we speak english
Меню
Наші послуги

Як прибрати брилі на обличчі?

Що таке брили на обличчі

Причини “брилів”

Як позбутися брилів в домашніх умовах

Прибрати брилі на обличчі у косметолога

Хірургічні методи видалення брилів

Старіння обличчя проявляє себе по-різному для кожної людини. Одним із характерних, яскравих симптомів віку на обличчі є птоз щік, а саме “брили”. У цій статті ми розглянемо причини появи “брилів” і дізнаємося про те, як прибрати брили з обличчя самостійно або за допомогою професійних процедур.

Що таке брили на обличчі

Брили (або «бульдожі щічки») є провисанням шкіри та підшкірно-жирової клітковини (ПЖК) у нижній третині обличчя. Овал при цьому виглядає нечітко, вилиці – плоскими, щелепа – більш масивною, а обличчя загалом – більш віковим. Такий дефект зазвичай починає формуватися після 35-40 років, коли відбувається ослаблення позаклітинного матриксу шкіри.

Причини “брилів”

Причини формування “брилів” ми звели до наступного списку:

  • Вік, при якому відбуваються незворотні процеси в клітинах тканин: власний колаген та еластин синтезується у меншій кількості, що негативно позначається на еластичності та пружності шкіри.
  • Гравітаційний птоз, який з віком лише посилює ситуацію.
  • Дисбаланс гормонів, що спричиняє погіршення стану шкіри, ПЖК.
  • Проблеми з хребтом. Порушення постави – це порушення геометрії тіла, які провокують затискачі м’язів, фасцій, порушують кровотік, призводять до гіпо-або гіпертонусу тканин.
  • Стоматологічні (ортодонтичні) проблеми, відсутність зубів, неправильний прикус тощо, які призводять до деформації щелепи та м’яких тканин у цій області, а також до перенапруги м’язів.
  • Порушення лімфовідтоку. У тому випадку, коли має місце застій рідини в лімфі, тканини стають важкими, відповідно, прагнуть донизу під дією сил тяжіння.
  • Нездоровий та пасивний спосіб життя. Зловживання шкідливими звичками, відсутність фізичної активності, стресові стани, хронічні хвороби – все це негативно впливає на організм загалом і найбільший орган – шкіру.
  • Зайва вага і, як наслідок, обтяження ПЖК.

Розібравшись у причинах птозу щік, перейдемо до того, як підтягнути брилі в домашніх умовах.

Як позбутися брилів в домашніх умовах

Є кілька способів вплинути на стан “брилів” без звернення до профільних косметологічних або пластичних клінік. Це:

  • фейсфітнес;
  • масаж;
  • тейпування.

Фейсфітнес – гімнастика для м’язів обличчя та шиї, метою якої є відновлення балансу тонізації/розслаблення м’язів та підвищення пружності шкіри. У ході тренувань активізується кровообіг, налагоджуються регенеративні процеси та відбувається виведення застійної рідини. Щоб прибрати брили вправами, слід проводити заняття щодня щонайменше 10-15 хвилин. Для кращого ефекту обов’язково слід робити вправи для постави.

Сучасні масажні методики допомагають впливати на проблему «бульдожих щічок» на кількох шарах тканин. Можна проводити масаж як самостійно, так і у професіонала. Скульптурний масаж спрямований на опрацювання м’язового каркаса обличчя, відновлення тонусу м’язів, скорочення глибоких зморшок. Міофасціальний масаж знімає м’язові спазми, “запускає” лімфу, усуває кисневе голодування клітин. Масаж дає видимий результат при регулярному проведенні – не менше 2-3 разів на тиждень.

Тейпування – порівняно молода методика, суть якої полягає у наклеюванні спеціальних пластирів на обличчя за певними схемами. Тейпи знімають спазми та допомагають розслабити м’язи обличчя, а також сприяють зменшенню набряклості та підтяжці овалу.

Прибрати брилі на обличчі у косметолога

У цьому розділі поговоримо про те, як прибрати брилі без операції, а саме за допомогою косметологічних процедур клініки GoldLaser.

SMAS-ліфтинг є ультразвуковим ліфтингом, який сфокусовано впливає на всі шари дерми до рівня SMAS і за рахунок прогріву підшкірних структур призводить до ліфтингу тканин, активізує неоколагенез, моделює овал обличчя. Щоб підтягнути “брилі” достатньо 1 сеансу СМАС-ліфтингу, результат якого зберігається на 1-2 роки.

