we speak english
Меню
Наші послуги

Типи шкіри: як визначити свій

Онлайн запис

Типи шкіри: як визначити свій

Які існують типи шкіри?

Як визначити тип шкіри

Тест на тип шкіри

Типи шкіри обличчя та процедури в клініці Gold Laser для догляду за ними

Шкіра є найбільшим органом у людському тілі. Стан здоров’я шкіри свідчить про внутрішні процеси. Щоб вона довше залишалася молодою та сяючою, важливо не лише дбати про здоров’я організму в цілому, а й забезпечити покриву правильний догляд. Для цього необхідно визначити тип шкіри та підібрати відповідні засоби.

Як визначити свій тип шкіри та який домашній та професійний догляд за нею необхідний — поговоримо в цій статті.

Які існують типи шкіри?

Найпопулярнішою є класифікація, що поділяє шкіру обличчя на 4 типи. Основним критерієм тут є рівень активності сальних залоз. Цей показник впливає на пружність шкіри, її відтінок, схильність до запалень, появи акне та ранніх зморшок. Отже, види шкіри.

Жирний тип шкіри

Жирний тип шкіри

Жирний тип шкіри вважається найпоширенішим і водночас найбільш проблемним. Покрив продукує надмірну кількість шкірного секрету, через що обличчя виглядає блискучим. Жир у надлишку є сприятливим середовищем для розмноження патогенних мікроорганізмів, які провокують висипання, акне, прищі, міліуми.

Жирна шкіра відрізняється такими ознаками:

  • розширені, добре візуалізовані пори;
  • жирний блиск, особливо виражений у Т-зоні (чоло, ніс, підборіддя), маслянистість шкіри;
  • швидка поява жирного блиску невдовзі після вмивання;
  • часті запалення та висипання;
  • чорні крапки як наслідки закупорки пор;
  • низька стійкість макіяжу.

Але така шкіра має одну важливу перевагу — повільне старіння порівняно з іншими типами. Завдяки тому, що шкіра природно зволожується власним секретом, зморшки з’являються значно пізніше.

Догляд за жирним типом шкіри передбачає контроль за виробленням шкірного сала та скорочення запальних процесів. Основні етапи догляду:

  1. Вмивання м’якими гелями або пінками без агресивних компонентів двічі на день. Для глибокого очищення пор можна використовувати кислотні або ензимні пілінги 1 раз на тиждень.
  2. Тонізація тоніками без спирту для звуження пор та нормалізації рівня pH. Такі продукти можуть містити екстракти зеленого чаю, олію чайного дерева, саліцилову кислоту та інші активні компоненти.
  3. Зволоження легкими, некомедогенними гелями або емульсіями з матуючим ефектом. Віддавайте перевагу формулі на основі води, з такими компонентами, як гіалуронова кислота та алое вера.
  4. Захист від сонця SPF 30+ для запобігання фотостарінню та гіперпігментації. Рекомендовано обирати матуючі склади.
  5. Застосування масок для догляду з глиною, вугіллям, саліциловою кислотою для глибокого очищення, усунення жирного блиску, скорочення запалення.
  6. Лікування висипів рекомендовано засобами з бензоїл пероксидом, саліциловою кислотою, цинком.
  7. Здоровий спосіб життя, який передбачає пити не менше 2 літрів води на добу, уникати жирної, гострої, солоної та солодкої їжі, швидких вуглеводів та фастфуду.

Важливо! Уникайте помилок: не використовуйте агресивні засоби, не пересушуйте шкіру, не зловживайте скрабами! Регулярний догляд, підібраний з урахуванням особливостей жирної шкіри, допоможе зменшити її проблемні прояви та зберегти здоровий вигляд.

Нормальний тип шкіри

Нормальний тип шкіри

Нормальна шкіра відрізняється балансом зволоженості та вироблення шкірного сала. Вона не схильна до надмірної сухості чи жирності, її стан стабільний. Також вона мінімально схильна до запалень, висипів або серйозніших дерматологічних проблем. Однак ймовірною проблемою може стати передчасна поява зморшок за відсутності належного зволоження.

Ознаки нормальної шкіри:

  • гладенька та шовковиста текстура;
  • рожевий відтінок обличчя, що свідчить про хороший кровообіг;
  • пори малопомітні;
  • немає пігментації та інших видимих ​​дефектів;
  • незначний блиск у Т-зоні;
  • поодинокі чи повністю відсутні висипання;
  • гарна переносимість косметичних засобів;
  • висока стійкість макіяжу.

Для підтримки здоров’я епідермісу важливо, щоб догляд передбачав підтримку його природного гідробалансу та уповільнення старіння.

