we speak english
Меню
Наші послуги

Як прибрати друге підборіддя?

Причини появи другого підборіддя

Чи можна позбутися другого підборіддя

Вправи від другого підборіддя

Прибрати друге підборіддя: ефективні методи

Питання “другого підборіддя” актуальне для жіночої та чоловічої статі. Жирові відкладення у цій частині  не завжди пов’язані з віковим чинником чи надмірною вагою. Контури обличчя стають менш чіткими, “розпливаються” через низку процесів у шийно-підборідній зоні. Які ж причини утворення “другого підборіддя” і як на нього можна впливати – розбиратимемося в цій статті.

Причини появи другого підборіддя

Пластичний хірург із США Вівіан Хсу провів дослідження, яке показало, що “друге підборіддя” візуально робить людину на 5-7 старшою. Жирова складка в області шиї є наслідком одразу кількох факторів: зниженої еластичності дерми на шиї та нижній третині обличчя, ослаблення м’язового каркасу шиї та збільшення підшкірно-жирової клітковини. Ослаблені м’язи не в змозі утримувати шкіру, як наслідок, вона провисає і її заповнюють жирові клітини.

Ці процеси можуть бути викликані віковими змінами, надмірною вагою, генетичною схильністю, порушеннями постави, неправильним положенням голови, нездоровим способом життя і т.д. Докладніше розберемо кожну з причин.

Вікові зміни. Сила гравітації викликає птоз тканин, шийні м’язи з віком слабшають, на клітинному рівні шкіра дедалі менше синтезує колаген, еластин і гіалуронову кислоту, тобто відбувається безповоротний процес, наслідком якого є утворення “другого підборіддя”.

Зайва вага. Через набір маси тіла в підборідній ділянці також накопичуються жирові клітини. Роблять вони це досить швидко, при цьому при схудненні вони вкрай тяжко йдуть.

Різке схуднення. Внаслідок швидкої втрати ваги тканини в ділянці підборіддя не завжди встигають підтягтися, тим самим формується складка.

Спадковість. “Друге підборіддя” може бути наслідком генетичного фактора і “передатися” від матері до дитини. У групі ризику люди, близькі родичі яких також мають цю проблему.

Порушення постави та статики шиї. Звичка сутулитися, сидяча робота з нахилом голови, сколіоз та інші проблеми опорно-рухового апарату ведуть до спазму шийних м’язів, платизма слабшає та тягне за собою нижню третину обличчя. Таким чином з’являється “друге підборіддя”, брилі, “кільця Венери”.

Проблеми із лімфосистемою. Проблеми лімфосистеми та кровообігу призводять до набряків та застоїв лімфи, отже ризик появи “другого підборіддя” зростає.

Гормональний збій та ендокринні порушення. Зміни у роботі гормональної системи призводять до змін у тканинах: вони стоншуються і втрачають свою еластичність. Також гормони можуть викликати безпричинне відкладання жирових клітин локально в області нижньої третини обличчя та шиї.

Чи можна позбутися другого підборіддя

Безумовно, ефективнішою буде профілактика “другого підборіддя”, ніж вирішення проблеми. Проте і на етапі профілактики, і на етапі терапії будуть ефективні вправи, масаж, апаратні процедури.

Вправи від другого підборіддя

Фейсбілдинг – це комплекс вправ для м’язів та тканин обличчя, завдяки яким зміцнюються та підтягуються м’язи, нормалізується кровопостачання, покращується пружність шкіри.

Вправи проходять поетапно:

 1. Розігрійте шкіру в зоні підборіддя двома зігнутими пальцями кожної руки, які необхідно розмістити на середині підборіддя, і по кістці рухайте їх до вух. Зробіть 10 разів.
 2. Відкрийте рота, притисніть верхню губу до зубів верхнього ряду, натисніть вказівними пальцями знизу на підборіддя і одночасно опускайте щелепу. Повторіть такий опір 30 разів.
 3. Підніміть голову, подайте нижню щелепу вгору і поверніть губи в букву “У”. Зробіть так 30 разів, потім затримайтеся на статиці на 30 секунд.

Вправи фейсбілдингу рекомендовано проводити щодня, щоб результат був помітним.

Прибрати друге підборіддя: ефективні методи

Розглянемо вплив косметологічних та хірургічних процедур на вирішення проблеми “другого підборіддя”. Всі перелічені процедури успішно проводяться нашими лікарями в клініці Gold Laser.

Лімфодренажний масаж. Його можна проводити як за умов косметології, так і самостійно. Масаж може бути ручним або апаратним (LPG-масаж). Він прискорює обмінні процеси та активує виведення надлишків рідини з тканин обличчя.

Ін’єкції ліполітиків. Ліполітики у підборіддя мають у своєму складі компоненти, що локально розщеплюють підшкірний жир.

SMAS-ліфтінг. Це безопераційна підтяжка підборіддя шляхом впливу ультразвуку на глибокі шари шкіри (до 5 мм). Жирова клітковина під впливом ультразвукової енергії стоншується, шкіра та м’язи стають більш пружними та підтягуються, стан шийно-підборідної зони покращується.

RF-ліфтинг. Радіохвильовий мікроігольчастий ліфтинг руйнує жирові клітини підборіддя, сприяє ліфтингу тканин та покращує контури обличчя.

Кріоліполіз. Вплив на проблемну ділянку із зайвими жировими відкладеннями низькими температурами призводить до руйнування жирових клітин із подальшим виведенням їх через лімфу.

Ліполіз (ліпосакція). Видалення жирових клітин за допомогою ультразвукової або лазерної ліпосакції (ліполізу) дозволяє назавжди позбавитися проблеми “другого підборіддя” без провисання тканин.

Як прибрати 2 підборіддя – знають наші досвідчені косметологи у Gold Laser (Київ). Приходьте на очну консультацію до фахівців нашої клініки, і вони допоможуть Вам у вирішенні проблеми подвійного підборіддя.

Джерела:

 1. Liposuction: Principles and Practice, Shiffman, Melvin A., Di Giuseppe, Alberto.
 2. Atlas of Liposuction, Aiache A.E., Shiffman M.A.
 3. Stery W., Paus R., Burgdorf W. “Dermatology”.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×