Голковий RF-ліфтинг сприяє підтяжці тканин обличчя за рахунок багатовимірного впливу на шкіру радіохвильової енергії. Така дія запускає посилений синтез колагену та еластину, зменшує шар підшкірно-жирової клітковини (ПЖК) у зоні “брилів”, ущільнює дермальний каркас, підтягує епідерміс та глибші шари шкіри. Корекція брилів за допомогою РФ-ліфтингу вимагає курсового підходу, а саме 3-5 процедур з інтервалами в 1-1.5 місяця.

Біоармування нитками, що саморозсмоктуються, дозволяє за один візит до косметолога виправити проблему нависаючих тканин у зоні щік і овалу за рахунок підшкірного введення мезониток. Завдяки певним схемам постановки ниток та підбору їх правильної кількості, косметолог створює міцний каркас обличчя, який утримує тканини проблемної області та не дає їм опускатися. Перебуваючи в шкірі, нитки не лише моделюють обличчя, а й сприяють природному синтезу колагенових та еластинових волокон. Нитки біодеградують через 1-2 роки після введення, оскільки складаються з препарату, що розкладається, – полідіоксанону. Незважаючи на це, їхня ефективність не закінчується, оскільки до повного розсмоктування нитки встигають створити навколо себе мережу волокон вищезгаданих колагену та еластину, які продовжують підтримувати тканини.

Контурна пластика також широко використовується при корекції проблеми бульдожих щічок. Філери, збагачені гіалуроновою кислотою або гідроксіапатитом кальцію, вводять внутрішньодермально таким чином, щоб повернути природний натяг тканин там, де це необхідно. Щоб прибрати “брили” філерами, їх вводять в область вилиць або по лініях Лангера. Ін’єкції філерів сприяють ліфтингу тканин, а також виконують важливу роль у стимуляції синтезу власного колагену людини. Результат контурної пластики триває 1-1,5 року.

Ботулінотерапія також використовується для корекції птозу тканин в ділянці нижньої третини обличчя, якщо птоз викликаний гіпертонусом платизми. Таким чином, ботулотоксин типу А вводять у м’язи шиї, завдяки чому досягається ефект розслаблення м’язів, які тягли “брили” вниз. Ефект від процедури помітний у середньому 6-12 місяців.

Звичайно, “брили” в молодому віці легше піддаються корекції і не вимагають кардинального втручання. Але, коли йдеться про явну патологію і старший вік, коли шкіра ослаблена, колагену та еластину в ній вкрай мало і косметичні маніпуляції не здатні допомогти ситуації, найкращим рішенням стане операція.

Хірургічні методи видалення брилів

Ультразвукова або лазерна ліпосакція нижньої третини обличчя, включаючи “брили”, допоможе прибрати жировий шар з одночасною підтяжкою тканин. Сучасні апарати для ліпосакції оснащені мікроскопічними канюлями спеціально призначеними для корекції зон на обличчі. Вони не ушкоджують здорові тканини, нерви та судини, за рахунок чого ліпосакція є безпечною, а реабілітація після неї – швидкою. Операція проводиться один раз, найчастіше під місцевою анестезією.

Крім іншого, ліпосакція може проводитися спільно з ліпофілінгом. Ліпофілінг – це міні-операція, під час якої власними жировими клітинами пацієнта, які були вилучені з проблемної зони за допомогою ліпосакції, хірург заповнює недостатній обсяг, наприклад, в області вилиць. За рахунок цього тканини, які мали тенденцію до опущення через брак об’єму (і формували “брилі”), повертаються на своє вихідне положення, а овал обличчя стає більш чітким.

Підтяжка обличчя хірургічним способом – найбільш кардинальний варіант корекції “брилів” та інших дефектів на обличчі, що проходять з використанням скальпеля і ендоскопа. Підтяжка може бути виконана як на нижніх ⅔ обличчя, так і кругова, коли потрібно усунути одночасно всі вікові зміни. Операція виконується раз у житті.

Джерела:

  1. Schenck TL, Koban KC, Schlattau A, et al. Функціональна анатомія superficial fat compartments of face: a detailed imaging study. Plast Reconstr Surg. 2018 року.
  2. Rousseaux I, Robson S. Body Contouring і Skin Tightening За допомогою Unique Novel Multisource Radiofrequency Energy Delivery Method. J Clin Aesthet Dermatol. 2017.
  3. Bowen RE. Stromal Vascular Fraction from Lipoaspirate Infranatant: Comparison Between Suction-Assisted Liposuction and Nutational Infrasonic Liposuction. Aesthetic Plast Surg. 2016.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×