we speak english
Меню
Наші послуги

Як позбутися від капловухості?

Що є причиною виникнення капловухості?

Коригування форми вух за допомогою отопластики<

Коли і в яких випадках можна робити операцію?

Мінуси і плюси при хірургічному позбавленні від капловухості

Капловухість – це вроджена анатомічна деформація, виражена збільшенням кута між вушною раковиною і скроневою кісткою. Стирчалий вид вух характерний для 5% людей і формується цей дефект ще на стадії зародка.

лечение лопоухости Голд Лазер 

Що є причиною виникнення капловухості?

Професійне виявлення причин появи капловухості – запорука успішного планування її корекції. Капловухість може бути спровокована однією чи декількома причинами, які обумовлені вродженими особливостями розвитку вушної раковини.

У більшості випадків, відкопилені вуха є наслідком недорозвиненості і сгладженості противозавитка. Противозавиток – це вигин хряща, що йде уздовж вуха, завиток – зовнішній край вуха. Іноді противозавиток не дуже виражений, в такому випадку явно простежується виступ верхнього краю вушної раковини. Збільшення противозавитка призводить до відкопилення вушної раковини. Випинання мочки пов’язано з гіпертрофією вушної раковини або ж нестандартною формою хвоста завитка.

Капловухість проявляється як наслідок рівномірного збільшення розміру всієї раковини. Варто знати, що розміри вуха можуть бути різними, але диспропорція вух по відношенню до лицьового скелету таїть в собі причину відстовбурчення.

Форма і розмір вух передаються спадковим шляхом і закладені в генах. Формування вушних раковин починається на 5-6 тижні внутрішньоутробного розвитку плода і триває до 20 тижня. Капловухість підтверджується, коли краєчок вуха віддалений від скроневої кістки на відстані більше 2 см, при цьому кут між вушною раковиною і скроневої кісткою перевищує 30 градусів.

Коригування форми вух за допомогою отопластики

Капловухість діагностується відразу при народженні, саме цей етап ідеальний для того, щоб позбутися від аномалії без оперативного втручання. Певні маніпуляції до шестимісячного віку дозволяють прибрати деформацію вушної раковини і надати їй нову позицію, не вдаючись до кардинальних заходів. Хірургічне усунення капловухості дозволено після досягнення дитиною шестирічного віку.

Пластична операція з усунення дефекту відстовбурчених вух, виправлення асиметрії вушних раковин, корекції форми і розміру мочки вуха носить назву “Отопластика”. Пластика вух відноситься до ряду найпростіших операцій, займає від 1 до 2 годин, проводиться під місцевою анестезією або легкою формою внутрішньовенного наркозу – седацією.

Розріз шкіри проводиться в природній складці заднього боку вушної раковини на довжину 3-4 см. Далі хрящ розтинають, щоб видалити його надлишок. Хрящ фіксується в правильному положенні, на шкірну рану накладаються шви, поверх на вуха – стерильні марлеві серветки. Зверху надівається захисна пов’язка. Шви знімаються на 7-9 добу після операції.

Пластичний хірург клінікиGold Laser Гіндич Ольга Андріївна акцентує:

Важливим правилом для пацієнтів після отопластики є носіння компресійної пов’язки 3-4 тижні після втручання з метою зменшити відступ і зробити сильніше прилягання вух.

Коли і в яких випадках можна робити операцію?

У разі порушення природного стану вушної раковини, яке супроводжується розладами органів слуху та/або комплексом неповноцінності, рекомендовано вдатися до хірургічної пластики вух.

Операцію можна проводити пацієнтам з прямими показаннями до корекції і в разі, якщо немає обмежуючих протипоказань, а саме:

 • цукрового діабету в стадії декомпенсації;
 • онкологічних захворювань;
 • порушень роботи серцево-судинної системи;
 • зниженого згортання крові;
 • періоду загострення інфекцій і вірусів в організмі;
 • вагітності і періоду грудного вигодовування.

Мінуси і плюси при хірургічному позбавленні від капловухості

Познайомимося з перевагами хірургічної корекції капловухості:

 • Природний результат. Професійно проведена операція з використанням сучасних технологій та обладнання, дозволяє максимально змінити становище вушної раковини, наблизити результат корекції до природного і приховати будь-які сліди втручання.
 • Швидка реабілітація. При дотриманні всіх рекомендацій хірурга реабілітація може зайняти всього 3-4 тижні.
 • Довічний ефект. Результат оперативної корекції вух, які стирчать, зберігається на все життя.

Тепер недоліки:

 • Наявність протипоказань. У разі, якщо такі є у пацієнта, йому слід відмовитися від хірургічної корекції дефекту.
 • Імовірність ускладнень. Як і будь-яка операція, отопластика супроводжена ймовірними постопераційними ускладненнями: набряком, довгою регенерацією швів, ризиком інфікування при недотриманні умов асептики і антисептики.
 • Невідповідність результату побажанням. Якщо пластичний хірург має недостатньо досвіду і кваліфікації, є ризик отримати незадовільний результат. Тому важливо знайти клініку з бездоганною репутацією і професійним хірургічним складом.

Капловухість не загрожує життю, часто не пов’язана з проблемами слуху, а більше відноситься до дефекту естетичного характеру. Проте, операція повинна проводитися виключно досвідченими пластичними хірургами. Клініка Gold Laser відповідає всім нормам, що пред’являються до клінікам пластичної хірургії в Україні. Тут працюють кращі хірурги країни. Ми можемо ручатися за якість операції і кінцевий результат!

Джерела:

 1. Ear correction surgery, including ear pinning, NHS.
 2. Radiance by Web MD, Cosmetic Surgery for Ears.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×