Догляд за нормальним типом шкіри виконується поетапно:

  1. Очищення м’якими гелями, пінками, молочком або міцелярною водою 1 раз на день перед сном.
  2. Тонізація безспиртовими тоніками для відновлення рівня pH та підготовки шкіри до подальшого догляду. Добре підходять тоніки з екстрактами ромашки, алое вера або гіалуроновою кислотою.
  3. Зволоження легкими кремами, гелями або емульсіями з гіалуроновою кислотою, алое вера та рослинними екстрактами. У холодну пору року кращими є поживні креми з щільною основою.
  4. Сонцезахист передбачає використання легких за консистенцією кремів із SPF 30+ для запобігання фотостарінню.
  5. Додатковий догляд: поживні або зволожуючі маски слід робити 1-2 рази на тиждень, легку ексфоліацію пілінгами або скрабами — 1 раз на тиждень.
  6. Здоровий спосіб життя: достатній питний режим (1,5-2 літри на добу), збалансований раціон харчування, багатий на вітаміни, мінерали та антиоксиданти.
  7. Профілактика старіння. Після 25-30 років у догляд можна включати антивікові засоби з антиоксидантами.

Сухий тип шкіри

Сухий тип шкіри

Суха шкіра супроводжується перманентним відчуттям сухості та дискомфорту. Після контакту з водою, через сухе повітря, вітер або мороз вона стає ще більш сухою, з’являється стягнутість, почервоніння, лущення, дискомфорт.

Ознаки сухого типу:

  • тонка, матова, тьмяна шкіра;
  • відсутність природного блиску;
  • слабко виражені пори;
  • сухість, лущення;
  • відсутність висипів;
  • чутливість, схильність до подразнення;
  • швидке вбирання кремів, сироваток, флюїдів;
  • печіння при нанесенні косметичних засобів із агресивними компонентами.

Догляд за сухим типом шкіри — це глибоке зволоження та відновлення захисних функцій. Етапи догляду:

  1. Очищення м’якими кремовими гелями, оліями або міцелярною водою.
  2. Тонізація зі зволожуючими та заспокійливими компонентами: алое вера, рожева вода або гіалуронова кислота.
  3. Глибоке та інтенсивне зволоження кремами та сироватками з гіалуроновою кислотою, оліями (жожоба, аргановою або оливковою), керамідами та вітамінами.
  4. Використання поживних масок та кремів на основі олій, меду, авокадо, вітамінів C, E 1-2 рази на тиждень.
  5. Захист від сонця засобами з фактором SPF 30–50+ для нейтралізації вільних радикалів, запобігання пігментації та сухості.
  6. Додатковий догляд у вигляді зволожуючих спреїв або термальної води, щоб допомогти підтримувати оптимальний рівень вологи.
  7. Здоровий спосіб життя. Пийте 2 літри води щодня та слідкуйте за харчуванням, включивши до раціону жирні кислоти, антиоксиданти та вітаміни. Уникайте сильного вітру, морозу чи спеки, які можуть посилити сухість шкіри.

Важливо! Уникайте агресивних пілінгів та скрабів, які можуть пошкодити тонку суху шкіру. Натомість використовуйте м’які ензимні пілінги або гліколеві маски.

Змішаний тип шкіри

Змішаний тип шкіриМає ряд особливостей, які роблять догляд складнішим і потребують уважності до різних зон обличчя. Ознаки комбінованої шкіри:

  • сухість покриву на щоках, жирність у Т-зоні;
  • розширені пори в області носа та чола;
  • чорні цятки;
  • макіяж тримається нерівномірно.

Догляд за комбінованим типом шкіри включає такі етапи:

  1. Очищення м’якими засобами без агресивних компонентів. Для Т-зони краще використовувати продукти з матуючим ефектом, для щік — зволожуючі засоби.
  2. Тонізація тоніками з саліциловою кислотою для Т-зони, з екстрактами алое або рожевою водою — для сухих ділянок.
  3. Зволоження не повинно перевантажувати шкіру жирних ділянок, але забезпечувати гідратацію сухих.
  4. Регуляція жирності в зоні чола, носа і підборіддя матуючими кремами або стіками, які контролюють блиск і зменшують розширені пори. М’які скраби або ензимні пілінги можна проводити не частіше, ніж раз на тиждень, з акцентом на Т-зону.
  5. Сонцезахист засобами SPF 30+.
  6. Маски: для жирних ділянок глиняні, для сухих — зволожувальні або живильні маски з оліями або гіалуроновою кислотою.
  7. Додатковий догляд для боротьби з розширеними порами — це точкові засоби із саліциловою кислотою або ретинолом.

Чутлива шкіра

Чутливий тип шкіри

Це особливий тип покриву, який не завжди потрапляє у загальноприйняту класифікацію. Але чутливою називають шкіру, яка має слабкий захисний бар’єр, що робить її більш сприйнятливою до зовнішніх впливів та агресивних факторів: сонця, вітру, морозу, високих температур.

Основні ознаки чутливої ​​шкіри:

  • низька толерантність до неправильно підібраних косметичних засобів, агресивних хімічних компонентів, віддушок, умов клімату, що проявляється у вигляді печіння, дискомфорту, сухості, свербіжу;
  • почервоніння шкіри;
  • алергія;
  • дрібна судинна сіточка.

Догляд для чутливої ​​шкіри обличчя повинен включати гіпоалергенні та заспокійливі засоби без агресивних компонентів або штучних ароматів.

