we speak english
Меню
Наші послуги

Фіброма шкіри – ефективні способи видалення

Фіброма – доброякісне пухлиноподібне утворення, сформоване клітинами фіброзної і сполучної тканини. Фіброма може виникнути на будь-якій ділянці: на шкірі, слизових оболонках, в сухожиллях, молочній залозі, матці.

 Причини утворення фібром на шкірі

Серед ряду причин, які викликають появу даних утворень на обличчі або тілі, виділяють:

  • генетичну схильність;
  • гормональний збій;
  • порушення функцій ендокринної залози;
  • запальні процеси на шкірі;
  • часті пошкодження шкірного покриву;
  • тривале перебування під ультрафіолетовими променями;
  • незбалансоване харчування;
  • надмірне потовиділення.

Види фібром

Зовнішній вигляд даного новоутворення обумовлений його типом. Виділяють тверді і м’які фіброми.

М’якими фібромами вважаються утворення м’якої консистенції розміром до 10 мм на тонкій ніжці. Колір – від світлого до коричневого. За статистикою м’які фіброми діагностуються у жінок старше 35 років і, як правило, одночасно формується кілька фібром. М’які фіброми характерні для пахвових зон, зони під грудьми, області спини.

Твердий тип фибром не має ніжки, замість неї має широку основу. Новоутворення може локалізуватись практично по всьому тілу у чоловіків і жінок будь-якого віку (навіть у новонароджених). Відтінок твердої фіброми наближений до відтінку шкіри або світліше. Розмір твердих фибром досягає 15 мм в діаметрі.

Не дивлячись на те, що природа фіброми не несе в собі ризиків для здоров’я, рекомендовано при її виявленні провести обстеження і видалити по ряду естетичних причин.

Діагностика дерматофіброми проводиться візуальним оглядом та пальпацією лікарем-хірургом. Після постановки діагнозу пацієнт приймає рішення про видалення новоутворення.

У сучасній медицині видалення фіброми на шкірі проводиться кількома можливими методами:

  • Лазерне видалення. Проводиться за допомогою мікророзрізу шкіри і видалення пухлини за допомогою хірургічного лазера. Промінь лазера випаровує опухолевидну тканину. Паралельно коагулюються судини, що живлять фіброзне утворення, що мінімізує кровотечу в момент деструкції. Після цього втручання при необхідності розріз зашивається шовною ниткою. Операція відноситься до ряду малоінвазивних, проводиться під місцевим знеболенням в умовах амбулаторії. Вплив лазерного променя на задану глибину (до кореня утворення) виключає ризик рецидиву.
  • Радіохвильовий метод. Метод заснований на безконтактному розрізі м’яких тканин, випаровуванні дефектних клітин і одночасній коагуляції кровоносних судин високочастотними радіохвилями. Метод характеризується відсутністю кровотечі і ризику інфікування. Дана процедура може застосовуватися для видалення новоутворень будь-якого розміру.
  • Хірургічне видалення. Висічення фіброми хірургічним скальпелем можна застосувати для новоутворень значних розмірів, глибини і коли інші методи свідомо не дадуть бажаної ефективності. Хірургічна резекція проводиться під місцевою анестезією. Після її ін’єкційного введення лікар скальпелем розрізає шкіру, видаляє пухлину і потім накладає шви.
  • Електрокоагуляція. Спосіб передбачає вплив електричного струму на тканини навколо фіброми, за рахунок якого відбувається термічне ураження тканин і відторгнення новоутворення. Метод застосовується для неглибоких і невеликих утворень.

Хірург клініки Gold Laser Гіндич Ольга Андріївна про видалення фібром:

Фіброми рекомендовано видаляти, оскільки є ризик їх травмування одягом, вони носять неестетичний характер і їх діагностику на схильність до трансформації в злоякісне утворення можна виявити тільки на гістологічному аналізі після видалення.

У клініці Gold Laser видалення фіброматозних утворень проводять лікарі-хірурги на спеціалізованому хірургічному лазері для малоінвазивних хірургічних операцій.

Перевагами лазерної деструкції є:

  1. Ефективність. Лазер видаляє дерматофіброму за один сеанс.
  2. Висока точність. Лікар-хірург повністю контролює глибину і потужність променя на тканини, при цьому здорові ділянки не зачіпаються.
  3. Безпека. Лазер коагулює (склеює) стінки судин, перешкоджаючи кровотечі в момент втручання, що забезпечує стерильність процесу. Крім того, процедура безконтактна, отже, ризик інфікування відсутній.
  4. Безболісність. Процедура лазерного видалення фіброми безболісна, проводиться в умовах амбулаторії під місцевою анестезією.
  5. Швидка реабілітація. За рахунок мінімальної травматизації тканин лазерним променем відновний післяопераційний період є дуже коротким.

Для діагностики і видалення фіброми запрошуємо Вас звернутися в клініку Gold Laser до хірургів вищої категорії. Довірте своє здоров’я професіоналам!

Джерела:

  1. Medical News Today.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×