we speak english
Меню
Наші послуги

Что такое тромбофлебит: симптомы, причины, лечение

Що таке тромбофлебіт

Симптоми тромбофлебіту

Класифікація тромбофлебіту

Причини виникнення тромбофлебіту

Чим небезпечний тромбофлебіт

Діагностика тромбофлебіту

Лікування тромбофлебіту

Що таке тромбофлебіт

Тромбофлебіт – це запалення стінок поверхневих вен, що супроводжується появою кров’яних згустків – тромбів. Процес розвитку тромбів всередині глибоких вен носить назву “тромбоз”. За статистикою тромбофлебіт виникає при варикозній хворобі через уповільнення кровотоку в розширених венах.

Симптоми тромбофлебіту

Тромб – це тверде формування клітин крові, склеєних між собою. Кров’яні згустки порушують кровотік у всьому тілі, можуть спровокувати стійкий набряк ніг аж до стоп. Тромбофлебіт супроводжується характерним тягнучим, розпираючим болем нижньої кінцівки ураженої ділянки, біль наростає при торканні і ходьбі. Пацієнти відзначають також почервоніння та ущільнення шкіри (місця скупчення тромбів і вузли варикозно розширених вен) над запаленою ділянкою. Гостра форма тромбофлебіту супроводжується підвищенням температури (аж до 39 градусів) і ознобом, збільшенням лімфовузлів.

Класифікація тромбофлебіту

Перебіг тромбофлебіту може мати кілька форм:

  • Гострий перебіг. Ця форма характеризується яскравою симптоматикою з загрозою для життя.
  • Підгострий перебіг. Симптоматика менш виражена, може трансформуватися в гостру стадію.
  • Хронічний перебіг. Дана форма визначається, коли захворювання триває понад 3 місяці.

Існує ймовірність того, що при тромбофлебіті мають місце гнійні процеси з приєднанням інфекції (в разі наявності осередка інфекції або травми судин).

Причини виникнення тромбофлебіту

Згустки венозної крові є основною причиною запалення вени. До причин тромбофлебіту можна віднести як зовнішні фактори, так і порушення з боку організму, а саме:

  • порушення кровообігу (при варикозі);
  • коагулопатія;
  • ушкодження стінки судини (травма, операція);
  • вагітність;
  • зайва вага;
  • гіподинамія;
  • захворювання серцево-судинної системи;
  • цукровий діабет (2-го типу);
  • нестача вітамінів;
  • тромбофілії.

Найбільш значимий фактор ризику – це варикозне розширення вен на ногах, для якого характерне формування вузлів, розширень і, згодом, тромбів.

Чим небезпечний тромбофлебіт

Патологія таїть в собі серйозну небезпеку:

  • Імовірність міграції тромбу, що тягне за собою ураження глибоких вен, сильні набряки і трофічні виразки.
  • Імовірність відриву тромбу. В такому випадку тромб потрапляє в кровоносну систему, розвивається тромбоемболія з ризиком летального результату.

Тому, вкрай важливо своєчасно звернутися за допомогою до лікаря-флеболога, щоб діагностувати захворювання і вибрати оптимальний варіант лікування.

Лікар-дерматолог клінікиGold Laser Хворостенко Марія Ігорівна акцентує увагу:

Тромбофлебіт небезпечний і його наслідки бувають незворотні. Навіть якщо ви займалися профілактикою, це не завжди гарантія того, що недуга не торкнеться вас.

Діагностика тромбофлебіту

На підставі діагностики лікар підтверджує або спростовує діагноз “тромбофлебіт”, а також детально вивчає уражені вени. Діагностика включає:

  • збір анамнезу;
  • візуальний огляд;
  • ангіографію, УЗД, флебографію або флебосцінтіграфію.

Головним методом діагностики є ультразвукове дуплексне ангіосканування (УЗД) вен нижніх кінцівок. Воно дає картину локалізації тромбічних мас в просвіті вени, допомагає визначити рівень тромбозу і ступінь його небезпеки. За результатами УЗД лікар визначає вид лікування.

Лікування тромбофлебіту

Вибір методу лікування тромбофлебіту обумовлений стадією захворювання і може мати кілька напрямків: консервативне, оперативне, комплексне. Консервативні методи показані при станах пацієнта, які не становлять загрози його життю і здоров’ю. Серед них: прийом медикаментів (препаратів для розрідження крові і нормалізації кровотоку і стану вен), аплікації протизапальними мазями і фізіопроцедури. Оперативне – це хірургічне видалення тромбів і купірування запалення лазером або класичним методом. Як правило, обидва методи супроводжуються рекомендацією флеболога носити компресійний трикотаж.

Хірургічне лікування тромбофлебіту – це процедура флебектомії. Вона передбачає видалення патологічно розширених вен через невеликі проколи на шкірі, як правило, в паховій області або під коліном. Флебектомію проводять під місцевою анестезією або під седацією.

Відділення флебології клініки Gold Laser оснащено передовим обладнанням для проведення флебектомії будь-якої складності. На консультації лікар проведе аналіз патології, визначить послідовність лікування, призначить необхідні ліки. Довіряйте своє здоров’я професіоналам!

Джерела:

  1. Гівіровська Н.Є., Міхальський В.В. Тромбози та тромбофлебіти вен нижніх кінцівок: етіологія, діагностика та лікування.
  2. Кірієнко О.І., Панченко Є.П., Андріяшкін В.В. Венозний тромбоз в практиці терапевта та хірурга.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (5.00 из 5)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×