we speak english
Меню
Наші послуги

Шрам після кесарева: як позбутися назавжди

Види шрамів після операції кесарева розтину

Стадії формування рубця після кесарева розтину

Профілактика і способи уникнення шраму на ранніх стадіях

Як прибрати шрам після кесарева на пізніх етапах?

Після пологів кожній жінці хочеться виглядати привабливо. Перешкодою на шляху до цього може стати шрам від хірургічного втручання. На сьогоднішній день в косметології актуальні кілька варіантів того, як прибрати шрам після кесарева.

Шрамы после кесарева - виды

Види шрамів після операції кесаревого розтину

При кесаревому розтині можуть зробити два різних розрізу:

 • Дугоподібний горизонтальний. Сьогодні саме його роблять найчастіше. Проводиться він внизу живота і згодом ховається в природну надлобковую складку.
 • Вертикальний. Цей розріз вважається класичним, але в наші дні роблять його в крайніх випадках, коли потрібне термінове лікарське втручання або при тяжкому перебігу пологів, коли є необхідність отримати широкий доступ до матки.

Перший варіант є найбільш сприятливим з точки зору естетики. При його проведенні часто використовується косметичний шов і атравматична нитка, що практично виключає утворення шрамів і рубців в подальшому. При вертикальному розрізі використання косметичного шва часто утуднене через підвищене навантаження на місце шва і високий ризик його розриву.

Стадії формування рубця після кесарева розтину

Процес перетворення розрізу в рубець проходить в кілька етапів:

 1. Етап запалення й епітелізації. Триває близько 7 днів, після чого утворюється первинний рубець. У цю фазу шов після кесаревого виступає над шкірою, він яскраво-рожевого кольору, з видимими слідами ниток. Жінка може відчувати дискомфорт і хворобливість в області шва.
 2. Етап формування “молодого” рубця. Становить приблизно 21 день. Шрам на цій стадії набуває фіолетово-багрового забарвлення, ущільнюється, але як і раніше виступає над шкірним покривом. У цей період ще можуть зберігатися неприємні відчуття в області післяопераційної рани.
 3. Етап формування “зрілого” рубця. Остаточний вигляд шрам набуває через приблизно рік. До цього моменту він стає білим і плоским, проходять всі суб’єктивні відчуття.

При сприятливому перебігу загоєння рани рубець стає мінімально помітним. Але при недотриманні рекомендацій лікаря в реабілітаційний період або нашаруванні вторинної інфекції можливе формування патологічного рубця – гіпертрофічного або келоїдного. Такі шрами виглядають неестетично, можуть викликати у жінки моральний і фізичний дискомфорт.

Профілактика і способи уникнення шраму на ранніх стадіяхКесарево сечение: уход за шрамом

Щоб уникнути утворення неестетичного шраму після кесаревого розтину, необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

 • обробляти шов в післяопераційний період (5-7 днів) антисептичними розчинами для попередження інфікування;
 • практикувати раннє вставання після операції (другу добу);
 • використовувати масло для загоєння швів;
 • застосовувати мазі і креми для розсмоктування рубців;
 • носити підтримуючий корсет;
 • не піднімати нічого важкого.

Ці прості засоби і рекомендації дозволять уникнути появи непривабливого шраму.

Як прибрати шрам після кесарева на пізніх етапах?

Шрам после кесарева - коррекцияПозбутися шраму на пізніх етапах – завдання більш трудомістке. Однак сучасна косметологія пропонує кілька варіантів:

 • Висічення шва. Ця пластична операція дозволяє повністю висікти патологічне утворення, грубий колаген і нездорові судини. Рана зашивається косметичним, непомітним швом і спеціальною ниткою. Ця процедура є найефективнішою, однак, як і будь-яка операція, має протипоказання, можливі ускладнення і вимагає значних фінансових витрат.
 • Лазерна шліфовка. Дана процедура проводиться за допомогою спеціального лазера. Він дозволяє провести видалення рубцевої тканини пошарово до здорових шкірних покривів. Однак лазерне шліфування шва після кесарева вимагає проведення ряду процедур – від 5 до 10 (в залежності від розмірів і стану шва).
 • Поверхневий і либокий пілінг. Ороговілі ділянки шкірних покривів обробляють фруктовими кислотами (поверхневий пілінг) або хімічними речовинами (глибокий пілінг), що призводить до їх злущування. Глибина пілінгу залежить від розмірів і типу рубця. Дана процедура також проводиться циклом і має ряд протипоказань.

Хірург клінікии Gold Laser Гіндич Ольга Андріївна відзначає:

Вибір методики повинен проводитися строго індивідуально для кожної жінки, з урахуванням її фізіологічних і анатомічних особливостей і бажаного результату.

Видалення шва від кесаревого розтину у клініці Gold Laser проводять справжні фахівці. Це гарантія того, що Ви отримаєте відмінний результат за доступною ціною і повернете собі красу і впевненість.

Джерела:

 1. A Practical Approach to Chemical Peels, Teo Soleymani, Julien Lanoue, Zakia Rahman.
 2. Ковальова Л.Н. “Сучасний диференційований підхід до комплексного лікування та профілактики рубців шкіри різної етіології.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×