we speak english
Меню
Наші послуги

Догляд за шкірою обличчя та живота після пологів

Основні проблеми зі шкірою після пологів

Коли можна починати відновлювати шкіру після пологів

Що таке стрії (розтяжки) і як з ними боротися?

ТОП-5 процедур для відновлення шкіри обличчя після пологів

Що косметологи не рекомендують робити після пологів?

Чому зовнішній вигляд шкіри так важливий після пологів?

У період вагітності в організмі жінки відбуваються складні імунологічні, метаболічні, судинні та гормональні зміни, які впливають на стан шкіри. Про проблеми шкіри обличчя і тіла, з якими може зіткнутися молода мама після пологів, і про способи їх вирішення поговоримо в даній статті.

Основні проблеми зі шкірою після пологів

Серед проблем зі шкірою, що виникають після пологів, можуть бути:

  • пігментація;
  • підвищена сухість або, навпаки, жирність;
  • роздратування епідермісу;
  • вугрі;
  • розтяжки на стегнах, животі та грудях;
  • себорея, лупа, випадання, витончення волосся тощо.

Поговоримо докладніше про проблеми зі шкірою обличчя

кожа после родов

Пігментація

Як правило, в третьому триместрі вагітності часто з’являється хлоазма – гіперпігментація обличчя плямистого характеру на вилицях, над верхньою губою, на лобі, щоках, підборідді, носі, на шиї і в ;зоні декольте. Каталізатором стає підвищення рівня естрогену і прогестерону в організмі. Ці гормони провокують посилене вироблення меланіну, що дає шкірі світло-коричневий колір. На тлі гормональної перебудови робота пігментної системи порушується, меланін розподіляється нерівномірно. Пігментація неестетична і зберігається надовго після народження немовляти.

Сухість, подразнення шкіри

Після пологів шкіра жінки може стати надмірно сухою та подразненою. Це пов’язано з тим, що знижується вироблення естрогену. Це служить “стресом” для організму, на який шкіра відповідає сухістю, подразненням. Безсонні ночі збивають добовий ритм, гормон сну мелатонін, який відповідальний за захист від стресу і передчасне старіння, продукується в дефіциті. Як результат – виникають зовнішні проблеми.

Вугрі

При нормальних пологах концентрація прогестерону в крові починає зменшуватися. Таким чином закінчується “гормональна підтримка” краси і здоров’я шкіри. Зокрема, жировий секрет, який виділяється сальними залозами, стає щільніше і устіше. Отже, виділення шкірного жиру ускладнено, що робить шкіру сприятливим середовищем для розвитку патогенних мікроорганізмів і утворення запальних елементів.

Як ми бачимо, на шкірі в період вагітності і після неї можуть виникати абсолютно різні патології. Це не говорить про те, що відразу всі вищевказані проблеми матимуть місце у молодої мами, але всі вони теоретично можливі і у кожної окремої жінки вони проявляються тією чи іншою ознакою.

Коли можна починати відновлювати шкіру після пологів?

Якщо основною причиною появи вищезгаданих проблем зі шкірою є гормональний фактор, то на перших порах в лікувальних заходах немає необхідності, крім звичайної щоденної гігієни і легких засобів для догляду. Через деякий час шкіра прийде в норму. Як правило, показником відновлення балансу гормонів можна вважати повернення до нормального менструального циклу. При штучному грудному вигодовуванні це відбувається 2-3 місяця після пологів, а при поступовому перекладі на прикорм – на 6-8 місяць.

Проводити косметологічні процедури з метою поліпшення стану шкіри можна по закінченню періоду лактації.

Що таке стрії (розтяжки) і як з ними боротися?

Через збільшення маси і розмірів тіла жінки в ході вагітності на шкірі часто виникають розтяжки (стрії). Це блідо-рожеві смужки, викликані мікронадривами покриву внаслідок відчутного натягу шкіри в області живота, стегон, грудей.

Щоб нормалізувати стан шкіри і м’язів живота, необхідний комплексний підхід: збалансоване харчування, фізична активність, косметичні засоби долгяду.

Лікар-дерматолог клініки Gold Laser Дзюба Карина Володимирівна про важливість харчування:

Їжа і питний режим “диктують” свої правила після пологів. Іншими словами, не можна дотримуватися дієт для схуднення, але вкрай важливо зробити раціон збалансованим для самої мами і дитини. Важливо щодня вживати більше 1 літра води. Їжа молодої матері повинна бути багата білками (м’ясо, птиця, риба, яйця, молочні продукти) і корисними (легкозасвоюваними) вуглеводами (фрукти, овочі, ягоди, зелень). Біотин, який покращує еластичність шкіри, міститься в горіхах.

Регулярна фізична активність сприяє більш швидкому темпу метаболізму, покращує клітинне дихання, нормалізує кровообіг в шкірних покривах, зміцнює м’язову тканину, повертає еластичність. Для боротьби зі стриями на животі рекомендовано робити акцент на ходьбі, плаванні і на вправах для верхнього і нижнього преса, а також бокові нахили. Однак, коли саме починати вводити фізичні навантаження визначає лікар-гінеколог, який супроводжує вагітність.

Питанням ймовірних розтяжок краще займатися на самому початку вагітності, щоб не допустити їх появи. І в якості профілактики, і в якості лікування фахівці рекомендують використовувати креми з щільною текстурою і складом, який включає такі компоненти, як: еластин, колаген, гіалуронову кислоту (ГК), натуральні масла. Наносити їх слід легкими масажними рухами.

