we speak english
Меню
Наші послуги

Що таке пересадка волосся

Причини облисіння і випадіння волосся

Як проводиться пересадка волосся

У сучасних реаліях підвищена увага оточуючих незмінно приділяється людській зовнішності, а здорове густе волосся – один з найважливіших елементів іміджу будь-якої людини. Гарне волосся надає впевненості в собі і своїй привабливості не тільки жінкам, а й більшості чоловіків. Саме волосся виступає в ролі “дзеркала” здоров’я і молодості організму – адже велика лисина завжди асоціюється з літнім віком.

Облисіння чи алопеція волосистої частини голови – широко поширене явище серед чоловіків практично будь-якого віку, так, 45% чоловіків починають втрачати волосся вже від 20 до 30 років. На жаль, до цього схильні і представниці прекрасної статі: від алопеції різних типів страждають 20% жінок старше 20 років. Втрата волосся здатна викликати досить серйозні психосоматичні розлади, аж до різкого зниження самооцінки і хронічної депресії.

Как предотвратить облысение

Причини облисіння і випадіння волосся

Найпоширенішими причинами втрати волосся у чоловіків і жінок є різні види алопеції:

 • андрогенетична, викликана підвищенням рівня чоловічих статевих гормонів – андрогенів;
 • дифузна, при якій волосся випадає рівномірно по всій волосистій частини голови – цей вид алопеції сучасна медицина вважає аутоімунним захворюванням генетичного характеру;
 • рубцова, що виникає при різних супутніх захворюваннях (склеродермія, червоний вовчак та ін.), що характеризується появою шкірних рубців на місці ділянок випадіння;
 • вогнищева, при якій на голові утворюються поодинокі лисини круглої або овальної форми;
 • посттравматична, що виникає внаслідок опіків, травм, татуювань, а також деяких видів опромінення, включаючи радіо- і хіміотерапію.

Причиною випадіння волосся також може стати надмірно високе розташування передньої лінії їх росту. Цей стан є вродженим і може передаватися генетично. Крім того, волосся може випадати внаслідок емоційних стресів, збоїв в роботі ендокринної системи, хворобах шлунково-кишкового тракту, або при прийомі деяких ліків, включаючи гормоновмісні препарати і антидепресанти.

Для підтримки краси волосся сьогодні працює ціла індустрія, до переліку послуг якої включені як модні зачіски і доглядові процедури, так і відновлення волосся в разі його втрати. Однією з найбільш ефективних відновлювальних процедур є трансплантація – пересадка волосся безшовним методом під назвою Follicular Unit Extraction – FUE (англ. “екстракція волосяних фолікулів”).

Як проводиться пересадка волосся

Лікування облисіння методом пересадки фолікулів вперше було здійснено в Японії в кінці 30-х років минулого століття. І якщо спочатку відновлення волосся проводилося шляхом хірургічної пересадки великого шкірного клаптя з волоссям на потрібне місце, то з появою методики FUE необхідність в настільки травматичному способі практично відпала.

При використанні методу FUE графти з 1-3 волосяних цибулин під місцевою анестезією витягуються з донорської “здорової” області шкіри з волоссям і трансплантуються на необхідну ділянку. В якості донора при цьому виступає сам пацієнт, а цибулини для пересадки беруться з областей, не схильних до гормонального впливу – тобто тих, де волосяний покрив продовжує активно зростати, незважаючи на облисіння інших ділянок. Найчастіше це потилична область голови, але при необхідності волосяні фолікули можуть бути взяті і з інших частин тіла.

Пересадка волос в GoldLaserУ сучасній клініці методом FUE можна пересадити до 4000 графтів за один сеанс. Зазвичай процедура по відновленню волосся триває досить довго – від 2 до 10 годин, в залежності від оброблюваної площі.

Пластичний хірург клініки Gold Laser Огородник Ярослав Петрович зазначає:

Оскільки з першого разу приживаються не всі графти, процедура може бути повторена через деякий час – для додавання необхідної кількості цибулин і корекції решти ділянок до максимально естетичного результату.

Хоча волосяні фолікули при використанні FUE витягуються зі шкіри без розрізів, їх вживлення на потрібні ділянки відбувається малоінвазивним операційним шляхом – а тому протягом двох тижнів після процедури необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • не носити головні убори;
 • уникати перегрівів (лазні, сауни, гарячі ванни, відкрите сонце), а також важких фізичних навантажень;
 • використовувати тільки м’які щадні доглядові засоби (шампуні, кондиціонери, лосьйони), зводячи їх використання до мінімуму.

Фахівці клініки лазерної косметології та пластичної хірургії Gold Laser успішно практикують відновлення і лікування волосся, щорічно допомагаючи сотням чоловіків і жінок знову отримати густе здорове волосся, красиву зачіску і позбутися від безлічі комплексів, пов’язаних з алопецією.

Вартість процедури порівняно невисока – в цьому Ви можете переконатися, ознайомившись з нашим прайсом. До того ж, ціна пересадки безпосередньо залежить від кількості графтів, трансплантованих за один сеанс – якщо їх більше 1000, то загальна сума оплати буде значно нижче.

Джерела:

 1. American Hair Loss Association.
 2. Treatment – approaches to treating pattern baldness and promoting hair growth index.
 3. Kayiran O. “Evolution of Hair Transplantation”.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×