we speak english
Меню
Наші послуги

Як прибрати прищі: лікування акне

Причини появи прищівй

Чому не можна видавлювати прищі

Як вилікувати акне і позбутися від прищів

Шкірні прищі (вугрі або акне) – надзвичайно поширене захворювання, яким в підлітковому віці страждають до 85% людей. Серед дорослих акне зустрічається рідше -приблизно у кожної десятої людини.

З одного боку, за рахунок своєї поширеності цей косметичний дефект є досить звичайним і нешкідливим, але з іншого – вугрі можуть відчутно псувати імідж, знижувати самооцінку і доставляти важкий психологічний дискомфорт. Особливо це стосується молодих дівчат і хлопців, для яких неестетичні “розсипи” на обличчі й тілі стають джерелом безлічі комплексів, сумнівів у своїй привабливості, а в деяких випадках навіть доводять до депресії.

На жаль, навколо теми вугрової висипки існує безліч помилок, а інтернет рясніє відверто шкідливими порадами, прислухаючись до яких можна лише посилити проблему і серйозно нашкодити шкірі. Оптимальним варіантом “повернути” собі гарне обличчя в даному випадку стане звернення до фахівця. Корекція стану шкірних покривів і ефективне лікування вугрового висипу – завдання кваліфікованих лікарів, адже сучасна естетична медицина має в своєму арсеналі безліч дієвих засобів для боротьби з акне.

Лечение прыщей и акне

Причини появи прищів

Найбільш частою причиною появи акне залишається перехідний вік з його “гормональним вибухом” і повною перебудовою організму, пов’язаною з дорослішанням. Однак викликати утворення прищів, в тому числі і у дорослих людей, можуть і інші чинники:

 • генетична схильність;
 • ендокринні порушення, що супроводжуються підвищенням рівня чоловічих статевих гормонів (андрогенів) і / або закупоркою сальних і потових залоз;
 • захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози, жовчного міхура;
 • збій нормальної життєдіяльності мікрофлори, що живе на поверхні шкіри;
 • прийом деяких препаратів, включаючи стероїди, антибіотики, антидепресанти і невірно підібрані гормональні контрацептиви;
 • неправильна гігієна (занадто часті або рідкі вмивання, недостатньо чисті аксесуари для макіяжу, постільна білизна, рушники).

Крім того, вугрі на обличчі можуть з’являтися в зв’язку з психоемоційними стресами, неправильною дієтою, регулярним недосипанням, а також різкою зміною клімату.

Чому не можна видавлювати прищі

ПостакнеВидавлювання прищів в домашніх умовах категорично забороняється лікарями-косметологами і дерматологами. І це не порожні слова, адже спроби “боротьби поодинці” часто призводять до пошкодження шкіри і судин, що тягне за собою утворення постакне – таких серйозних косметичних дефектів, як:

 • шрами і рубці;
 • застійні плями;
 • надлишкова пігментація шкіри.

Тому ні в якому разі не видавлюйте прищі самостійно, щоб не заподіяти шкірі важкої шкоди – краще довірте своє обличчя фахівцям. Існують по-справжньому дієві процедури, спрямовані на лікування вугрового висипу.

Як вилікувати акне і позбутися від прищів

На сьогоднішній день максимально ефективний підхід до позбавлення від вугрової висипки включає в себе комплекс наступних процедур:

 • фотолікування акне;
 • професійна чистка обличчя;
 • лікувальні маски.

Методика фотолікування або фототерапії акне полягає у впливі на вугрові скупчення світловими спалахами високої інтенсивності. Таке опромінення спрямовано на хімічну активізацію речовини порфиріна – продукту життєдіяльності головних “винуватців” акне – пропіонових бактерій (Propionibacterium acnes). В результаті фототерапії порфирін набуває здатності знищення пропіонових бактерій, іншими словами – вугрі вбивають самі себе.

Зрозуміло, одного сеансу фотолікування буде недостатньо, щоб позбутися від прищів повністю: повноцінний курс терапії складається з 5-8 сеансів, залежно від початкової стадії захворювання. Однак саме ця методика на сьогоднішній день є однією з найбільш безпечних, безболісних і ефективних серед інших способів боротьби з прищами (іноді вельми травматичних). Фототерапія знижує надлишкове виділення шкірного сала і допомагає позбутися як від самих прищів, так і від:

 • слідів постакне;
 • чорних крапок (комедонов);
 • розширених пор;
 • пігментації;
 • купероза;
 • дрібних зморшок.

Дерматолог клініки Gold Laser Хворостенко Марія Євгенівна зазначає:

Максимального ефекту можна домогтися, поєднуючи фотолікування з регулярними чистками шкіри – ультразвуковими (апаратними), ручними або їх поєднанням. Професійне чищення обличчя спрямоване на видалення ороговілих клітин шкіри, підвищення тургору (пружності) шкіри, поліпшення лімфо- і кровообігу – все це в кінцевому рахунку перешкоджає появі нових прищів.

Не слід забувати і про ефективні маски для обличчя, що підтримують здоров’я шкіри і не дозволяють розмножуватися бактеріям Propionibacterium acnes. Підібрати оптимальні склади для масок і частоту їх використання допоможуть кваліфіковані лікарі клініки лазерної косметології Gold Laser. Фахівці нашої клініки також надають послуги фотолікування прищів, проводять ультразвукові та мануальні чистки та інші процедури, спрямовані на повне позбавлення від акне й інших проблем зі шкірою.

Джерела:

 1. Stery W., Paus R., Burgdorf W. “Dermatology”. 
 2. “Acne Fact Sheet”, University of California.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×