we speak english
Меню
Наші послуги

Як прибрати носогубні складки?

Онлайн запис

Як прибрати носогубні складки?

Види носогубних складок

Як прибрати носогубні складки?

Апаратна косметологія

удаление носогубных складок

Носогубні складки – це дві зморшки у вигляді поздовжніх ліній, які з’єднують крила носа і кути рота.

Поява носогубних складок і їх глибина обумовлені кількома чинниками:

  • Генетичною схильністю;
  • анатомічною будовою обличчя;
  • станом тонусу м’язів обличчя;
  • будовою кісток лицьового відділу черепа і зубощелепної системи;
  • активністю міміки;
  • м’язовими спазмами,
  • факторами зовнішнього середовища;
  • різкими коливаннями ваги;
  • гравітаційним птозом.

Носогубні зморшки, заломи і складки є позавіковою проблемою. Вони можуть формуватися по ряду зазначених причин в будь-якому віці.

Види носогубних складок

Виділяють три види носогубних зморшок: штрих-складка, gap-складка, градієнтна складка.

Штрих-складка – це тонка поверхнева зморшка, яка найпростіше піддається корекції. Вона не зачіпає глибокий шар шкіри, може з’явитися навіть у юному віці (15-16 років).

Gap-складка – чітко виражена борозна, що виникає як наслідок природних процесів старіння шкіри. Даний дефект зачіпає підшкірні тканини на всіх шарах.

Градієнтна складка – це виражений перепад між щокою і областю над верхньою губою. Така деформаційна ознака найчастіше викликана анатомічною особливістю обличчя людини і супроводжується птозом інших м’яких тканин обличчя, набряком і пастозністю.

Як прибрати носогубні складки?

Механізми формування носогубних складок обумовлюють способи їх запобігання і корекції.

  • Масаж. Масажні методики будуть ефективні, коли носогубні зморшки викликані станом не шкіри, а м’язів. Деякі мімічні звички, спазмовані і укорочені м’язи формують складки на шкірі. Для таких заломів доглядові косметичні засоби й ін’єкції філерів будуть малоефективні. Спочатку слід випрямити і розгладити м’язи за допомогою масажу.

Буває протилежна ситуація, коли спостерігається гіпотонус м’язів обличчя. Носогубні зморшки в такому випадку виглядають млявими і звисають в’ялою шкірною складкою. Тут потрібно тонізація м’язів іншими масажними техніками для повернення їм енергії та обсягу.

Масаж також покращує кровообіг в м’язах і тканинах обличчя, вирішує проблему “застою” лімфи, усуває набряклість.

  • Доглядаюча косметика. При перших ознаках носогубних зморшок рекомендовано скорегувати щоденний домашній догляд. Їх утворення говорить про те, що шкіра потребує стимуляції вироблення колагену і еластину. Для цієї мети в якості продуктів для домашнього використання слід вибирати засоби з перевіреними аnti-age компонентами: ретинолом, AHA-кислотами, вітаміном С і пептидами.

Доглядові б’юті-засоби допоможуть поліпшити тонус шкіри, її тургор і рельєф, простимулюють вироблення колагену і допоможуть зменшити прояв зморшок.

  • Контурна пластика. Цей метод корекції носогубних складок відноситься до ряду найбільш швидкодіючих. Він заснований на заповненні зморшок гіалуроновмісними філлерами. Так досягається усунення асиметрії, птозу тканин, втрату обсягів. Повернення втраченого обсягу сприяє ліфтингу провисаючих тканин. Альтернативою контурній пластиці з використанням стабілізованої гіалуронової кислоти різної щільності виступає ліпофілінг – операція по введенню очищеного власного жиру пацієнта.

Які можуть бути ускладнення і наслідки після введення філерів в носогубні складки?

Контурна пластика може супроводжуватися низкою ускладнень, а саме:

  • больовими відчуттями. Дискомфорт може спостерігатися від введення голки. Особливо якщо в складі філлера відсутній анестетик – лідокаїн.
  • набряками і гематомами. Синці та припухлості є нормальною реакцією організму на уколи і введення препарату, оскільки судини отримують мікротравми від голки. Знизити ймовірність набряків і гематом після ін’єкції можна, доклавши холод до місця введення. Крім того, існує безліч засобів місцевої дії від гематом у вигляді мазей і кремів.
  • локальними запаленнями. Не дивлячись на використання біосумісної гіалуронової кислоти в складі філерів, існує ризик появи незначного запального процесу. Однак, через 1-3 дні після ін’єкції організм адаптується до стороннього препарату, симптоми запалення поступово проходять. Якщо запалення зберігається тривалий період, пацієнту слід звернутися до дерматолога.
  • фіброзом. Це ущільнення сполучної тканини, яке виникає як реакція організму на гіалуронову кислоту і активне вироблення нового колагену. Ущільнення супроводжено розростанням сполучної тканини з утворенням рубця. Виправити це ускладнення на початковій стадії рекомендовано ін’єкціями гіалуронідази – препарату, який руйнує філлер.
  • алергічною реакцією. Ускладнення може бути викликано індивідуальною непереносимістю компонентів філлера пацієнтом. Імовірність даної реакції організму вкрай низька.
  • контуруванням і міграцією гелю. При неглибокому введенні препарату може спостерігатись контурування – випинання філлера і його горбистість. При надто глибокому введенні може виникнути міграція біогеля. Для нейтралізації і виведення філлера з організму можна провести ін’єкцію гіалуронідази.
  • емболією судин. Ситуація може виникнути при попаданні біогеля в просвіт судини або при занадто глибокому введенні препарату, що викликає ішемію судин. Так порушується кровообіг, з часом може виникнути рубець.

