we speak english
Меню
Наші послуги

Як прибрати ямочку на підборідді?

Методи корекції підборіддя

Маскування макіяжем

Ліпосакція

Ліпофілінг

Ментопластика

Контурна пластика

Ямочка – це поглиблення в шкірі, викликане недостатністю розвитку тканини, яка приєднує шкіру до структури кістки. Ямочки на підборідді можуть виникати спадковим чином, тобто через генетику. При збільшенні маси тіла ложе ямки заповнюється жировими клітинами самостійно. Другою причиною самоусунення ямки служать вікові зміни, що супроводжувалися подовженням лицьових м’язів і втратою тканинами обличчя тонусу, зокрема підборіддя.

ямка на подбородке киев 1 

Багато власників неглибокої ямки або явного роздвоєного підборіддя хочуть приховати цю особливість. Основною причиною є психологічний дискомфорт і бажання володіти ідеальним контуром обличчя.

Методи корекції підборіддя

Серед способів добитися рівного контура без вад виділяють способи тимчасової корекції або постійної. Поговорімо про кожний докладніше.

Маскування макіяжем

Візуальної корекції складки на підборідді можна домогтися, підібравши правильний макіяж. Професійний візажист підбере схему візажу, виходячи з типу зовнішності і особливостей поглиблення. Загальною рекомендацією в плані макіяжу вважається освітлення поверхні ямки для її візуального збільшення і затемнення ділянок поруч з ямкою. Відвернути увагу від підборіддя можна за допомогою більш насиченого макіяжу очей.

Ліпосакція

Ліпосакція є різновидом хірургічного втручання, вона спрямована на локальне видалення надлишків жирової тканини. Видалення проводять в два етапи:

 1. Розрідження жирової тканини (ліполіз). За допомогою мікро канюль в заздалегідь намічені ділянки з надлишком жирових клітин вводять зонд хірургічного лазера. Лазерна енергія викликає руйнування адипоцитів.
 2. Виведення рідкої маси за допомогою вакуумного апарату. Зруйновані адіпоцити мають вигляд в’язкої рідини. З метою отримання швидкого позитивного ефекту і при значних обсягах жирових депозитів зруйновані жирові клітини виводять за допомогою спеціального вакууму.

В області підборіддя з метою корекції нерівностей овалу через наявність ямочок або його роздвоєності доцільніше говорити тільки про ліполіз. Тобто на цій ділянці, як равило, жирових клітин небагато, після розрідження вони самі здатні виводитися лімфатичною системою організму пацієнта. Ліполіз дозволяє зменшити обсяг жирової тканини на підборідді навколо ямочки, тим самим максимально вирівняти рельєф зони.

Пластичний хірург клінікии Gold Laser Гіндич Ольга Андріївна відзначає наступні переваги ліполізу:

Перевагою методу є мала травматичність, швидка результативність і паралельне скорочення волокон колагену в шкірі завдяки впливу лазерних хвиль. Ефект зберігається на роки, якщо пацієнт прибуває в єдиній вазі.

Ліпофілінг

Метод передбачає переміщення власної жирової тканини з однієї ділянки тіла (донорської зони) в ділянку поглиблення на підборідді з метою його заповнення. Іншими словами, проводиться ліпосакція донорської зони тіла і волюмізація проблемної зони підборіддя. Жирові клітини (адіпоцити) вилучаються з донорської зони за допомогою канюль через міні-проколи на шкірі. Оброблені адіпоцити пацієнта вводять в ділянку корекції через мікроголки. Процедура проводиться під місцевою анестезією. Ефект від ін’єкції власних адіпоцитарних клітин зберігається терміном на 2-5 років.

Перевагами ліпофілінга підборіддя є:

 • Повна відсутність відторгнення організмом введеного жирового матеріалу;
 • відсутність ризиків, пов’язаних з некоректним зберіганням або переміщенням підготовленої жирової тканини, оскільки забір, обробка і трансплантація проводяться безпосередньо при пацієнті;
 • додатковий ефект ліпосакції донорської зони;
 • запуск процесів регенерації й омолодження підборіддя завдяки стовбуровим клітинам жирової тканини;
 • введення необхідної кількості жирового матеріалу без необхідності в докоррекціі.

Ментопластика

Операція по гармонізації підборіддя проводиться за допомогою установки імпланта (силіконового або у вигляді матеріалу з хряща пацієнта) через розріз зі слизової порожнини рота з наступним накладенням косметичного шва що розсмоктується. Силіконовий імплант заздалегідь підбирається за допомогою програми комп’ютерного моделювання. Хірургічне втручання передбачає введення пацієнта в загальний наркоз. Перевагою ментопластикі є довічний результат корекції.

Контурна пластика

Контурна пластика – це ін’єкція філерів з гіалуроновою кислотою в зону з недоліком обсягу. Коли мова йде про заповнення поглиблення на підборідді, застосовують щільні гіалуроновмісні гелі, здатні утримувати задану форму тривалий час (від 8 до 12 місяців).

Синтезована гіалуронова кислота (ГК), що входить до складу наповнювача для контурінга обличчя, є максимально безпечним компонентом і виступає свого роду аналогом ГК в організмі людини. Синтезована ГК практично не викликає алергічних реакцій, м’яко поширюється в тканинах, надає зволожуючу і омолоджуючу дію на ділянку введення, запускає регенеративную функцію шкіри.

Процедура контурної пластики може проводитися як з нанесенням анестетика локально, так і без анестезії. Набряклість і рідкісні гематоми зникають до 2-3 днів. Щільність і кількість препарату підбирає лікар-дерматолог, виходячи з глибини ямки, стану шкірного покриву пацієнта і побажань пацієнта за кінцевим результатом.

У клініці Gold Laser наші професійні дерматологи допоможуть Вам прибрати ямочку на підборідді або приховати проблему сильно роздвоєного підборіддя на процедурі контурної ін’єкційної пластики. Хірургічний відділ клініки пропонує вирішити проблему контуру підборіддя за допомогою ліпофілінга, ліпосакції або ментопластики. Серед наших пацієнтів чоловіки і жінки, а це означає, що гармонізація рис обличчя актуальна для багатьох!

Джерела:

 1. Пластична та реконструктивна хірургія обличчя, Пейпл О.Д.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×