванні не рекомендується через відсутність досліджень, ризик алергічних реакцій, болючість ін’єкції та можливий вплив жіночих гормонів на результат.

2.Чи робиться блефаропластика при ГВ?

Косметология при ГВ: отвечаем на самые популярные вопросы - фото 1

Хірургічна блефаропластика з метою корекції повік не рекомендується через те, що вона інвазивна, проводиться під наркозом, період відновлення може включати прийом медикаментів (антибіотики, знеболювальні), не сумісних з лактацією. Гормональний фон може впливати на процеси загоєння, збільшуючи ризик ускладнень або подовжуючи відновлення.

3.Чи проводиться лазерне видалення розтяжок при грудному вигодовуванні?

Косметология при ГВ: отвечаем на самые популярные вопросы - фото 2

Така процедура не рекомендована через те, що є болючою та травматичною, що може негативно впливати на вироблення молока. Шкіра більш чутлива через гормональні зміни, що збільшує ризик подразнення, набряків або гіперпігментації.

Рішення про бажану процедуру має прийматися з урахуванням потенційних ризиків та після консультації з фахівцем клініки Gold Laser.

Джерела:

  1. The How To For Keeping Your Skin Looking Young And Beautiful.
  2. «Young!: Look Half Your Age Or Less!», Alexander Jumbo.
  3. Stery W., Paus R., Burgdorf W. «Dermatology».
  4. Amit Luthra, Shaping Lips with Fillers.
  5. Haneke E. Managing Complications of Fillers: Rare and Not-So-Rare. J Cutan Aesthet Surg.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×