В умовах нашої косметологічної клініки для видалення розтяжок призначені:

  • Мезотерапія – ін’єкційний шлях відновлення шкіри. У проблемну зону мікроголкою вводять коктейлі з вітамінами, амінокислотами, пептидами, ГК, колагеном, еластином тощо. Склад коктейлів підбирають таким чином, щоб вони максимально ефективно відновлювали гідробаланс шкіри, підвищували її імунітет і захисні функції, сприяли скороченню стрій, підвищували тонус.
  • Серединні пілінги – процедура розм’якшення і видалення поверхнево-серединних шарів шкіри завдяки впливу хімічних кислот. Пілінг від розтяжок супроводжується процесом інтенсивного відлущування, поряд з яким в більш глибоких шарах відбувається активне оновлення клітин. В результаті епідермальні і дермальні тканини набувають рівниго рельєфа.
  • Мікроігольчатий (фракційний) RF-ліфтинг. Процедуру проводять на спеціальному радіохвильовому апараті, який використовує позолочені мікроголки. Проникаючи в шкіру, вони залишають у верхніх шарах мікроскопічні отвори, що дає можливість поліпшити обмінні процеси й усунути непатологічні ущільнення шкіри з розтяжками. Мікроголки генерують високочастотні радіоімпульси, що стимулює вироблення колагену й еластину, покращує обмін речовин в клітинах, прискорює кровообіг. Так шкіра активніше відновлює свій здоровий рельєф.
  • Лазерна шліфовка проводиться з використанням вуглекислотного фракційного СО2 лазера. Промені лазера створюють мікрофракцій (отвори) в шкірі, ураженої стріями. Така точкова “травматизація” шкіри поряд з її прогрівом дозволяє активізувати синтез колагену, еластину і ГК в тканинах і поступово мінімізувати прояв цього дефекту.

ТОП-5 процедур для відновлення шкіри обличчя після пологів

Для відновлення шкіри обличчя в післяпологовий період клініка Gold Laser пропонує наступний перелік процедур:

  • Мезотерапія. Для терапії шкіри використовуються коктейлі, які містять ГК, колаген, еластин, вітамін С, гінго білоба, рутин тощо. Мезотерапія вирішує питання пігментації, ознак фото- та хроностаріння, акне та постакне, сухої й атонічної шкіри. Дерматолог підбирає коктейль індивідуально для кожного пацієнта. Курс мезопроцедур може складатися з 3-10 сеансів, залежно від проблематики.
  • Пілінги. Для обличчя використовують менш агресивні пілінги (з меншим процентним вмістом діючої кислоти), ніж для видалення розтяжок. Для шкіри без видимих вікових явищ підходять поверхневі і поверхнево-серединні пілінги з гліколевою, саліциловою, піровиноградною, мигдальною, трихлороцтовою кислотами. Пілінги усувають застійні явища, пігментні плями, акне, постакне, звужують пори, нормалізують секрецію сальних залоз, вирівнюють мікрорельєф шкіри. Тип пілінгу підбирає лікар дерматолог на очній консультації.
  • Фототерапія пігментації. Це процедура видалення пігментних ушкоджень поверхні обличчя широкосмуговим пульсуючим світлом. Вплив фототерапії абсолютно нетравматичний, дозволяє швидко освітлити пігментовану ділянку. Світловий вплив додатково омолоджує шкіру, робить її гладкою, пружною, активізує обмінні процеси на клітинному рівні.
  • Мікрольчатий (фракційний) RF-ліфтинг. Мікроголки, впливаючи на покрив, випромінюють радіоімпульси високої частоти. Це провокує неоколлагенез в клітинах дерми та епідермісу, прискорює обмінні процеси, активізує кровообіг і зміцнює судинні стінки. В результаті вирівнюється колір і тон обличчя, звужуються пори, зміцнюється овал, епідерміс стає більш щільним і пружним, спостерігається ліфтинг, вирівнюються зморшки.
  • Лазерна шліфовка дозволяє “випарувати” поверхневий ороговілий шар клітин шкіри, а також на більш глибоких рівнях запустити процес синтезу колагену, еластину та ГК і регенеративні процеси. Як результат – пацієнтки позбавляються від пігментації і веснянок, від слідів постакне, від шрамів і рубців будь-якої природи та від зморшок.

Що косметологи не рекомендують робити після пологів?кожа живота после родов

В цілому, косметологічні процедури не рекомендовані пацієнткам, які годують немовля груддю. Так як будь-яка маніпуляція в цей делікатний післяпологовий період може сприйнятися жіночим організмом як стрес і спровокувати непрогнозовані наслідки. Тому перед тим, як задуматися про професійне лікуванні, ми рекомендуємо проконсультуватися з лікарем-гінекологом.

Самим щадним з точки зору впливу на організм жінки є догляд за шкірою (почергове нанесення косметичних засобів згідно з протоколом). Такі засоби дають ефект свіжої, відпочилої, зволоженої шкіри. Важливо вибирати косметику, яка не викликає алергічних реакцій.

Чому зовнішній вигляд шкіри так важливий після пологів?

Будь-яка жінка хоче бути красивою і мати доглянуте обличчя і тіло. Після пологів жінка так чи інакше перебуває в стресовому стані, яке може посилити небажаний зовнішній вигляд. Тому так важливо приділяти увагу своїй шкірі і здоров’ю організму в цілому.

Після пологів в самому жіночому організмі, як ми сказали раніше, відбувається безліч змін: від гормональних до метаболічних. Всі вони відображаються на зовнішності тим чи іншим чином. Частина з них все ж не є бажаними (наприклад, стрії, випадіння волосся, локальна пігментація, провисання шкіри, зморшки тощо). Тому вкрай важливо своєчасно реагувати на такі зміни, щоб не допустити їх поширення.

Джерела:

  1. United Kingdom National Health Service.
  2. The National Center for Biotechnology Information.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×