Основні проблеми зі шкірою після пологів
Коли можна починати відновлювати шкіру після пологів
Що таке стрії (розтяжки) і як з ними боротися?
ТОП-5 процедур для відновлення шкіри обличчя після пологів
Що косметологи не рекомендують робити після пологів?
Чому зовнішній вигляд шкіри так важливий після пологів?
У період вагітності в організмі жінки відбуваються складні імунологічні, метаболічні, судинні та гормональні зміни, які впливають на стан шкіри. Про проблеми шкіри обличчя і тіла, з якими може зіткнутися молода мама після пологів, і про способи їх вирішення поговоримо в даній статті.
Серед проблем зі шкірою, що виникають після пологів, можуть бути:
Як правило, в третьому триместрі вагітності часто з’являється хлоазма – гіперпігментація обличчя плямистого характеру на вилицях, над верхньою губою, на лобі, щоках, підборідді, носі, на шиї і в ;зоні декольте. Каталізатором стає підвищення рівня естрогену і прогестерону в організмі. Ці гормони провокують посилене вироблення меланіну, що дає шкірі світло-коричневий колір. На тлі гормональної перебудови робота пігментної системи порушується, меланін розподіляється нерівномірно. Пігментація неестетична і зберігається надовго після народження немовляти.
Після пологів шкіра жінки може стати надмірно сухою та подразненою. Це пов’язано з тим, що знижується вироблення естрогену. Це служить “стресом” для організму, на який шкіра відповідає сухістю, подразненням. Безсонні ночі збивають добовий ритм, гормон сну мелатонін, який відповідальний за захист від стресу і передчасне старіння, продукується в дефіциті. Як результат – виникають зовнішні проблеми.
При нормальних пологах концентрація прогестерону в крові починає зменшуватися. Таким чином закінчується “гормональна підтримка” краси і здоров’я шкіри. Зокрема, жировий секрет, який виділяється сальними залозами, стає щільніше і устіше. Отже, виділення шкірного жиру ускладнено, що робить шкіру сприятливим середовищем для розвитку патогенних мікроорганізмів і утворення запальних елементів.
Як ми бачимо, на шкірі в період вагітності і після неї можуть виникати абсолютно різні патології. Це не говорить про те, що відразу всі вищевказані проблеми матимуть місце у молодої мами, але всі вони теоретично можливі і у кожної окремої жінки вони проявляються тією чи іншою ознакою.
Якщо основною причиною появи вищезгаданих проблем зі шкірою є гормональний фактор, то на перших порах в лікувальних заходах немає необхідності, крім звичайної щоденної гігієни і легких засобів для догляду. Через деякий час шкіра прийде в норму. Як правило, показником відновлення балансу гормонів можна вважати повернення до нормального менструального циклу. При штучному грудному вигодовуванні це відбувається 2-3 місяця після пологів, а при поступовому перекладі на прикорм – на 6-8 місяць.
Проводити косметологічні процедури з метою поліпшення стану шкіри можна по закінченню періоду лактації.
Через збільшення маси і розмірів тіла жінки в ході вагітності на шкірі часто виникають розтяжки (стрії). Це блідо-рожеві смужки, викликані мікронадривами покриву внаслідок відчутного натягу шкіри в області живота, стегон, грудей.
Щоб нормалізувати стан шкіри і м’язів живота, необхідний комплексний підхід: збалансоване харчування, фізична активність, косметичні засоби долгяду.
Лікар-дерматолог клініки Gold Laser Дзюба Карина Володимирівна про важливість харчування:
Регулярна фізична активність сприяє більш швидкому темпу метаболізму, покращує клітинне дихання, нормалізує кровообіг в шкірних покривах, зміцнює м’язову тканину, повертає еластичність. Для боротьби зі стриями на животі рекомендовано робити акцент на ходьбі, плаванні і на вправах для верхнього і нижнього преса, а також бокові нахили. Однак, коли саме починати вводити фізичні навантаження визначає лікар-гінеколог, який супроводжує вагітність.
Питанням ймовірних розтяжок краще займатися на самому початку вагітності, щоб не допустити їх появи. І в якості профілактики, і в якості лікування фахівці рекомендують використовувати креми з щільною текстурою і складом, який включає такі компоненти, як: еластин, колаген, гіалуронову кислоту (ГК), натуральні масла. Наносити їх слід легкими масажними рухами.
В умовах нашої косметологічної клініки для видалення розтяжок призначені:
Для відновлення шкіри обличчя в післяпологовий період клініка Gold Laser пропонує наступний перелік процедур:
В цілому, косметологічні процедури не рекомендовані пацієнткам, які годують немовля груддю. Так як будь-яка маніпуляція в цей делікатний післяпологовий період може сприйнятися жіночим організмом як стрес і спровокувати непрогнозовані наслідки. Тому перед тим, як задуматися про професійне лікуванні, ми рекомендуємо проконсультуватися з лікарем-гінекологом.
Самим щадним з точки зору впливу на організм жінки є догляд за шкірою (почергове нанесення косметичних засобів згідно з протоколом). Такі засоби дають ефект свіжої, відпочилої, зволоженої шкіри. Важливо вибирати косметику, яка не викликає алергічних реакцій.
Будь-яка жінка хоче бути красивою і мати доглянуте обличчя і тіло. Після пологів жінка так чи інакше перебуває в стресовому стані, яке може посилити небажаний зовнішній вигляд. Тому так важливо приділяти увагу своїй шкірі і здоров’ю організму в цілому.
Після пологів в самому жіночому організмі, як ми сказали раніше, відбувається безліч змін: від гормональних до метаболічних. Всі вони відображаються на зовнішності тим чи іншим чином. Частина з них все ж не є бажаними (наприклад, стрії, випадіння волосся, локальна пігментація, провисання шкіри, зморшки тощо). Тому вкрай важливо своєчасно реагувати на такі зміни, щоб не допустити їх поширення.
Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.
Лікар дерматолог-косметолог, спеціаліст у галузі лазерних технологій та естетичної медицини.
Головний лікар
Лікар-хірург першої категорії, пластичний хірург.
Кандидат медичних наук.
Лікар – пластичний хірург
Лікар-гінеколог-акушер першої категорії.
Лікар дерматолог-косметолог, трихолог, фахівець в області лазерних технологій в естетичній медицині.
Лікар дерматолог-косметолог, трихолог, спеціаліст у галузі лазерних технологій та естетичної медицини.
Лікар дерматолог-косметолог, фахівець в області лазерних технологій в естетичній медицині
Лікар-пластичний хірург
Лікар-анестезіолог першої кваліфікаційної категорії.
Вітаю! Я багато років ходжу в клініку “Gold Laser” і дуже від цього щаслива. Така затишна атмосфера, приємні ціни та сервіс! Ніколи не було ніяких зауважень. Хочу щиро подякувати своєму лікареві. Роблю у неї багато процедур для вікової шкіри. Люблю філери. Вони надають молодий і свіжий вигляд. А головне, я впевнена в якості препаратів. Спілкуючись читать далее …
Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.