we speak english
Меню
Наші послуги

Як прибрати пітливість: підвищене потовиділення

Причини підвищеного потовиділення

Позбавлення від неприємного запаху і лікування гіпергідрозу

Надмірна пітливість окремих ділянок тіла називається гіпергідрозом. У нормі виділення поту шкірними потовими залозами є необхідною фізіологічною функцією для терморегуляції організму при перегревах, фізнагрузці, емоційних стресах або прийомі гострої і / або гарячої їжі. Однак при гіпергідрозі піт починає виділятися в кількостях, що перевищують нормальні потреби організму – особливо часто підвищене потовиділення відзначається в пахвовій і паховій областях, а також на обличчі, шиї, волосистій частини голови, стопах і долонях.

У переважній більшості випадків гіпергідроз доставляє людям не тільки фізичний, а й моральний дискомфорт. Через підвищене потовиділення на одязі утворюються характерні плями, гіпергідроз долонь ускладнює рукостискання, пітливість стоп супроводжується неприємним запахом і неможливістю спокійно роззутися при інших. Хоча треба сказати, що неприємний запах є “вірним супутником” практично всіх форм патологічного гіпергідрозу, незалежно від локалізації вогнища захворювання.

Повышенная потливостьНе дивно, що все це в підсумку призводить до хронічної непевності в собі, появи серйозних комплексів і неврозів, а потім і до соціальної самотності. Щоб уникнути таких важких для психіки наслідків, необхідно звернутися до кваліфікованого фахівця, щоб встановити причину виникнення надмірної пітливості і отримати адекватне лікування.

Причини підвищеного потовиділення

Надлишкова пітливість може бути викликана цілим рядом проблем зі здоров’ям, до найбільш поширених з яких відносяться:

 • порушення обміну речовин, гормональні збої, вагітність або клімактеричний період у жінок;
 • ендокринні захворювання, включаючи цукровий діабет і хвороби щитовидної залози;
 • деякі хвороби серцево-судинної системи, ішемія, гіпертонія, артеріальна гіпертензія та ін .;
 • психологічні проблеми (регулярні стреси, тривожність);
 • деякі інфекційні захворювання, що супроводжуються лихоманкою (ГРЗ, ГРВІ, кишкові інфекції та ін.);
 • струси мозку, черепно-мозкові травми;
 • ожиріння.

Однак досить часто гіпергідроз може розвинутися і без наявності перелічених захворювань і станів. Наприклад, так званий первинний патологічний гіпергідроз часто починається в молодому віці (13-25 років) і супроводжується наступними симптомами:

 • осередки підвищеної пітливості розташовані симетрично;
 • піт посилено виділяється не постійно, а 1-5 разів на тиждень;
 • зайве потовиділення припиняється під час сну.

Потливость ладонейВ даному випадку надмірна пітливість може бути обумовлена підвищеною активністю нервової системи, а також генетичною схильністю.

Позбавлення від неприємного запаху і лікування гіпергідрозу

Для “маскування” запаху і зменшення проявів надмірної пітливості необхідно дотримуватися таких правил гігієни:

 • прийняття не дуже гарячого душу 1-2 рази на день – завдяки цьому заходу на шкірі знижується кількість бактерій Staphylococcus, Corynebacterium і Anaerococcus spp., що розкладають піт і шкірне сало з виділенням пахучих речовин;
 • використання спеціальних кремів, паст, присипок і дезодорантів-антиперспірантів для тіла і ніг – бажано, щоб в складі цих засобів містилися не тільки синтетичні, а й натуральні компоненти;
 • при підвищеному потовиділенні стоп і підошов ніг рекомендується регулярно робити 15-30-хвилинні ножні ванни з додаванням трав’яних відварів (кора дуба, кінський каштан, чорний чай, м’ята, шавлія), харчової соди, оцту, морської солі або лікарських засобів – йоду, марганцівки , фурациліну; цей спосіб також допомагає знизити ризик виникнення грибка ніг або зменшити інтенсивність симптомів, якщо грибок вже є.

Крім домашніх засобів, існують і більш “просунуті” способи усунення підвищеної пітливості. До них відносяться медичні методи лікування гіпергідрозу:

 • хірургічне видалення симпатичного нерва, підвищена функціональність якого може призводити до надмірної пітливості;
 • підшкірне введення препаратів, що блокують потові залози.

Оскільки перший метод (хірургічне втручання) є досить травматичним, найбільш широкого поширення в лікуванні надмірної пітливості сьогодні набув другий метод – внутрішньошкірні ін’єкції. Для них використовуються спеціальні препарати, що блокують нервові імпульси до потових залоз, внаслідок чого заліза втрачає здатність виділяти піт.

Дерматолог клініки Gold Laser Ілієва Анна Олегівна зазначає:

Ін’єкційний метод дозволяє повністю “висушити” будь-яку проблемну зону на досить тривалий термін – від 6 до 12 місяців. Сама процедура абсолютно безболісна, а єдиним протипоказанням до неї є лише період виношування дитини та грудного вигодовування.

Фахівці лазерної клініки “Голд Лазер” успішно практикують корекцію підвищеного потовиділення під пахвами та інших областей тіла за допомогою ін’єкцій сучасними препаратами найвищої якості. Ви’можете в будь-який момент звернутися до нас за допомогою і повернути собі радість повноцінного життя, забувши про всі психологічні проблеми і комплексах, викликаних надмірною пітливістю.

Джерела:

 1. J.S. Bellet “Diagnosis and Treatment of Primary Focal Hyperhidrosis in Children and Adolescents”.
 2. Stery W., Paus R., Burgdorf W. “Dermatology”.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×