Як визначити тип шкіри

Як зрозуміти який у тебе тип шкіри? Щоб визначити свій тип шкіри самостійно, достатньо видалити косметику, ретельно вмитися, почекати півгодини, потім оглянути шкіру при хорошому освітленні у дзеркалі, порівнявши її з характерними ознаками всіх типів шкіри.

Тест на тип шкіри

Існує інший спосіб, як дізнатися свій тип шкіри. Очистіть обличчя, вмийтеся і зачекайте 2 години, потім прикладіть до обличчя звичайну серветку на 1 хвилину та після уважно огляньте її на наявність жирних плям:

  • При нормальній шкірі на серветці ледь помітні плями у Т-зоні.
  • При сухій жирних плям немає.
  • При жирній плями розташовуються по всій поверхні серветки.
  • При комбінованій плями виражені в області носа, чола та підборіддя.

Типи шкіри обличчя та процедури в клініці Gold Laser для догляду за ними

У клініці Gold Laser лікарі-дерматологи визначають тип шкіри візуально та з використанням інтелектуального аналізатора шкіри Zemits Skin Analysis System (Zemits, США). Апарат дозволяє лікарю точно обстежувати шкіру та визначати її тип, наявність розширених пор, активність сальних залоз, пігментацію, запалення, а також оцінити рівень зволоженості.

Після діагностики дерматолог підбирає догляд за шкірою згідно типу.

Косметичні процедури для нормальної шкіри

Вони спрямовані на підтримку здоров’я, покращення зовнішнього вигляду епідермісу та запобігання можливим проблемам:

  • Ультразвукова чистка обличчя — видаляє забруднення та омертвілі клітини, покращує проникнення доглядових засобів;
  • Мікроструми — омолоджують, тонізують шкіру, покращують роботу лімфи, прискорюють кровообіг у тканинах;
  • Мезотерапія — інтенсивно зволожує та живить шкіру, вирішує дерматологічні проблеми за рахунок вітамінів, мінералів, пептидів, амінокислот у мезотерапевтичних коктейлях.

Косметичні процедури для сухої шкіри

Суха шкіра потребує особливо дбайливого догляду. Косметичні процедури спрямовані на відновлення водного балансу, живлення та покращення текстури. Ось деякі з них:

  • Біоревіталізація — насичує шкіру вологою та відновлює її пружність за рахунок ін’єкцій гіалуронової кислоти, яка впливає на клітинному рівні.
  • Ультразвукова чистка обличчя — м’яко очищає шкіру від забруднень та відмерлих клітин за допомогою ультразвукових хвиль, не порушуючи захисну гідроліпідну плівку.
  • Мезотерапія — допомагає глибоко зволожити шкіру завдяки таким активним компонентом, як гіалуронова кислота, вітаміни та мінерали.
  • Хімічний пілінг з низьким вмістом кислот — зволожує, відлущує верхній шар шкіри, покращує її текстуру.

Косметичні процедури для жирної шкіри

Жирна шкіра потребує нормалізації роботи сальних залоз, запобігання акне та запаленням. Косметичні процедури спрямовані на очищення, звуження пор, матування. Основні процедури для жирної шкіри:

  • Біорепарація — нормалізує рівень зволоженості за рахунок гіалуронової кислоти, ферментів, амінокислот, жирних кислот, що містяться в препараті.
  • Фотоомолодження — звужує пори, знижує вироблення себуму, пригнічує бактерії акне та запальні процеси.
  • Лазерне шліфування — ремоделює дерму, звужує пори, нормалізує шкірний секрет, усуває недоліки шкіри.
  • Ультразвукова чистка обличчя — позбавляє забруднень, продуктів розпаду, відлущує відмерлі клітини та звужує пори.

Косметичні процедури для шкіри комбінованого типу

Завдання косметичних процедур для комбінованої шкіри — збалансувати рівень зволоженості та жирності, покращити текстуру шкіри, нормалізувати роботу сальних залоз. Процедури для комбінованої шкіри:

  • Саліциловий пілінг — усуває акне, пригнічує бактерії, знижує запальний процес, видаляє висипання.
  • Мигдальний пілінг — вирішує проблему акне, покращує циркуляцію крові, підвищує тонус шкіри.
  • Піровиноградний пілінг — зменшує прояви себореї, знижує жирність, звужує пори, усуває вугри, зволожує.
  • Ультразвукова чистка обличчя — бореться із забрудненнями.
  • Гліколевий пілінг — усуває акне, знижує запалення, стоншує роговий шар, зволожує та омолоджує шкіру.

Джерела:

  1. The How To For Keeping Your Skin Looking Young And Beautiful.
  2. «Young!: Look Half Your Age Or Less!», Alexander Jumbo.
  3. Stery W., Paus R., Burgdorf W. «Dermatology».
  4. S. Weinkle «Injection Techniques for Revolumization of the Perioral Region with Hyaluronic Acid

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (5.00 из 5)
  • відгук
  • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

    ×
    Cпасибо

    Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

    ×