Апаратна косметологія

Лікар-дерматолог клініки Gold Laser Хворостенко Марія Ігорівна зазначає:

У переважній більшості випадків носогубна складка з’являється як результат гравітаційного птозу – опущенням м’яких тканин і ослабленням зв’язкового апарату. В першу чергу, він зачіпає середню третину обличчя. З корекцією цієї зони можуть впоратися деякі апаратні методики, що працюють на більш глибоких шарах шкіри і стимулюють синтез власного колагену і еластинових волокон.

Процедури для корекції носо-губних складок

В епоху, коли естетична косметологія не стоїть на місці, ми хочемо познайомити Вас докладніше з ефективними методиками, розробленими для вирівнювання носогубних складок. Про один з них – контурну пластику – ми говорили вище.

LPG-масаж. Являє собою вакуумно-щипкову процедуру, виконувану спеціальною маніпулой з вакуумом і роликами. У момент масажу проводиться захоплення шкіри і її дбайливе розгладження. Швидкий ефект LPG-масажу досягається завдяки високій інтенсивності опрацювання тканин, в процесі маніпуляції активізуються процеси ліполізу, прискорюються обмінні процеси, посилюється лімфоток, поліпшується кровообіг, розслаблюються лицьові м’язи і затиски, вирівнюється шкірний рельєф, здійснюється ліфтинг тканин. Рекомендований курс становить 10 процедур з періодичністю один раз в 2-3 дні.

SMAS-ліфтинг. Процедура проводиться на ультразвуковому SMAS-апараті і виступає гідною альтернативою хірургічній підтяжці. Методика заснована на впливі сфокусованого ультразвуку на поверхневий м’язово-апоневричний шар обличчя – м’язи, сполучні тканини і м’язові оболонки – на глибину до 4,5 мм. Точково нагріваючи м’язи, ультразвук змушує їх скорочуватися і підтягувати каркас обличчя. В процесі прогріву також активізується синтез колагену.

Ефективність методики SMAS-ліфтингу можна спостерігати відразу після процедури, остаточний результат слід оцінювати 5-6 місяців після процедури. Процедура SMAS-ліфтингу одноразова. Повторювати його можна по необхідності через 1,5-2 роки після першої процедури.

Мікрогольчатий RF-ліфтинг. Принцип радіохвильвого мікрогольчатого ліфтингу заснований на впливі радіохвиль, які при проникненні в шкіру нагрівають її, тим самим стимулюючи процеси утворення нових білкових волокон еластину і колагену. За рахунок цього досягається потужний ліфтинговий ефект і відбувається розрівнювання рельєфу шкіри. Процедуру RF-ліфтингу рекомендовано проводити курсом з 3-5 сеансів 1 раз на місяць.

Нитьовий ліфтинг. Коли суть проблеми носогубних складок полягає в птозі м’яких тканин, однією з ефективних методик може стати нитьовий ліфтинг. Введена нитка дозволяє підтягнути м’які тканини до потрібного положення. Тип і кількість ниток підбирає дерматолог в момент консультації. Будь-який тип штучної нитки з часом обростає колагеновими й еластиновими волокнами, що створює додаткову підтримку каркасу м’яких тканин. Термін статичності ниток в підшкірних шарах обумовлений матеріалом ниток.

Біоревіталізація, PRP-терапія. Ці ін’єкційні методики засновані на підшкірному введенні препаратів – біоревіталізанта і власної плазми пацієнта відповідно. Нестабілізована гіалуронова кислота біоревіталізанта зволожує шкіру, підвищує тонус, коригує дрібні зморшки за рахунок глибокого зволоження і стимуляції неоколлагенеза. PRP-терапія (плазмоліфтінг), завдяки ін’єкції насиченої тромбоцитами плазми в глибокі дермальні шари проблемної зони, стимулює вироблення стовбурових клітин, активує синтез колагену, еластину і гіалуронової кислоти, запускає роботу фібробластів.

Ін’єкції біоревіталізантів і плазми вимагають декількох процедур для видимого вирівнювання носогубних зморшок і з метою запобігання їх збільшення. Для кожної з процедур рекомендований курс з 4-6 сеансів.

У клініці Gold Laser представлені найбільш передові, ефективні і безпечні методики корекції носогубних складок будь-якого ступеня вираженості. Запрошуємо Вас на консультацію до лікарів-дерматологів, де Ви отримаєте вичерпні рекомендації щодо усунення цього дефекту.

Джерела:

  1. “Young!: Look Half Your Age Or Less!”, Alexander Jumbo.

  2. Principles and Methods of Preparation of Platelet-Rich Plasma: A Review and Author’s Perspective, Rachita Dhurat, MS Sukesh.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×